Всесвітній день боротьби з туберкульозом - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

 

Туберкульоз – широко поширене у світі інфекційне захворювання людини і тварин, збудником якого є різні види мікобактерій з групи Mycobactérium tuberculósis complex, або інакше паличка Коха. 24 березня 1882 р. німецький мікробіолог Роберт Кох зробив заяву про відкриття збудника туберкульозу. За це відкриття в 1905 р. він отримав Нобелівську премію в сфері медицини. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров?'я в 1993 р. туберкульоз був оголошений національним лихом, а щорічно 24 березня відмічається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз на сьогодні є актуальною медико-соціальною проблемою не тільки в Україні, а й в усьому світі. Згідно зі світовою статистикою щорічно в усьому світі від туберкульозу гине 2 млн. людей. За оцінками ВООЗ в період між 2000 і 2020 роками майже один мільярд людей буде інфіковано, 200 мільйонів захворіє та 35 мільйонів загине від туберкульозу, якщо контроль над епідемією не буде посилено.

Ситуація з туберкульозом в Україні дуже складна – починаючи з 1995 р. зареєстрована епідемія туберкульозу, вона невпинно прогресує та набуває загрозливих масштабів. Вона вийшла за межі суто медичної проблеми на державний рівень. За даними ВООЗ Україна за рівнем захворюваності на туберкульоз посідає 5 місце в світі та 2 місце в Європі. В середньому щороку реєструють 30 тис. нових випадків захворювання на туберкульоз, при цьому ще близько 25% залишаються невиявленими. Також на сьогодні не має достовірних даних про захворюваність на туберкульоз серед населення Автономної Республіки Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Саме на окупованих територіях у минулі роки спостерігалася найвища захворюваність на туберкульоз і частота його рецидивів. Іще до початку бойових дій у цьому регіоні проживало близько 15% хворих на туберкульоз в Україні, а початок бойових дій на Сході країни спровокував переміщення великої кількості осіб, що значною мірою ускладнило ситуацію щодо поширення цієї патології. Статистика свідчить про те, що в Україні щоденно реєструється 82 нових хворих на туберкульоз, а 30 хворих помирає. Крім того, майже 70,0% вперше захворілих на туберкульоз становлять особи найбільш працездатного і репродуктивного віку – від 20 до 50 років, хоча підвищення рівня захворюваності на туберкульоз спостерігають у всіх вікових групах. Отже, туберкульоз руйнує трудовий потенціал нашої держави.

Сьогодні дуже небезпечно думати про те, що на туберкульоз хворіють тільки соціально неблагополучні верстви населення. Сьогодні на туберкульоз може захворіти будь-яка людина, незалежно від її статків та соціального статусу. Напружений швидкий темп життя, стреси, перебування в місцях скупчення народу характерні для успішних людей. Одночасно це є факторами ризику для хвороби.

В нашій країні постійно проводиться певна протитуберкульозна робота, але рівень захворюваності залишається на досить високому рівні, відзначається зростання поширення туберкульозу з множинною лікарською стійкістю і туберкульозу, поєднаного з ВІЛ-інфекцією. Тому робота в даному напрямку ведеться постійно.

У м. Маріуполі в 2017 році захворіло на туберкульоз 361 особа, показник на 100 тисяч населення склав 75,6, що вище рівня минулого року на 9,02%, та перевищує середньообласний показник захворюваності на туберкульоз на 28,3%. Серед захворілих осіб є робочі великих промислових підприємств міста, безробітні та пенсіонери, а також соціальна група осіб, включаючи осіб без постійного місця проживання та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі. Але основну масу хворих все-таки становлять особи з низьким матеріальним забезпеченням.

З 2016 р. відзначається тенденція до зростання захворюваності серед дітей до 18 років, в порівнянні з 2015 р. зростання в 2,4 р. (з 4 вип. до 9 вип. у 2016 р.). У 2017 р. рівень захворюваності дітей до 18 років залишився на рівні 2016 р., але показник захворюваності перевищує середньообласний майже на 60,0%. Слід зауважити, що серед хворих щеплені вакциною БЦЖ 7 осіб, не щеплені БЦЖ 2 дитини. З загальної кількості всіх хворих дітей хворі з числа тубконтакту по сім’ях 3 дитини, всі діти були щеплені БЦЖ у пологовому будинку, з них тільки одна дитина отримала ревакцинацію БЦЖ у 7 років. Тому зростання рівня захворюваності пов’язане з низьким охопленням дітей вакцинацією проти туберкульозу та низьким соціальним статусом сімей, де зареєстровані хворі діти. Необхідно визнати, що санітарна необізнаність батьків з питань профілактики туберкульозу, доцільності проведення профілактичних щеплень та проведення реакції Манту з ціллю ранньої діагностики туберкульозу також сприяли поширенню захворювань на туберкульоз серед дітей всіх вікових груп.

З метою раннього виявлення туберкульозу серед дорослих флюоорографічно протягом року було обстежено 101087 осіб, що становить 99,8% від числа підлягаючих. Методом туберкулінодіагностики обстежено 11755 осіб від плану 47995, що складає 24,5%, що пов’язано з нестабільним надходженням туберкуліну, відмовами батьків від проведення реакції Манту в результаті низького рівня обізнаності з питань ранньої діагностики туберкульозу. У пологових будинках міста було охоплено щепленнями БЦЖ 3275 дітей, що складає 82,9% від плану, що вище рівня 2016 р. в 2,8 рази, але нижче допустимого показника 95% і пов’язано з нестабільним надходженням вакцини БЦЖ.

Туберкульозу властиве чергування підйомів і зниження періодів захворювання. Складні умови військових дій, в яких сьогодні живе м. Маріуполь, велика міграція населення, зниження економічної стабільності в країні в цілому, низький економічний та соціальний статус населення – все це призвело до зростання захворюваності на туберкульоз серед всіх категорій населення. Тому попереду ще багато роботи, і це стосується не тільки лікувально-профілактичних установ і соціальних служб, але і кожного громадянина нашої країни і нашого міста.

Основними заходами, спрямованими на запобігання захворюваності туберкульозом в Україні, є:

- Проведення вакцинопрофілактики проти туберкульозу вакциною БЦЖ новонародженим дітям в пологових будинках та на педіатричних ділянках.

- Проведення профілактичних обстежень з метою раннього виявлення туберкульозу – постановка проб реакції Манту, починаючи з віку 4 роки у дитячого населення і своєчасне проходження флюорографічних досліджень дорослим населенням.

- Своєчасне звернення за медичною допомогою осіб, які кашляють понад три тижні, у яких з’явилася субфебрильна температура, рясна пітливість, велика втрата ваги, для здачі мокротиння для виявлення туберкульозної палички і своєчасного початку лікування.

Не останнє місце займає дотримання основних принципів здорового способу життя: відмова від алкоголю, паління, наркотиків, заняття спортом, загартовування організму, збалансоване повноцінне харчування. Все це збільшує захисні сили організму, зміцнює імунітет.

Сьогодні будь-яка людина за місцем проживання в лікувальних установах міста може пройти флюорографічне обстеження, в першу чергу особливо це стосується осіб з низьким матеріальним достатком, які перебувають на обліку в соціальних службах міста.

Залишається дуже небезпечним поєднання туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я стверджують, що ВІЛ та туберкульоз дуже активно взаємодіють та обтяжують перебіг одного й іншого захворювання. Ослаблений вірусом імунодефіциту організм легко підхоплює туберкульоз і не може з ним впоратися. Згідно зі статистикою, серед пацієнтів, які померли від СНІДу, понад 60% хворіли на туберкульоз, зазначає Держслужба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам.

Туберкульоз виліковний, і робота в цьому напрямку ведеться постійно, але, на думку ВООЗ, в даний час додається недостатньо зусиль для виявлення, лікування та вилікування кожного пацієнта. З 9 мільйонів чоловік, які щорічно захворюють на туберкульоз, 3 мільйони хворих не проходять лікування. Тому метою проведення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом є, перш за все, підвищення обізнаності населення планети про глобальну епідемію цієї хвороби і зусиллях щодо її ліквідації, про методи профілактики та боротьби з нею.

23.03.2018 | Т.С. Гололобова,
завідуюча відділенням особливо небезпечних факторів Маріупольської міської філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров?'я України»


Другие новости ПР № 33 от 23.03.2018

  • Директор «Мариупольавтодора» Дмитрий ЧУЧМАЙ: «ГОТОВЫ НАЧАТЬ РЕМОНТ ДОРОГ ... 23.03.2018   В рамках реформирования коммунальных предприятий в нашем городе второй год, как создано и действует новое – «Мариупольавтодор», за которым закрепили четыре основных направления работы: текущее содержание, ремонт и строительство местных дорог...
  • Спецтренажер  морпехам – подарок от портовиков 23.03.2018     Недавно комбинированный десант морской пехоты обратился к руководству предприятия с просьбой о помощи. Для отработки практических навыков им понадобился специально оборудованный тренажер. Их просьбу удовлетворили, и пехотинцы прибыли на пре...
  • Общение с ребенком без криков – возможно! 23.03.2018   Книги по детской психологии... Их множество, одни из них слишком сложные, другие — не очень. Но зачастую после прочтения таких «умных» книг мы тут же забываем о прочитанном и совершаем прежние ошибки. Поэтому сегодня в «Книжной лавке» мы пог...
  • Троих мариупольцев обманули на 8400 гривен 23.03.2018     Интернет-мошенничество – одна из самых распространенных схем аферистов. Сотрудники полиции продолжают предупреждать граждан не доверять неизвестным, ни в коем случае не сообщать реквизиты банковской карты и совершать покупки только у провер...
  • 1 апреля стартует месячник добровольной сдачи оружия 23.03.2018   Хранение оружия без разрешительных документов – это уголовное преступление, которое влечет за собой наказание. Освободиться от уголовной ответственности можно, только добровольно сдав опасные предметы в полицию. Напоминаем, как приобрести и хранит...
  • Маріуполь приєднався до всесвітньої акції Година Землі 23.03.2018   Мільйони людей щороку долучаються до Години Землі. Це міжнародна кампанія, ініційована Всесвітнім фондом природи WWF, під час якої люди та організації на одну годину символічно вимикають зайве освітлення та електроприлади, щоб об’єднатися та...
  • Похищенный телефонный кабель перевозили в такси 23.03.2018     Об этом узнали полицейские, остановив такси с признаками неисправности и обнаружив при осмотре багажника 30 метров похищенного телефонного кабеля, сообщает Центральный отдел полиции. Пассажиров такси, 35 и 27 лет, вместе с вещественным док...
  • Переводим стрелки часов на час вперед 23.03.2018     Переход с зимнего на летнее время в Украине состоится в 3 часа ночи 25 марта (воскресенье) 2018 года. В ночь с субботы (24 марта) на воскресенье (25 марта) украинцы передвинут стрелки часов на час вперед. Таким образом, в воскресенье 25 мар...
  • Мариуполь – в пятерке лидеров самых прозрачных городов Украины и не намер... 23.03.2018     Мариуполь вошел в пятерку лидеров опубликованного на днях рейтинга прозрачности пятидесяти самых больших городов Украины по результатам работы в 2017 году. Как сообщил мэр Вадим Бойченко на сессии горсовета 21 марта, город намерен не остана...
  • Так быть не должно: юбилей Мариуполя не включен в постановление Рады 23.03.2018     Постановлением Верховной Рады Украины «Об ознаменовании памятных дат и юбилеев в 2018 году» определен перечень этих дат, которые будут отмечаться на государственном уровне. В список вошел в том числе юбилей города Краматорска Донецкой облас...
Все новости 33 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Январь 2019
ПнВтСрЧтПтСбВс
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Обзор женской зимней одежды сезона 2017/2018

Какое оборудование выбрать для бассейна

Покупаем дизельные генераторы FGWilson

Почему выгодно покупать квартиру в рассрочку от застройщика

Где купить дом в новострое