Школа життя, або Сучасна українська педагогіка  - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

Школа життя, або Сучасна українська педагогіка 

 

35-річному ювілею ЗОШ № 65 присвячується

 

Усе, що б ми не робили впродовж свого життя, можемо поділити на промахи й успіхи, якими пишаємось ми, наші знайомі, родичі, близькі і навіть суспільство, маленькою частинкою якого ми є.

1 грудня 2017 року у Маріуполі в концертній залі Палацу естетичного розвитку зібралися дорослі і діти – батьки, учні і вчителі загальноосвітньої школи № 65. Над сценою у вінчанні синьо-жовтої стрічки – дві великі цифри «35» – стільки років пройшло відтоді, коли вперше відкрилися двері цієї освітянської установи.

Історія школи починається з 1982 року, тож багато хто з присутніх у залі був свідком подій, що відбувалися в ті буремні часи, коли без засвоєння марксизму-ленінізму працювати у школі було неможливо.

Першим директором 65-ї школи був Петро Харлампійович Чубаров. Талановитий педагог і чуйний колега, готовий у скрутну годину підтримати кожного, дати слушну пораду, – так про нього говорять вчитель географії О.В. Децько, вчителі математики Т.І. Сугак і З.М. Кривохижа, Н.М. Краснова, учитель молодших класів і вчитель фізики П.М. Бакланський, який тривалий час був заступником директора школи.

З 1984 по 2004 роки шкільний колектив очолювала Світлана Борисівна Безлюдна. За 20 років її діяльності було багато чого цікавого, та головним орієнтиром у вихованні дітей для неї завжди залишались віковічні моральні цінності, притаманні нашому народові, – робити добро.

З 1991 року у свідомості нашої громади відбуваються поступові зміни. І освітня школа мала визнати, що педагогіка минулих часів за своєю суттю значною мірою була віддалена від викликів суспільства, потреб духовного відродження нації і всебічного розвитку дитини.

Ті, хто розуміється на цій надзвичайно важливій справі, ще пам’ятають, наскільки складно було проводити на той час навчально-виховні заходи. По-перше, відчувалась відсутність чіткої методологічної бази, по-друге, була нестача відповідних матеріальних ресурсів: не вистачало нових підручників, коштів на переобладнання шкільних кабінетів, вчителів із новим форматом мислення. Багато що тоді вирішувалось на голому ентузіазмі самих вчителів і за допомоги батьків дітей, які навчались у цих освітянських закладах.

У 2004 році на посаду директора школи № 65 прийшов Хомусяк Богдан Адамович, який, звичайно, розумів, які вимоги висуває до вчителя нова доба. За плечима у нього був не тільки досвід педагога, керівника середнього навчального закладу, але й очільника управління освіти міської ради м. Маріуполя. Отже перед педагогічним колективом школи з самого початку були поставлені завдання: вчитель не повинен боятись нового; мусить бути дослідником, експериментатором і на власному прикладі доводити вихованцям свою любов до України.

Зараз вони стоять на сцені. Досвідчені, відомі і зовсім молоді, які прийшли до школи якихось два-три роки, – усі вони, як одна команда, грають на один результат – отримати загальну перемогу, одну на всіх. «Виконання такої місії вимагає від учителя певних особистих якостей і рис, – нагадує своїм колегам Богдан Адамович, – вміти працювати з людьми, мати широку ерудицію і почуття гумору».

І ми посміхаємось. На сцені – зведений і заслужений народний педагогічний колектив школи № 65. Першою виконується хореографічна експозиція «Так ми готуємось до навчального процесу». Виконавці – філологи, математики, історики – у робочих рукавицях, плавними рухами під музику минулих часів емітують спільну роботу: прибирають, фарбують, клеять шпалери. Вчителі, учні і батьки діють за єдиним сценарієм (на сцені і в житті усі рівні). Таке узагальнення не випадкове, бо відділити їх один від одного неможливо, як неможливо розділити живий організм.

Кожен по собі знає: перші кроки найважчі, найскладніші. Аби відчути наскільки, організатори свята змогли показати нам шлях довжиною в 35 років. На екрані змінювалися картини минулого: піонерські дружини, обличчя нагороджених лауреатів шкільних олімпіад, радісні очі вчителів, батьківські збори, урочисте вручення атестатів, щирі сльози і багато всього того, що стосується життя цієї великої дружної сім’ї, ім’я якій – загальноосвітня школа № 65.

Свято закінчилось, і перед колективом школи тепер стоять нові завдання, відкриваються нові небосхили, до яких упевнено, спрямованим курсом рухатиметься їхній корабель надії під назвою «Школа № 65». Як потім гордо скаже заступник директора з виховної роботи Н.М. Могильна, «а інакше й бути не може, адже ми – партнери, команда!»

Що ж, побажаємо всім – і їм, і нам – напередодні Нового, 2018 року, аби наступив довгоочікуваний мир у нашій країні і всі були здорові і щасливі! І щоби ще багато перемог ми відсвяткували разом!

 

 

27.12.2017 | А. Бутенко, голова громадської організації «Центр творчих ініціатив «Єдність»


Другие новости ПР № 145 от 27.12.2017

  • Коротко 27.12.2017   В Николаеве состоялся всеукраинский турнир «Храбрые сердца» по греко-римской борьбе, в котором отличились спортсмены КДЮСШ «Атлетик». Егор Ткачук завоевал «золото», а Андрей Сагань - «бронзу».    
  • 27, 28 и 29 ДЕКАБРЯ – ПОСЛЕДНИЕ ДНИ ПОДПИСКИ НА ГЛАВПОЧТАМТЕ! И ПОСЛЕДНИЕ... 27.12.2017     Дорогие друзья! 27, 28 и 29 декабря – последние дни подписки на газету «Приазовский рабочий» на главпочтамте! В эти дни подписку также можно оформить во всех киосках «ПР» и магазине «Книги» (в здании редакции). При оформлении подписки в кио...
  • Мультиварка – подписчику газеты 27.12.2017   На главпочтамте состоялся очередной розыгрыш лотереи «Приазовского рабочего» среди подписчиков на 2018 год. Удача сопутствовала нашей постоянной подписчице, пенсионерке Нине Николаевне Бузань, которая выиграла  весьма полезный приз – электрочайни...
  • Мариупольские дети в День Святого Николая побывали в Верховной Раде 27.12.2017     Ко Дню Святого Николая народный депутат Украины Сергей Тарута организовал детям Мариуполя экскурсионную творческую поездку в столицу Украины. Юные фотохудожники мариупольского Дворца эстетического воспитания молодежи, талантливые кружковц...
  • Главный редактор «Приазовского рабочего» Николай Токарский поздравил восп... 27.12.2017     В День Святого Николая воспитанники Центра детской реабилитации «Республика Пилигрим», по сложившейся доброй традиции, получили порцию праздничного настроения и замечательные подарки от депутата Донецкого областного совета, главного редакто...
  • Шоу ледяных скульптур – на центральной площади Мариуполя 27.12.2017   На Театральной площади, начиная с выходных дней, можно наблюдать великолепные ледяные фигуры, установленные рядом с главной новогодней елкой нашего города. Эти необычные фигуры для мариупольцев создали специалисты харьковской компании «Айсб...
  • «Ренессанс» и «Виртуозы Львова» синхронно исполнят вариации на темы «Океа... 27.12.2017   Завтра, 28 декабря, мариупольский муниципальный камерный оркестр «Ренессанс» представит концертную программу «Штраус-концерт». Как сообщила «ПР» директор департамента культурно-общественного развития горсовета Диана Трима, сенсационной прем...
  • Колонка новостей 27.12.2017 В Украине Порошенко поздравил украинцев с католическим Рождеством  Президент Петр Порошенко записал видео к католическому Рождеству, в котором поздравил украинцев-католиков. «Впервые как государственный праздник мы отмечаем Рождество Христово п...
  • Год плодотворной работы на благо громады 27.12.2017   В последнюю среду уходящего года в нашей постоянной рубрике подводит итоги работы депутатского корпуса за 2017 год секретарь городского совета Степан Махсма.   Считанные дни остаются до окончания нынешнего года, который стал для депутатского...
  • Модернизация перегона «Камыш-Заря – Волноваха» – приоритет правительства ... 27.12.2017     Модернизация железнодорожного перегона «Камыш-Заря – Волноваха» с целью поддержки украинского экспорта, как заявил Премьер-министр Украины Владимир Гройсман, является приоритетным инфраструктурным проектом правительства на 2018 год. Вопрос...
Все новости 145 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Февраль 2019
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Обзор женской зимней одежды сезона 2017/2018

Знакомимся с натуральной косметикой от "GLOSSARY"

Где купить брелок на ключи?

Что предлагает StylistBar?

Хотите приобрести качественные ткани?