Як переселенцям реалізувати право на об’єднання громадян - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

Як переселенцям реалізувати право на об’єднання громадян

 

 

Тимчасова окупація Криму та Севастополя, бойові дії в окремих районах Донецької та Луганської областей стали серйозним випробуванням для України та її громадян. Ці загрозливі події, серед іншого, спричинили небувалу для нашої країни вимушену внутрішню міграцію. Значна кількість людей змінила місце проживання та праці. На сьогодні за даними Мінсоцполітики обліковано майже півтора мільйони переселенців. 

Відповідно, у національному законодавстві з’явилося поняття внутрішньо переміщеної особи, почала формуватися правова база щодо прав, обов’язків та пільг такої особи.

Хто є внутрішньо переміщеною особою?

Відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Цей закон, відповідно до Конституції та законів України, міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.

Наразі законодавство у сфері реалізації права громадян на об'єднання не передбачає будь-яких обмежень на таке право за ознакою внутрішньо переміщених осіб.

Так, відповідно до статті 1 Закону України «Про громадські об'єднання» громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Громадське об'єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка. Відмінність полягає в тому, що засновниками та членами (учасниками) громадської організації є лише фізичні особи, а громадська спілка утворюється юридичними особами приватного права, а членами (учасниками) після державної реєстрації можуть стати також і фізичні особи. Кількість засновників не може бути менше 2 осіб.

Громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Статтями 7-8 зазначеного закону передбачено, що засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років.

Членами (учасниками) громадської організації, крім молодіжної та дитячої, можуть бути вищевказані особи, які досягли 14 років. Вік членів молодіжної, дитячої організації визначається її статутом у межах, встановлених Законом України «Про молодіжні та дитячі громадські організації».

З об’єктивних причин підконтрольна Україні частина Донецької області є лідером за кількістю прий-
нятих переселенців (понад 500 тисяч), на другому-третьому місцях Луганська та Харківська області.

Незважаючи на суспільно-політичну ситуацію, в Донецькій області активно створюються та розвиваються інститути громадянського суспільства, зокрема, у 2016-2017 роках та протягом поточного періоду 2018 року зареєстровано створення понад 500 громадських об’єднань та понад 130 організацій політичних партій.  

Значна кількість зареєстрованих протягом цього періоду громадських організацій зазначили у напрямах своєї діяльності сприяння захисту прав внутрішньо переміщених осіб, наприклад, ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЕРЛАЙТ. МИ РАЗОМ» (місто Костянтинівка), ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЦЕНТР ГРОМАДЯНСЬКИХ ІНІЦІАТИВ «СУСПІЛЬНИЙ ВИМІР» (місто Слов’янськ), ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПАТРІОТИ УКРАЇНСЬКОГО ДОНБАСУ» (місто Покровськ), ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «СИНЕРГІЯ МІСТА» (місто Краматорськ).

Крім цього, з початку збройного конфлікту на Сході України у Донецькій області зареєстровано декілька громадських організацій, які, як вбачається з їх назв, займаються переважно питаннями захисту переселенців, це: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЗАХИСТ ПРАВ ТА СВОБОД ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ «ПРАВО НА ЖИТТЯ» (місто Слов'янськ), ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «СОЮЗ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ «ПРОМІНЬ НАДІЇ» (смт Ярова Лиманського району), ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ОБ’ЄДНАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ДОНБАСУ» (місто Маріуполь).

Процедура реєстрації громадської організації є досить простою та проводиться в декілька етапів.

По-перше, треба провести установчі збори засновників, на яких прийняті всі важливі рішення, та затвердити статут організації.

По-друге, підготувати пакет документів, який включає до себе заяву про державну реєстрацію встановленої форми, протокол установчих зборів засновників, реєстр присутніх, статут, відомості про керівні органи та відомості про уповноважену особу для здійснення реєстраційних дій.

По-третє, подати підписані документи для державної реєстрації.

Єдиним суб’єктом державної реєстрації громадських організацій у Донецькій області є Головне територіальне управління юстиції (місто Краматорськ).

При цьому подати документи для державної реєстрації можливо в кожному місті обласного значення та районі області. Прийом та видачу документів у сфері державної реєстрації громадських об’єднань забезпечують державні реєстратори управління юстиції, адміністратори 25 центрів надання адміністративних послуг, працівники 2 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, є можливість надіслати документи поштовим відправленням.

Допомогу щодо оформлення документів надають місцеві центри та 17 бюро правової допомоги.

Крім цього, в процесі підготовки документів в пригоді стане Он-лайн будинок юстиції - електронний сервіс Мін’юсту (https://online.minjust.gov.ua), завдяки якому є можливість завантажити зразки необхідних документів, а після їх оформлення передати на попередню перевірку державними реєстраторами.

Ознайомитись з переліком зареєстрованих громадських об’єднань в розрізі кожного регіону та навіть адміністративно-територіальної одиниці, а також за іншими критеріями, можна шляхом безкоштовного доступу до Реєстру громадських об’єднань (http://rgo.informjust.ua/).

Також на сайті Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (http://justice-dn.gov.ua/) щотижня розміщується інформація про прийняті рішення з питань державної реєстрації.

Підсумовуючи, слід зазначити, що Україна вживає всіх можливих заходів щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

Отже, внутрішньо переміщені особи з метою захисту своїх прав та задоволення власних інтересів можуть бути як засновниками громадської організації, так і приєднатись до вже існуючих організацій.

 

 

25.04.2018 | Ольга Кузьменко, заступник начальника відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації


Другие новости ПР № 46 от 25.04.2018

  • Награды – коллективу редакции «Приазовского рабочего» 25.04.2018     За высокий профессионализм, творческую отдачу, значительный личный вклад в развитие журналистики и старейшей городской газеты Мариуполя – «Приазовского рабочего» и в связи со 100-летним юбилеем издания ряд его сотрудников были удостоены выс...
  • В краеведческом музее – юбилейная экспозиция «ПР». Мариуполь газетной стр... 25.04.2018   В Мариупольском краеведческом музее (по ул. Георгиевской, 20) открылась выставка «ПР». Мариуполь городской строкой», посвященная 100-летнему юбилею газеты «Приазовский рабочий». На фото Алины КОМАРОВОЙ: вверху — первые посетители экспозиц...
  • Приглашаем на игру «Мариуполь» - «Шахтер» (Донецк) 25.04.2018     Уважаемые болельщики! В пятницу 27 апреля в 17.00 на стадионе имени  В. Бойко состоится матч 29-го тура чемпионата Украины по футболу в Премьер-лиге между ФК «Мариуполь» и  донецким ФК «Шахтер». Приглашаем любителей футбола поддержать кома...
  • Колонка новостей 25.04.2018 В Украине Местным властям разрешили устанавливать запрет на продажу алкоголя Президент Украины Петр Порошенко подписал закон, который предоставляет право ограничивать продажу алкоголя в определенное время суток органам местного самоуправления. ...
  • Мариупольские пляжи официально откроют в середине мая 25.04.2018   В нашем городе в разгаре подготовка к летнему оздоровительному сезону пляжей, расположенных в Приморском и Левобережном районах. Задействованы две бригады – 12 и 9 человек соответственно, рассказал местным журналистам в ходе выездного брифинга...
  • Подростки попали в реанимацию 25.04.2018     В полдень минувшего понедельника бригада «скорой помощи» выезжала в учебное заведение на улице Митрополитской Центрального района. Как сообщили вчера для «ПР» в Мариупольской станции скорой медпомощи, там плохо стало 16-летнему подростку. ...
  • Бюджет общественного участия – большой шанс для жителей частного сектора ... 25.04.2018 В нынешнюю среду о своей деятельности рассказывает на страницах «Приазовского рабочего» депутат горсовета, начальник отдела по работе с персоналом ККП «Мариупольтеплосеть» Оксана Радченко.   Третий год депутатской каденции вместе с коллегами ...
  • «М.СПОРТ» ДОЛЖЕН СТАТЬ ОТПРАВНОЙ ТОЧКОЙ РАЗВИТИЯ МАССОВОЙ ФИЗИЧЕСКОЙ КУЛЬ... 25.04.2018     В Мариуполе создается новое коммунальное учреждение «М.Спорт», основной задачей которого станет развитие массовой физической культуры и спорта среди всех слоев населения города. Решение об этом принято сегодня, 25 апреля, на очередной сесси...
  • Полицейский катер – против браконьеров 25.04.2018   Уже более недели акваторию Азовского моря контролирует полицейский катер – правоохранители совместно с рыбинспекторами борются с браконьерством. Так, в отделе коммуникации полиции Донецкой области для «ПР» сообщили о том, что полицейские и ...
  • Фонд Рината Ахметова помог отреставрировать для Львова древних носорога и... 25.04.2018     Благодаря Фонду Рината Ахметова во Львове отреставрированы доисторические животные – мамонт и носорог. Во Львовском государственном природоведческом музее НАН Украины завершена реставрация и монтаж центральных экспонатов выставки «Ледник...
Все новости 46 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Февраль 2019
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Обзор женской зимней одежды сезона 2017/2018

Давайте поговорим о психологии

Зачем нужна база данных?

Как выбрать сварочный аппарат?

Найти отменную клинику