Головне – мир і безпека наших громадян - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

Головне – мир і безпека наших громадян

 

Таким був основний меседж на брифінгу голови Донецької обласної державної адміністрації Павла Кириленка

 

Минулого тижня в Слов'янську під час двогодинного брифінгу-дискусії «Донеччина в контексті перетворень» голова Донецької обласної держ­адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко відповів на запитання журналістів зі всього регіону. На зустрічі, яка була присвячена 100 дням перебування на посаді очільника області, йшла мова про актуальні питання регіону, більшість з них стосувалась роз­ведення військ, бачення процесу повернення тимчасово окупованих територій Донеччини та реалізації масштабних інфраструктурних проектів.

Військовий конфлікт на Донбасі – болюча тема для нашого регіону, тому цілком очікувано найгарячішими були питання розведення військ на Донеччині, можливість впровадження так званої формули Штайнмаєра та реінтеграції тимчасово окупованих територій після проведення там виборів за українським законодавством. Зокрема, журналістка «Приазовського робочого» поцікавилась, чи планується розведення військ під Маріуполем.


Про розведення військ до Маріуполя мова не йде

Павло Кириленко наголосив, що розведення військ та формула Штайнмаєра – це різні речі, і закликав не підмінювати і не плутати ці поняття, бо через це відбувається маніпулювання суспільною думкою.

«Формула Штайнмаєра перш за все передбачає проведення виборів на Донбасі за українським законодавством, які будуть підтверджені міжнародними місіями. Розведення військ – це той необхідний крок, який дає нам в подальшому заходити у нормандський формат. Розведення військ, якщо брати території Донецької області, повинно відбуватися у Петрівському, а в Луганській – у Золотому. Воно передбачає дзеркальне розведення на відстань в один кілометр – як з боку українських військ, так і з боку військ, які окупували територію України. Наступний населений пункт, де має бути розведення, – це Богданівка. Якщо не відбувається розведення військ і є порушення семиденного режиму тиші з іншого боку, то українські війська повернуться на свої передові позиції. Про розведення військ до Маріуполя взагалі не йде мова», – зазначив голова Донецької ОДА.

Ані Президент України, ані чинна українська влада, ані Донецька облдержадміністрація не мають на меті підписувати будь-які угоди з представниками так званих «ДНР» та «ЛНР» та розводити війська задля того, щоб ворог зайшов на контрольовані українським урядом території, зазначив очільник Донецької ОДА. За його словами, основний посил – це прагнення миру, повернення тимчасово окупованих територій та наших людей з полону, а для цього потрібно виконання домовленостей, які залишалися лише на папері.

«Ми прагнемо миру, збереження життя військовослужбовців, і розведення військ цьому сприяє», – підкреслив Павло Кириленко і зазначив, що він підтримує так звану формулу Штайнмаєра, яка передбачає проведення виборів за українським законодавством на територіях Донецької та Луганської областей після того, як запрацює закон про особливий статус Донбасу. Але це можливо за умови, що це волевиявлення визнають усі міжнародні організації. Якою буде політика після повернення територій – це обговорюватиметься на зустрічах в нормандському форматі.


Водопостачання в пріоритеті

Жваво обговорювалися також питання щодо реалізації інфраструктурних проектів, зокрема найбільш глобальне – відновлення нормального водопостачання. Одним із найамбітніших проектів Донеччини стане відновлення водогону «Сіверський Донець – Донбас».

Для реконструкції та модернізації окремих частин цього магістрального водогону обласна влада планує залучити фінансові ресурси міжнародних донорів. Відповідний проект буде представлений інвесторам під час міжнародного інвестиційного форуму у Маріуполі.

«Ми розуміємо всю важливість нормального водопостачання для області. Але навіть відновлення частини водогону, що знаходиться на підконтрольній території, можна буде реалізувати лише за підтримки донорів. Ми виступимо з проектом перед міжнародними організаціями, паралельно маємо покращити фінансовий стан компанії «Вода Донбасу», і стратегія у цьому сегменті вже розроблена», – наголосив Павло Кириленко.

Він також зазначив, що усі інфраструктурні проекти, які реалізуються в області, знаходяться на постійному контролі уряду та обласної влади, і висловив впевненість, що тепер будівництво буде йти набагато швидше, бо зараз у Донецькій області починають працювати великі будівельні компанії. Вже є приклади будівництва якісних доріг за декілька місяців, зокрема траси Запоріжжя – Маріуполь довжиною 32 кілометри, яку зробили прискореними темпами більш ніж за три місяці.

Маріупольські журналісти поцікавились щодо інфраструктурних проектів в нашому місті, на реалізацію яких виділяються обласні кошти. «Якщо Маріуполь має бажання реалізовувати свої проекти, нехай реалізує. Там, де є проблемні об’єкти, повірте, я їх контролюю», – зауважив голова Дон-ОДА.

Багато запитань стосувалось поганої якості доріг на Донеччині. Павло Кириленко зазначив, що шлях з Краматорська до Маріуполя, куди очільнику області доводиться їздити по справах декілька разів на тиждень, пролягає по дорогах місцевого значення, а вони жахливі, бо не вистачає коштів, хоча витрачають на них чимало. Під час розмови Павло Кириленко склав перелік тих доріг, на які скаржилися присутні.


Буде і власна команда, будуть і проєкти

Пролунало багато критики стосовно керівників структурних підрозділів ДонОДА, які працювали ще з попередниками Павла Кириленка. Журналісти нарікали на бездіяльність, саботаж або навіть корупцію та питали, коли у нового очільника ДонОДА з’явиться власна команда. 

Павло Кириленко відповів, що зі звільненням кадрів не поспішає, спочатку треба провести перевірку, якщо виявлять порушення – притягнуть до відповідальності.

«Відчувається кадровий голод, бажаючих багато, а компетентних серед них обмаль. Перший мій заступник входить у курс справ, на черзі ще два заступники. На даний момент процедура практично завершена», – відповів голова облдержадміністрації.

На прохання підсумувати результати роботи за 100 днів Павло Кириленко відповів: «Досягнення стануть помітними по результатам роботи, якщо є якісь недоліки – вони будуть враховані, в тому числі завдяки діалогу з вами. Багато сил витрачено на вирішення проблем, які залишилися у спадок. У майбутньому разом з моєю командою ми презентуємо власні нові проєкти, і вони будуть реалізовані»

 

100 днів на посту. Під час прес-конференції Павла Кириленка журналісти Донецької області ставили гострі, нагальні питання.

 

 

 

23.10.2019 | Юлія Франжева


Другие новости ПР № 76 от 23.10.2019

  • Мариуполь как образец для всей страны 23.10.2019   В ходе рабочей поездки парламентарии высоко оценили опыт нашего города в интеграции переселенцев, и поддержка народных депутатов крайне важна для нас   Это наши новые мариупольцы! Сегодня – малыш, завтра – специалист, который так нужен городу. ...
  • Головне – мир і безпека наших громадян 23.10.2019   Таким був основний меседж на брифінгу голови Донецької обласної державної адміністрації Павла Кириленка   Минулого тижня в Слов'янську під час двогодинного брифінгу-дискусії «Донеччина в контексті перетворень» голова Донецької обласної держ­адмі...
  • Развивая технологии, хранить классику 23.10.2019   Айтишники и библиотекари готовятся к переезду   Официальное открытие IT-хаба «1991 Mariupol» в здании Центральной городской библиотеки имени Владимира Короленко запланировано на 29 октября в рамках Международного инвестиционного форума с участие...
  • Подпишись на «Приазовский» 23.10.2019 «Укрпочта» открыла подписку – оформить газету на 2020 год можно во всех почтовых отделениях как в нашем городе, так и близлежащих поселках. Подписной индекс «Приазовского рабочего» – 61197. Также выписать газету можно в киосках «ПР» и в редакции (п...
  • Местное самоуправление 23.10.2019   В Мариуполе обкатывают новые автобусы Каждую неделю в Мариуполь партиями прибывают новые коммунальные автобусы в рамках реализации проекта муниципалитета и Международной финансовой корпорации. Сейчас их количество насчитывает 43 единицы транспорт...
  • В квартирах потеплеет – начался отопительный сезон 23.10.2019  Официальный старт дан 22 октября   В течение недели «Мариупольтеплосеть» запустит все котельные, сообщает сайт Мариупольского городского совета. Два дня будут прогреваться сети, после чего тепло начнут подавать в дома. Директор «Мариупольтеплосет...
  • Викторина для пешеходов 23.10.2019   Учащиеся школы №40 провели акцию по безопасности дорожного движения, сообщает MRPL.CITY. Накануне ребята создали команду для участия во всеукраинском хэштег-марафоне #SpeakUpUkraine в рамках национальной программы Traffic Challenge по предупрежден...
  • Савелий Вашура: «Чужих проблем не бывает» 23.10.2019   Городские окраины по уровню комфорта должны быть не хуже жилмассивов в центре Мариуполя, считает депутат местного совета     Содействие в благоустройстве, помощь нуждающимся и организация досуга для жителей – в числе основных направлений работы...
  • Эффективность модернизации – в конкретных цифрах 23.10.2019   Группа Метинвест демонстрирует открытый подход в вопросах по экомодернизации предприятий компании – принято решение передать в открытый доступ результаты работы модернизированных объектов мариупольских меткомбинатов. Информацию предприятие будет п...
  • Строй карьеру с первого курса 23.10.2019   Группа Метинвест предлагает студентам ПГТУ взаимовыгодное сотрудничество   Многолетнее партнерство между Группой Метинвест и Приазовским государственным техническим университетом вышло на новый уровень – недавно был подписан договор о стипендиал...
Все новости 76 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Февраль 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

Роль портьер в интерьере комнаты