Працьовитість здатна на диво - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

Працьовитість здатна на диво

 Тринадцятирічна маріупольчанка Анастасія Журавльова стала гордістю України

 

Підтримка рідних – велика сила

Активну творчу діяльність доводиться поєднувати з навчанням. Настя зізнається: це важко. Кожну вільну хвилину хочеться витрачати за мольбертом, адже майбутнє дівчинка мріє пов’язати саме з малюванням. Та завдяки підтримці рідних їй вдається долати будь-які перешкоди. Настя говорить: «Сім’я завжди переживає за мене, завжди підтримує. А вдома в нас вже давно  картинна галерея».

На передньому плані Богородиця притискає до себе новонародженого Ісуса. Позаду гримлять постріли та не закінчується війна. Ця картина 13-річної Насті з Маріуполя стала символом дитячої молитви за мир та вразила французьке журі. Потім були пейзажі, ілюстрації книжок, маленькі та великі перемоги. Нещодавно дівчинка вкотре отримала визнання – стала лауреаткою ІІІ національної премії «Діти – гордість України».


Ще одна нагорода – у колекцію

Настя Журавльова навчається у восьмому класі, разом з мамою доглядає молодших братиків та понад усе любить малювати. У свої 13 вона вже стала переможницею і лауреаткою національних та міжнародних конкурсів. «Франція, Туреччина, Польща, Ізраїль, Китай, Фінляндія», – втомлюється перераховувати її мама Марина. Після чергової перемоги ми вирішили розпитати Настю, де знаходить натхнення юна художниця та як втілює ідеї у життя.

Та зробити це виявилось не так просто! «Сьогодні знову до восьмої на заняттях», «Вже втомилася, тільки прийшла з малювання», – вкотре вибачалася мама. Майже весь вільний час дівчинка присвячує справі свого життя та не шкодує сил, аби відточувати свої вміння. Викладач Насті, завідуюча художнім відділенням Школи мистецтв Любов Макаренко, говорить: «Це дівчинка з недитячою працьовитістю, не кожен дорослий стільки працює, скільки вона. Настя яскраво проявляє свій талант – в неї є цікаві роботи і в живописі, і в графіці, також вона робила гарні ілюстрації для книжок. Вона постійно шукає нові техніки та прагне дізнатися якомога більше нового».

Результати роботи не залишаються непоміченими. Організатори національної премії самі запропонували Насті взяти участь, тоді разом з мамою вони надіслали до Києва всі дипломи та відзнаки. Аж потім дізналися – Настя увійшла у  десятку лідерів. У столиці дівчинка єдина представляла Маріуполь та гідно впоралася з цим завданням.

Підґрунтям для цієї перемоги стали десятки інших. У 2018 році художниця отримала звання «Диво-дитина». У національному конкурсі запропонувала взяти участь вчителька. У фіналі Настя змагалася з музикантами і перемогла – журі визнало її найталановитішою дитиною країни.

Роботи художниці можна побачити на персональних виставках, які вже прикрашали Центр сучасного мистецтва імені Куїнджі. А ще… у турецькому аеропорту! Якщо будете мандрувати до сонячної країни, придивіться до стін, десь там повинна висіти і картина нашої, маріупольської художниці. Мама Насті Марина Журавльова розповідає: «Треба було намалювати Турцію, у Києві проходив конкурс. Як виявилося, він був для дорослих, але ми про це не знали. Картина Насті увійшла у десятку лідерів, спочатку вона висіла у турецькому інституті в Києві, а потім її відправили до турецького аеропорту. Це дуже приємно».


Все почалося з крейди та розмальовок

А розпочиналося все так. Коли майбутній художниці був лише рік, мама знову завагітніла. Вагітність проходила важко. «Я не могла з нею бігати і стрибати, тому купувала гіпсові фігурки, ми разом їх розмальовували. Потім вирішили фарбувати стіни вдома, і я почала помічати, що Насті це цікаво, вона сама стала додавати нові кольори», – розповідає Марина.

З посмішкою Настя теж згадує моменти дитинства. Одного разу дівчинка навіть вирішила – розфарбувати стіни треба на свій розсуд. «Я розфарбувала кольоровою крейдою стіни – намалювала квіти, поляну, небо. Це було по-дитячому і дуже мило», – ділиться вона. І зі сміхом додає: «Потім з мамою відтирали. Та деякі не змогли!»

Такий талант не можна було ховати вдома, тому дівчинку привели до Школи мистецтв. «Коли Насті було п’ять років, її роботи виставили у вітрині магазину. Стільки щастя було, стільки цукерок їй надарували, що довелося потім лікувати зуби», –згадує мама. Написані у такому ранньому віці роботи Насті відправляли на обласні та міські конкурси.

Дівчинка розповідає: «Потім це переросло у більш масштабне захоплення. Я обожнюю малювати природу, найкраще мені вдаються пейзажі. Коли гуляю містом або кудись іду, завжди беру із собою блокнот, можу дорогою зробити декілька замальовок. Малюю здебільшого маслом, це дуже зручно, бо воно висихає близько місяця, якщо щось не подобається, можна встигнути виправити».

Натхнення приходить у гості несподівано. Одного разу майбутня робота навіть наснилася. «Одна з моїх улюблених – картина, що зображає паралельний всесвіт, і енергія звідти водоспадом лине на землю. Цей малюнок я побачила уві сні, потім дуже довго писала. Іноді можу витратити навіть півроку на одну картину», – розповідає дівчинка.


Духовне завжди перемагає матеріальне

Одна з найвідоміших картин Анастасії – Казанська Богоматір на тлі війні. Її дівчинка назвала «Є речі, які неможливо знищити». Для того щоб написати її, Насті довелося пережити найстрашнішу ситуацію у житті.  «Була війна, і ми поїхали на дачу до Каменська. Діти гралися на вулиці, і Настя пішла у гості до друзів, у сусідній дім. А потім до мене прибігають і кличуть: ''На Настю напала зграя собак''», - згадує мати.

Діти просто гуляли вулицею, дівчинка несла у руках маленьке кошеня. Напевно, воно і привабило зграю. Собаки дуже сильно покусали дитину, її відвезли у лікарню на операцію. Увесь час, поки лікарі зашивали рани, дівчинка читала молитви Богородиці. Коли виписали з лікарні – одразу з батьками пішли до селищної церкви. Там дитині і подарували маленьку іконку, яку дівчинка носила із собою – зображення Божої Матері.

Минув час, і Марина Журавльова дізналася про конкурс у Парижі «Діти проти війни». «Я Насті говорю, спробуй взяти участь, а вона відповідає – не готова. Потім намалювала багато ескізів, а серед них одна картина – Богородиця на весь фон, і позаду неї війна. Я її питаю, звідки ти змалювала її, а вона відповідає – з тієї ікони, що мені в церкві подарували», – згадує мати.

Коли про картину розповідає Настя, не віриться, що такі думки можуть приходити у голову дитині. «Є духовне і матеріальне. Матеріальному завжди чогось не вистачає, воно штовхає людей на війну, вбивства, злочини. Проте матеріальне завжди можна знищити, а духовне – ні. Воно може перемогти. Як духовне я зобразила Богородицю з дитиною, а матеріальне – війну», – говорить Настя. Прониклива картина вразила французьке журі. Дівчинка отримала Гран-прі у конкурсі, в якому змагалися митці з 47 країн світу.

Нещодавно молода художниця також проілюструвала нову книгу письменниці Оксани Стоміної «Лист дорослому». Дізнавшись про ідею книги, дівчинка не втрималась і окрім малюнків написала і свій лист. Марина розповідає, як Настя сказала їй: «Хочу теж написати лист. Адже знаєш, мамо, трапляються ситуації,  які ставлять у глухий кут. Одного разу їхала у маршрутці і побачила картину: маленька дитина кличе маму, а мама – у телефоні. Ось так і минає життя у людей».?

 

Ставати краще кожного дня. Зараз дівчинка мріє опанувати нові техніки малювання та навчитися писати портрети.


 

 

 

11.12.2019 | Еліна Прокопчук


Другие новости ПР № 90 от 11.12.2019

  • Дороги – дешевле, экология – лучше 11.12.2019   Дорожно-транспортная инфраструктура Мариуполя разительно и в лучшую сторону отличается от того, что было еще три-четыре года назад. И местная власть темпы и объемы работ только наращивает    Отходы металлургического производства теперь ...
  • Диалог разблокирован 11.12.2019   В «нормандском формате» договорились об обмене «всех на всех» и отведении войск. О выборах и границе – пока нет   Вчера в 1:25 в Елисейском дворце Парижа завершилась начатая накануне, 9 декабря, восьмичасовая встреча лидеров государств «нормандс...
  • Гусь к Рождеству для наших читателей 11.12.2019   В последний в этом году день подписчика «Приазовский рабочий» разыграет подарок, который украсит праздничный стол В канун главных зимних праздников мы спешим порадовать наших подписчиков приятными и полезными подарками. Оформите годовую подписку ...
  • Доверяем как себе 11.12.2019   Так говорят подписчики о «Приазовском рабочем», оформляя газету на следующий год   Каждый день подписчика мы ждем с особым чувством, ведь это возможность не только порадовать наших читателей подарками и зарядить хорошим настроением, но и услышат...
  • Один из самых безопасных городов Украины 11.12.2019   В Украине определили города, в которых жители ощущают себя безопасно, в их числе – Мариуполь, сообщает MRPL.CITY со ссылкой на результаты социологического исследования, проведенного группой «Рейтинг». Согласно представленным данным, наиболее безо...
  • КОЛОНКА НОВОСТЕЙ 11.12.2019   В Украине «Нафтогаз» снизил цены на газ для населения в декабре НАК «Нафтогаз України» снизил на декабрь цену на голубое топливо для населения и теплокоммунэнерго на 13% по сравнению с ценой в ноябре – до 4,277 тыс. грн за 1 тыс. куб. м (без уче...
  • «Комфортно, красиво, ждем продолжения» 11.12.2019   Мариупольцы – о капитально отремонтированных проспектах и улицах   Антон Федотов, студент МГУ: «Дорога на проспекте Мира стала явно шире, а по качеству – лучше. Исчезла яма на перекрестке проспекта и улицы Торговой, где подпрыгивали все машины....
  • Неравнодушие и профессионализм – лучшие качества депутата 11.12.2019   Новости депутатского корпуса – снова на страницах «Приазовского рабочего». Каждую среду наша газета рассказывает вам, уважаемые читатели, о городских проблемах и решениях, которые предлагают мариупольские депутаты, о встречах с громадой и инициати...
  • Социальный офис в стиле хай-тек: Мариуполь собрал более 60 предложений от... 11.12.2019     В Киеве состоялся финал фестиваля для молодых архитекторов STEEL FREEDOM 2019. В этом году одной из задач участников конкурса стала разработка проекта для создания социального офиса с приемной городского головы в Мариуполе. Экспертами в оценке ...
  • «Генерация UA» – новое пространство для молодежи 11.12.2019   В Мариуполе при поддержке Детского фонда Германии открылся первый Центр развития детей, молодежи и педагогов «Генерация UA». Подобных учреждений в Украине всего пять.  Его цель – социально-психологическая помощь детям и взрослым в образовательной,...
Все новости 90 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Апрель 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Заказать китайский мини-трактор