Творимо себе – творимо Україну - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

Творимо себе – творимо Україну

 

 

Під таким гаслом розпочала роботу Українська академія лідерства
в Маріуполі

 

Їм 17, 18, 20 років. Вони з різних куточків України, опановують різні професії та мають різні мрії. Але їх об’єднує одне – бажання чинити зміни. Цього року молодь зі всієї України з’їхалася в Маріуполь, аби розвивати лідерські якості, пізнавати світ та країну. Вперше в нашому місті відкрито осередок Української академії лідерства – освітньої програми для молоді з різних регіонів.

Як все починалося

Академія була відкрита у 2015 році. «Під час Революції гідності економісти та активні громадські діячі Роман Тичківський, Юлія Тичківська та докторант політології, військовий капелан Збройних сил України Андрій Зелінський започаткували ''Відкритий університет Майдану''. З того часу вони зібрали навколо себе однодумців і запустили проект ''Українська академія лідерства''», – розповідає менеджер Центру розвитку лідерства в Маріуполі Олег Корчовський.

Перший осередок відкрили у Києві, згодом студенти почали навчатися у Харкові, Львові, Полтаві, Миколаєві та, нарешті, Маріуполі. Ідеї академії поширювалися та знаходили прихильників серед багатьох відомих людей. До групи ідейних натхненників долучилися архієпископ Української греко-католицької церкви Борис Ґудзяк, лідер рок-гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, поет та власник видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іван Малкович, засновник фестивалю Гогольfest Владислав Троїцький та багато інших.

Українська академія лідерства впроваджується в Україні «Вестерн Ен-Ай-Ес Ентерпрайз Фонд» (Western NIS Enterprise Fund) на кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та розвивається за сприяння Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти.

Українська академія лідерства – це десятимісячна програма для випускників шкіл та студентів вишів.

Маріуполь – один з найрозвинутіших центрів

Вікове обмеження – з 16 до 20 років включно. «Наша місія – вплинути на глибинні суспільні процеси шляхом формування нової генерації молоді. У нас навчаються студенти з різних міст, охоплено 17 областей. Таким чином ми хочемо об’єднати Україну», – говорить Олег Корчовський.

Кожного року академія відкриває нові осередки, і в 2019-му вони обрали Маріуполь. «Міська влада допомагала нам. Маріуполь зараз дуже швидко змінюється, стає одним з найрозвинутіших центрів, тут відбувається багато змін, і ми хочемо бути до них дотичними, розвивати молодь Маріуполя та Донбасу», – пояснює Олег Корчовський.

Наступного року в Маріуполі з’явиться кампус Української академії лідерства (поки що студенти живуть і навчаються в одному з маріупольських готелів). Кожного року туди будуть приїжджати студенти зі всієї України. Заступник міського голови Лілія Ткаченко розповідає: «Місто передає академії будівлю, що розташована в екстрим-парку. Ми проводимо ремонт, а USAID надає меблі та оснащення. Це рішення було ­ухвалено на сесії міської ради». Вона додає, чому місту важливо працювати з молоддю та які можливості з’являться з відкриттям осередку у Маріуполі: «Програма Української академії лідерства спрямована на підтримку міських ініціатив, волонтерство, залучення молоді до міських процесів. Для дітей це обмін досвідом, відрядження за кордон. Минулого року восени ми вже проводили форум, на якому обговорювалася стратегія міста 2030. У ньому брали участь учні маріупольських шкіл та студенти академії лідерства. У майбутньому плануємо продовжувати нашу спів­працю».

Підкорюють гори та займаються волонтерством

Навчальний рік для студентів УАЛ розпочався у вересні. Але замість першого дзвоника, лекцій та аудиторій на хлопців та дівчат чекала несподіванка. Свій шлях до вершини вони почали з підкорення реальних гір – студенти та ментори піднялися на Говерлу та Петрос. З перших днів їм довелося звикати до нових умов та остаточно вийти зі своєї зони комфорту.

Вже потім команда вирушила до Маріуполя. Тут вони розпочали цікаве та насичене навчання. «Людина має бути гармонійно розвинена – з інтелектуального, фізичного та емоційного боку. Заняття ми будуємо так, щоб молодь розширювала свій світогляд, знала механізми, на яких будується світ, розуміла, чому та як відбуваються різні процеси», – говорить Олег Корчовський.

В академії молодь вивчає історію, філософію, економіку, літературу, обговорює українські та світові новини. Навчаються студенти шість днів на тиждень, кожен ранок починається з руханки. Далі на них чекають інші фізичні вправи – біг, гімнастика, кросфіт, легка атлетика, бойові мистецтва або йога.

Окрім навчання на студентів очікують зустрічі з цікавими людьми, екскурсії та подорожі. Молодь із задоволенням пізнає Донеччину та дізнається про особливості нашого краю. «В нас є канікули та дві експедиції – одна в Ізраїль, інша – до Європейського союзу. Також обов’язково вивчаємо регіон, у якому живемо. Якщо осередок у Маріуполі, вивчаємо Донеччину, у Львові – Львівщину», – розповідає Олег.

Також студенти обов’язково займаються волонтерством. І хоча у кінці року жоден з них не отримає диплому, вони точно матимуть дещо більше – новий досвід та друзів в усіх куточках нашої країни.

Три рівня  відбору – і ти студент

Сьогодні в Маріуполі навчаються 38 студентів з 14 областей України. Всі вони пройшли три етапи відбору. Навчаються безкоштовно та отримують стипендії. «Спочатку треба заповнити анкету, ми ставимо декілька запитань, які дозволяють зрозуміти світогляд людини, чим вона цікавиться і чи хоче взагалі бути активною. Люди, які просто шукають, як можна провести рік, – це не наша цільова аудиторія. Ми працюємо для тих, хто хоче розвиватися та розвивати країну», – говорить менторка з комунікацій Центру розвитку лідерства у Маріуполі Надія Гранкіна.

Також щоб вступити до академії, треба відзняти про себе невелике відео. Якщо твою анкету відберуть, приїхати на регіональний, а згодом на національний відбір. Деякі випускники шкіл йдуть навчатися до академії лідерства одразу після закінчення школи. Це дає їм можливість взяти невеликий тайм-аут перед університетом та зрозуміти, чим саме їм хочеться займатися. Студенти, які вже навчаються у виші, заради академії лідерства беруть академічну відпустку.

Маріупольців у маріупольському Центрі розвитку лідерства поки що немає, але вже багато хлопців та дівчат з нашого міста проходило навчання в інших осередках академії.

Мріють розвивати Україну

Знайомство з Маріуполем студенти Української академії лідерства почали з екскурсій по місту. Вони відвідали морський порт, металургійний комбінат імені Ілліча, центральну частину міста. Також студенти зустрілися з марі­упольською молоддю та обговорили напрямки розвитку України, майбутнє країни і зміни в Маріуполі.

Ми завітали в гості до майбутніх лідерів та дізналися, як живуть студенти. Показовим є вже те, як саме розпочався їхній день. Разом вони обговорюють свіжі українські та світові новини, висловлюють свою думку з тих чи інших подій та осмислюють процеси, які зараз переживає наша країна.

Ті, хто навчається в марі­упольському осередку академії лідерства, вже встигли потоваришувати. В одній кімнаті живуть студенти зі Львова, Донецька, Харкова.

Марта Костів приїхала до Маріуполя зі Львова. «Я навчаюся в університеті на спеціальності «Соціологія», закінчила другий курс, – розповідає вона. – Вирішила навчатися в академії, бо відчула, що знаходжуся в зоні комфорту і хочу з неї вийти, змінити себе». Раніше дівчина ніколи не була у Маріуполі, але нове місто їй вже подобається.

Інша історія у Юрія Андрієнка з Донецька. До 2017 року він жив на окупованій території, але зараз вісімнадцятирічний хлопець навчається в українському університеті та має стати менеджером. Про Українську академію лідерства дізнався випадково, вступити до неї підштовхнув батько.

В академії він мріє познайомитися з яскравими людьми та, головне, навчитися розвивати себе та свою країну. Хлопець каже: «Гасло нашої академії – «Творимо себе, творимо Україну». Я дійсно мрію розвивати державу і не хочу, щоб у майбутньому ми мали таку ж ситуацію, яка зараз відбувається на Донбасі».

04.10.2019 | Еліна Прокопчук


Другие новости ПР № 72 от 04.10.2019

  • Творимо себе – творимо Україну 04.10.2019     Під таким гаслом розпочала роботу Українська академія лідерства в Маріуполі   Їм 17, 18, 20 років. Вони з різних куточків України, опановують різні професії та мають різні мрії. Але їх об’єднує одне – бажання чинити зміни. Цього року молодь з...
  • Календарь знаменательных и памятных дат 7 – 13 октября 04.10.2019 7 октября 220 лет назад, в 1799 году, император Павел I подписал указ, на основании которого в Мариуполе была учреждена таможенная застава, начавшая работать с 1800 года. 105 лет назад родился Йозеф Франтишек (1914–1940), один из самых результативн...
  • Городская афиша 04.10.2019 КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧЕСКИЙ ЦЕНТР «ВЕЖА» (ул. Архитектора Нильсена, 36, тел. 067-618-40-85) 5 октября, 15:00 презентация выставки Дмитрия Скаженика. 6 октября, 19:00 наблюдение за Юпитером. ЦЕНТР СОВРЕМЕННОГО ИСКУССТВА И КУЛЬТУРЫ ИМЕНИ АРХИПА КУИН...
  • Гороскоп на неделю с 7 по 13 октября 04.10.2019 Овен Не вмешивайтесь в чужие дела, особенно в конфликты, иначе на вас свалятся лишние проблемы. Овнам-водителям нужно воспитывать в себе терпение по отношению к хамам на дороге. В ближайшее время усиленно работайте над самоконтролем, способностью во...
  • С прицелом на Олимпийские игры 04.10.2019 Определены победители Мемориала Макара Мазая Соревнования подобного уровня в последний раз проводились в Мариуполе в 1981 году В спортивном комплексе «Ильичевец» завершился 51-й боксерский турнир памяти ильичевского сталевара Мака...
  • «Десна» не оставила шансов 04.10.2019 Игра у мариупольской команды абсолютно не клеилась В девятом туре чемпионата Украины по футболу в Премьер-лиге «Мариуполь» на своем поле принимал «Десну».  Как и год назад, гости из Чернигова одержали над нашей командой крупную победу. Исход матча в...
  • Следующий соперник – «Олимпик» 04.10.2019 Футбольный клуб «Мариуполь» стал последним из клубов, которые пробились в 1/8 финала Кубка Украины. Наша команда на выезде обыграла винниковский «Рух». Исход поединка был решен в конце встречи, когда сначала на 76-й минуте Сергей Горбунов прекрасно и...
  • Малефисента расправляет крылья 04.10.2019 В преддверии Хеллоуина нам предлагают посмотреть еще один фильм о злой колдунье В последнее время производство студии Disney стало напоминать такой себе магазин ностальгии. Заходишь и умиляешься: «Такая же шкатулка была у меня в детстве!» И вроде бы...
  • Невероятная победа «Шахтера» 04.10.2019   В Лиге чемпионов прошел второй тур группового этапа. Донецкий «Шахтер» после домашнего поражения от «Манчестер Сити» (0:3) отправился в гости к «Аталанте». Матч состоялся в Милане на стадионе «Джузеппе Меацца». Соперники выдали остросюжетный пое...
  • Железная дева 04.10.2019 Новый сезон театра откроет рок-опера о Жанне д’Арк в постановке режиссера Анжелики Добруновой Впервые на сцене мариупольского театра – рок-опера! И не просто, а первая и самая известная украинская рок­опера «Белая ворона» о Жанне д’Арк, написанная...
Все новости 72 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Июль 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Тестируем игровые наушники HyperX Cloud Stinger

Организовать увлекательный праздник

Реечный потолок в интерьере

Выбираем зарядные устройства

Стоит выполнять развал-схождение, когда меняется резина?