Чарівник, шеф-кухар, приборкувач вогню - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

Чарівник, шеф-кухар, приборкувач вогню

 

Так уявляють собі професію металурга маріупольські школярі. Знайомтесь з роботами переможців конкурсу есе «Steelman – професія майбутнього»

 

Що кожен із нас знає про професію металурга, надзвичайно важливу для нашого міста, запитали організатори конкурсу «Steelman – професія майбутнього» у школярів. Металурги сильні духом та фізично, працюють з розпеченим металом, вкладають свої сили та знання в те, щоб була техніка збирати врожай, щоб ми могли будувати та розвиватися, – вважає більшість юних маріупольців. Завдяки конкурсу «Steelman – професія майбутнього» від Групи Метінвест школярі мали змогу дізнатися набагато більше про металургію, та ще й відвідати виробництво. Й написали в своїх творах дуже цікаво про працю металургів, іноді дивуєшся, як талановито та творчо автор пише про стальну промислову красу.

Конкурс проводився серед маріупольської молоді навесні, в ньому брали участь учні шкіл віком від 11 до 16 років. Щоб краще зрозуміти, як роблять метал, дітям показали промислові майданчики меткомбінатів міста: учні дивилися на те, як варять сталь, а також знайомились із соціальними проектами Групи Метінвест. Від екскурсій діти отримали незабутні враженні, адже одне – слухати розповіді про нелегку, але важливу працю металурга і зовсім інше – побачити цікавинки виробництва на власні очі.

В есе школярі виклали свої роздуми щодо професії металургів та їх вкладу в життя міста і країни. Читаючи конкурсні твори, розумієш, що маріупольські діти не лише багато знають про професію металургів, а ще й вдумливо розмірковують про такі важливі питання, як проблеми захисту довкілля, економічного розвитку, і те, яку роль відіграє в цих процесах промисловість. Школярі порівнюють металургів з чарівниками та шеф-кухарями, що перетворюють крихкий чавун в пластичну сталь, захоплюються стійкістю «приборкувачів вогню», які створюють наш сталевий світ, щодня нагріваючи, розливаючи, формуючи метал…

Всі автори, що надіслали свої роботи на конкурс, отримали квиток до кінотеатру на свій улюблений фільм. Серед 134 творів журі обрало фіналістів і переможців, які отримали у подарунок сучасні планшети. Пропонуємо вам поринути у ці чудові твори, сьогодні ми публікуємо роботи двох дівчат - переможців конкурсу в вікових категоріях 11-13 та ­14-16 років – Анастасії Журавльової та Анастасії Васильєвої.


Анастасія Васильєва, учениця 10 класу школи №32

Хто ви, металурги? Ви – приборкувачі вогню. Ви його здавна підкорили голими руками та досі продовжуєте міцно тримати. Вогонь виривається, вирує, бризкає іскрами-голками, все намагається вколоти. Але ви, одягнувши на обличчя захисний шолом, продовжуєте робити свою справу. Ви ті, хто змушує вогонь працювати на людство.

Ви ті, хто своїми руками створили цей сталевий світ. Ви збирали його по частинах, використовуючи різноманітні складники: графіт, залізо, кокс, вугілля. Ви нагрівали, розливали, формували, прокатували, зварювали. Окрім цього проливали свої піт і кров, вкладали душу, обпалювалися, але терпіли, ризикували життям, гинули... Ви робили все, щоб не зганьбити честь металургів, а можливо, і честь своєї сім’ї... Скільки династій пройшло крізь величезні ворота комбінату! Наприклад, сім’я Бендрик налічує майже тисячу років загального стажу на металургійному підприємстві! Ви і самі схожі на одну родину. П’ятнадцять тисяч братів та сестер. П’ятнадцять тисяч людей, об’єднаних однієї справою, однією ідеєю. Чи це не диво?

Ви, наче пожежники, виносите сталь на руках крізь чорний, щільний, густий дим, у цей білий світ. Ви – герої, які кожен раз пірнають у «червоне пекло», а з кінцем зміни повертаються переможцями до своєї затишної оселі.

Ви – володарі своєї маленької країни під назвою «меткомбінат Ілліча». Тільки ви знаєте всі нюанси своєї держави, всі її таємниці і недоліки. Тільки ви можете досконало орієнтуватися в залізницях довжиною триста сорок кілометрів, які, наче артерії людини, постачають необхідні матеріали в кожен куточок.

Ви – чарівники. Ви за допомогою чарівної палички – металургійної ложки перетворюєте одну речовину на іншу, обережно переливаючи для проби яскраво-помаранчеву, наче лава, рідину. Чи це не магія?

А вже сьогодні ця рідина перетвориться у семитонні блискучі залізні листи, які відправлять за адресою замовлення.

Ви – трударі, що працюють поруч з небезпекою, але продовжують постачати в сорок три країни світу якісну продукцію, прославляючи своє підприємство та державу.

А ти би зміг приборкати вогонь?


Анастасія Журавльова, учениця 7 класу школи №66

Сталевар – це найпрестижніша професія в Маріуполі. Вона дуже важлива. Ми маємо два металургійних заводи, які належать корпорації Метінвест.

Виготовлення сталі – дуже цікавий процес. У ньому задіяно багато людей. Спочатку добувають залізну руду, потім на аглофабриці її запікають, наче тісто. Виходить агломерат. Його відправляють до доменної печі. Наче у каструлі вариться борщ, у доменній печі вариться чавун. Але чавун дуже крихкий та ламкий, через це виробляти з нього якісні речі неможливо. Тому як у вишуканому ресторані є свій шеф-кухар, так і у металургійному комбінаті дуже важливу роль грає сталевар.

У нього є чарівний рецепт, як ламкий чавун перетворити на пластичну сталь. Насправді цей рецепт дуже простий. За допомогою деяких «приправ» сталевар робить «коктейль», долучаючи кисень у чавун. Завдяки цьому кисень змішується з вуглецем та випаровується у вигляді газу. Сталь стає пластичною.

Щоб стати сталеваром, треба мати багато знань з хімії, фізики, математики та багатьох інших предметів, які викладають у вищих навчальних закладах. У Маріуполі це Приазовський державний технічний університет.

Сталевар – це дуже цікава, але складна робота. Це почесна та тяжка праця. Сталеварів дуже шанують у нашому місті. Це підтверджує величезний пам’ятник сталевару на в’їзді в Маріуполь.

Зі сталі виготовляють багато різноманітних та важливих речей, без яких складно було б ­уявити наше життя: рейки, кораблі, літаки, машини, поїзди. Без сталевих приборів дуже важко було б приготувати їжу.

Професія металурга, як і кухара, потребує навичок, знань, умінь. Ці люди роблять свою роботу дуже якісно, бо погана робота може призвести до поганих наслідків: рейки почнуть ламатися, кораблі тонути, автомобілі іржавіти. Ось тому керівництво Метінвесту приділяє велику увагу професійному навчанню металургів. З часом процес виготовлення сталі стає більш сучасним, керується комп’ютерами та спеціальними приладами. Щоб бути металургом, доведеться опанувати багато знань, уміти працювати з найсучаснішою технікою! Але за цією професією майбутнє: без справжніх металургів ми не зможемо пересуватися поверхнею води чи землі, будувати нові споруди й готувати смачну їжу. Гадаю, у нашій державі ця професія буде гідно оцінена людьми і в ній працюватимуть найдостойніші люди, які розумітимуть, що металург – професія майбутнього!

 

 Відчули професію. Анастасія Журавльова та Анастасія Васильєва краще за всіх участників конкурсу розповіли про нелегку працю металургів.


 

07.08.2019 | Людмила Єрмішина. Фото Анни Ваховської


Другие новости ПР № 56 от 07.08.2019

  • Большие ремонты с капитальным подходом 07.08.2019   В Мариуполе продолжается масштабная реконструкция дорог. Когда окончится строительство и как быть с разрытиями, которые остаются после замены инженерных сетей?   Реконструкция главной дорожной артерии Левобережья идет полным ходом. Как и намечал...
  • Делаем предприятия максимально чистыми и развиваем города 07.08.2019   Юрий Рыженков: «Наши приоритеты – модернизация для снижения нагрузки на окружающую среду и инвестиции в социальное партнерство» За 12 лет Группа Метинвест вложила в социальные проекты почти 1,5 млрд грн. В городах, где есть предприятия комп...
  • Автобусы нового поколения будут считать пассажиров 07.08.2019   Первая партия нового транспорта уже в Мариуполе, машины выйдут на линию ко Дню города и усилят маршруты №№2, 10, 12, 15 и 25   Уже к следующему году в Мариуполе существенно улучшится ситуация с общественным транспортом. Как писал «Приазовский ра...
  • Сначала – обновления, потом – электронный билет 07.08.2019   В Мариуполе планируют внедрение в общественном транспорте оплаты проезда с помощью бесконтактных смарт-карт. Об этом сообщается в Едином реестре местных петиций в ответе на обращение «Решить проблему транспорта с пересадками», получившее поддержку...
  • Большая стратегия для малого бизнеса 07.08.2019   Проект программы прошел обсуждение с предпринимателями и будет вынесен на августовскую сессию городского совета   Три месяца на обсуждение, десятки предложений от предпринимателей, четыре встречи с общественностью. В разработке Программы развити...
  • Развить предпринимательские навыки поможет молодежи ЮНИСЕФ 07.08.2019     В Мариуполе планируют реализовать проект «UPSHIFT Украина», направленный на развитие социальных и профессиональных навыков у молодежи. Это глобальная инновационная программа ЮНИСЕФ (Детского фонда ООН). Она основана на лучших практиках ведения ...
  • Колонка новостей 07.08.2019 В Украине В ООС – новый командующий Президент Украины Владимир Зеленский назначил на должность коман­дующего объединенными силами генерал-лейтенанта Владимира Кравченко. Соответствующий указ опубликовали в Офисе Президента 5 августа. Известно, что ...
  • Как превратить «заброшку» в хаб или больницу 07.08.2019   В Мариуполе впервые за все годы независимости страны пересчитали недострои и заброшенные здания «Скелет» огромного хлебозавода, ночной клуб, изрисованный наркорекламой, 14-этажный недострой – эти здания не только уродуют «лицо» Мариуполя, но и пр...
  • Мобильный информатор станет «умнее» 07.08.2019   Сити-бот Назар расскажет, сколько стоят комуслуги, и даст возможность оставить отзыв о работе коммунальных предприятий   Уже девять месяцев в Мариуполе действует мобильное приложение «Сити-бот Назар», с помощью которого жители получают информаци...
  • Чарівник, шеф-кухар, приборкувач вогню 07.08.2019   Так уявляють собі професію металурга маріупольські школярі. Знайомтесь з роботами переможців конкурсу есе «Steelman – професія майбутнього»   Що кожен із нас знає про професію металурга, надзвичайно важливу для нашого міста, запитали організатор...
Все новости 56 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Август 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31