Агентом змін може стати кожен - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

Агентом змін може стати кожен

 

 Шевченко у світшоті, мовні практики та етнофестиваль – студенти Української академії лідерства реалізують свої проєкти та закликають маріупольців долучатися  до активностей

 

У  маріупольському осередку УАЛ навчаються 38 студентів з 14 областей України. Щоб потрапити до академії, хлопці та дівчата мають заповнити анкету, виконати певне завдання та подолати декілька рівнів відбору

Тут панує творча атмосфера, не скінчаються цікаві лекції та обговорення. На стінах – наліпки: «Волонтерство – це круто», «Лідери – це ми», «Сон та їжа – для слабаків». У маріупольському осередку Української академії лідерства ми не вперше, але кожен візит сюди особливий. Здається, ніби студенти та ментори облаштували магічне місце, де безперервно циркулює енергія мотивації та на­тхнення.

Нагадаємо нашим читачам, що Українська академія лідерства – це десятимісячна програма для студентів та випускників шкіл.  Всього в нашій країні вже діє сім осередків УАЛ.  В Маріуполі академія працює з вересня. З того часу молоді лідери вже встигли провести для містян безліч зустрічей, майстер-класів та творчих вечорів.  В цьому півріччі студенти розпочинають роботу над власними проєктами.


Розвивати себе, місто та Україну

Студенти, які навчаються в УАЛ, розвиваються у трьох напрямках: інтелектуальному, фізичному та емоційному. В академії молодь вивчає історію, філософію, економіку, літературу, обговорює новини та займається спортом. Проте ментори академії наголошують: її мета – не лише розвивати студентів, а й чинити зміни в українських містах. Щороку протягом навчання хлопці та дівчата реалізують власні проєкти, які гуртують жителів, та започатковують у місті нові ініціативи. «Важливо, щоб студенти не просто навчалися для себе, а й виконували якісь цілі, впливали на місто, в якому вони тимчасово живуть. В Маріуполі одне з наших завдань – активізувати молодь, школярів, прищепити їм бажання розвиватися. Також ми підтримуємо амбітну ціль міської влади, щоб молодь не покидала місто, а розвивала його», – розповідає заступниця з суспільного розвитку маріупольського осередку Української академії лідерства Надія Гранкіна.

Для цього в академії вже почали реалізувати Б.У.М.: «Бажай. Удосконалюй. Мотивуй». Це довгостроковий проєкт для школярів, над яким працюють усі студенти. «Ми проводимо у школах лекції з громадської діяльності, розповідаємо про можливості для навчання, обговорюємо, як можна вирішити шкільні проблеми. Ще плануємо проводити лекції з медіаграмотності, комунікаційні курси, де підлітки будуть навчатися писати класні тексти та фотографувати», – говорить Надія Гранкіна. Також у шкільних стінах студенти проводять з учнями дебати, грають у настільні ігри з розвитку бізнес-­навичок та навіть імітують засідання ООН, щоб школярі краще розуміли, як працює глобальна міжнародна організація.


Спорт, волонтерство та творчість

Ще один великий проєкт академії – «Магія ранку». Студенти та ментори УАЛ пропагують здоровий спосіб життя. Навіть у себе в осередку вони опановують різні види спорту – від бігу та кросфіту до бойових мистецтв та йоги. Спортивну спільноту Маріуполя представники УАЛ  прагнуть об’єднати.  «"Магія ранку" – це спортивний нетворкінг, ми запустили його для того, щоб люди, які займаються спортом, знайомилися один з одним, обмінювалися знаннями. Сподіваємося, більше людей змінять свої звички та почнуть вести активне життя», – говорить Надія.

Перша зустріч в рамках проєкту відбулася 25 січня. Всі охочі зібралися у спортивному комплексі «Іллічівець» та влаштували спільний забіг. Потім гостей чекала лекція від бігуна Олександра Лопанова та бодібілдера Дмитра Степнова. Зустрічі та спортивні події проходитимуть і надалі – їх можуть відвідувати всі містяни. Навесні в Маріуполі пройде Кубок УАЛ – між собою будуть змагатися всі українські осередки. Окрім студентів у турнірах зможе взяти участь і маріупольська молодь.

Протягом навчання студенти постійно займаються волонтерством – відвідують дітей в інтернатах, піклуються про тварин та проводять толоки. Одна з найбільш теплих  – щорічна акція академії «Миколай про тебе пам’ятає». Студенти влаштували вистави для дітей, що навчаються в міських школах-інтернатах, та пригостили малечу солодощами. Цього ж року студенти та ментори передали подарунки дітям з багатодітних та незабезпечених родин. Також студенти вертепували містами Сходу – різдвяні вистави вони привезли до Маріуполя, Слов’янська, Сєвєродонецька, Краматорська та Волновахи.

Познайомитися зі студентами УАЛ може кожен. Ледь не щотижня вони організовують цікаві події – музикальні та поетичні зустрічі, спортивні заходи та навіть справжні вечорниці з ворожінням та традиційними стравами.


Мовні курси – для всіх

Крім участі у спільних проєктах, студенти пропонують та реалізують власні ідеї. Для цього вони діляться на групи та навчаються проєктному менеджменту. Проєкти молоді – не лише оригінальні, але й суспільно корисні. Так, наприклад, студентка Марія Клименко вирішила проводити для маріупольців мовні курси, де містяни зможуть практикувати українську.  Ідея виникла з запитів самих маріупольців – жителі розповідали студентам, що хочуть вдосконалювати українську і прагнуть знайти однодумців.

Майстерні для всіх бажаючих будуть проходити по суботах у Палаці культури «Український дім», перша відбудеться вже 15 лютого. «Ми не будемо вивчати граматику, орфографію, виконувати вправи, бо це може бути нудно. Замість цього плануємо дивитись україномовні відео, читати видання, обговорювати різні теми, щоб у людей була можливість хоча б на дві години потрапити в україномовне середовище», – говорить Марія.

Також в академії планують отримати ліцензію та переглядати нові українські фільми. «Український кінематограф виходить на якісний рівень, але в місцевих кінотеатрах дуже короткий термін прокату, не всі навіть встигають подивитися», – ділиться Надія Гранкіна.


Маріупольські стіни «заговорять» віршами

В нашому місті вже є багато цікавих та мотивуючих муралів. Скоро малюнків на стінах побільшає – маріупольські будинки прикрасять Тарас Шевченко та Леся Українка. Проте замість звичайних портретів зі сторінок підручників студенти розробляють нетипові зображення українських митців. Тарас Шевченко з’явиться у світшоті, Леся Українка – у шкіряній куртці. «Ми хочемо осучаснити літературних діячів, зробити їх більш близькими для жителів. Крім того, мурали будуть підсвічуватися та матимуть QR-код», – розповідає автор проєкту, студент УАЛ Юрій Андрієнко.

Зараз в Україні набирає популярності проєкт «Слухай», де відомі актори читають українські вірші. Їх можна буде послухати просто на наших вулицях. Коли містяни будуть наводити смартфон на код з муралу, вони зможуть почути вірші Кобзаря. Де саме з’являться малюнки, поки що невідомо, зараз серед варіантів – будівля колишньої кондитерської фабрики, корпуси МДУ та ПДТУ.  Над ескізами працюватимуть студенти разом з маріупольським художником Олександром Пісарчуком, який є автором багатьох міських муралів. Для того щоб реалізувати свою ідею, студенти брали участь у проєкті UPSHIFT та вже отримали грант.


Традиції – тренд сучасності

Ще одна цікава ініціатива – етнофестиваль «Незабутні традиції», який має відбутися 25 квітня.  На ньому містяни зможуть більше дізнатися про святкування Великодня у різних регіонах України, пограти в традиційні ігри, заспівати гаївки та послухати сучасних українських виконавців. Як розповідає автор проєкту Богдан Ікленко, ідея феста – не просто познайомити маріупольців із традиціями, а показати, що вони можуть бути модними та сучасними.  «Ми плануємо провести лекції, перегляди фільмів, буде відкрита сцена, де виступатимуть нові етнічні групи. Автентичність та традиції – це тренд сучасності», – говорить хлопець.

Студенти живуть та навчаються у Маріуполі вже півроку. За цей час вони встигли не лише познайомитися з нашим містом, але й полюбити його. Богдан Ікленко приїхав до нас із Миколаєва. Він ділиться: спочатку думав, що міста дуже схожі, та потім помітив кардинальні відмінності. «Зовні Маріуполь і Миколаїв схожі – обидва міста спокійні, тут схожа архітектура, є море. Але, як виявилося, різниця є, і вона колосальна – Маріуполь великими кроками розвивається. Це видно і з того, як розвивається інфраструктура, і з взаємодії з владою, є бажання містян щось робити», – говорить Богдан.

У співпраці з міською владою майбутні лідери реалізують ще один цікавий флешмоб – на один день студенти перетворяться на кондукторів громадського транспорту. «Вони відчують на собі працю співробітників МТТУ,  покажуть, що кондуктор може бути ввічливим, нести позитив», – говорить Надія Гранкіна.

Всі проєкти, про які ми написали, будуть реалізовані протягом цього півріччя. Але нові задуми у студентів УАЛ народжуються постійно. Наприклад, свій екологічний проєкт хоче започаткувати Ярослав Піщулін. «Це поки що лише ідея, але я хочу створити майстерню, у якій пластик буде перероблятися на нові дизайнерські вироби для інтер’єру будівель. Разом з тим буде діяти додаток на телефоні, де за допомогою ігрової комунікації люди будуть вчитися сортувати сміття, вести екологічний спосіб життя, буде поширюватися продукція майстерні».

Студенти та ментори академії наголошують: вони завжди готові до співпраці з маріупольцями, особливо з активною молоддю та підлітками. Містяни можуть пропонувати активістам свої проєкти або брати участь у заходах та активностях академії. ?

 

 Активні та творчі. Студенти доводять: сучасна людина повинна не лише самовдосконалюватися, а й впливати на розвиток міста.


 

05.02.2020 | Еліна ПРОКОПЧУК Світлина Аліни КОМАРОВОЙ


Другие новости ПР № 9 от 05.02.2020

  • О новых возможностях говорим вместе 05.02.2020 Опыт плюс молодость – городской голова Мариуполя Вадим Бойченко предложил студентам Украинской академии лидерства принять участие в обсуждении Стратегии развития города   Чтобы стать врачом или инженером, молодым мариупольцам больше не нужно ехать ...
  • Ремонты дорог в приоритете 05.02.2020   Директор «Мариупольавтодора» Дмитрий Чучмай – о первостепенных задачах, второстепенных улицах и новых светофорах   Городские дороги – традиционно горячая тема, поэтому и вопросов к руководителю профильного ремонтного предприятия «Мариупольавтодо...
  • Работа «на птичьих правах» 05.02.2020   Несмотря на все минусы нелегального трудоустройства, украинцы продолжают добровольно идти в эту ловушку   Безграмотность в области трудового законодательства, сложные жизненные обстоятельства, нехватка денег – вот причины, которые толкают людей ...
  • Green Campus поможет МГУ экономить 05.02.2020    Благодаря конкурсу социальных проектов «Город – нашими руками» от Группы Метинвест в мариупольском вузе создают экогородок с применением передовых энергосберегающих технологий Конкурс  социальных проектов Группы Метинвест «Город – наши...
  • Утвержден рабочий проект первой в Украине «стальной» многоэтажки 05.02.2020   «Стальная» революция в гражданском строительстве началась с Мариуполя. Как уже сообщал «ПР», муниципалитет стал первым в нашей стране, кто взялся за реализацию амбициозного проекта строительства доступного жилья по современным технологиям, основан...
  • Новости коротко 05.02.2020   В Украине Субсидии на газ  пересчитают в феврале Министерство социальной политики обещает украинцам, которые уже снимают видеоролики о новых платежках за газ, доначислить субсидии и льготы в феврале 2020 года. В министерстве говорят, что получа...
  • Агентом змін може стати кожен 05.02.2020    Шевченко у світшоті, мовні практики та етнофестиваль – студенти Української академії лідерства реалізують свої проєкти та закликають маріупольців долучатися  до активностей   У  маріупольському осередку УАЛ навчаються 38 студентів з 14 об...
  • Гранты для учителей английского 05.02.2020   В Мариуполе 20 учителей английского языка прошли серию обуча­ющих тренингов. В рамках проекта IMPULSE занятия проходили около пяти месяцев. Как сообщается на сайте Мариупольского городского совета, теперь участники могут разработать собственный ме...
  • Гран-при из Киева 05.02.2020   Ученица отделения изобразительного искусства Мариупольской школы искусств София Есакова получила Гран-при на Международном фестивале-конкурсе «Талантливые дети Украины». Девушка смогла обойти более 100 участников, сообщает пресс-служба Мариупольск...
  • Людмила Ханакова:«Хочу, чтобы украинская полиция была такой же эффективно... 05.02.2020   Она сменила тихую жизнь преподавателя английского на патрульный автомобиль и уверена: служба в правоохранительных органах именно для нее   Уютный кабинет, размеренный рабочий график и работа преподавателя английского языка в Мариупольском профе...
Все новости 9 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Июнь 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930