Видання про Україну та українців - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

Видання про Україну та українців

 

Якщо вам не вистачає сучасної української літератури, пропонуємо кілька культових романів та збірок, герої яких – люди, що живуть поряд з нами

 

Справжні книжки мають бути близькі людям, незалежно від часу написання, вважає оглядач сайту bit.ua Анастасія Ампілогова і пропонує читачам ознайомитися зі збірками, які допоможуть побачити справжню Україну та українців. А від «Приазовского рабочего» ми додали до рекомендації кілька видань, які вже стали культовими в сучасній літературі. Проте в книгарню за ними йти не треба, краще замовити доставку поштою в інтернет-магазині або почитати в електронному варіанті.


Час для літератури – ніщо

Артем Чапай створював The Ukraine близько восьми років. Він занотовував все, що навколо нього відбувалося, і видав книжку про справжніх людей. Проте оповіді не можна назвати суто документальними, бо автор поєднав в них реальність та художній вимисел. Це добірка оповідань, в яких два герої віднаходять у країні саме те, що підкреслює її унікальність. The Ukraine оголює недоліки і вказує на те, що треба змінити.


Анархія – мати порядку

Головний герой роману Сергія Жадана Anarchy in the UKR мандрує різними містами, згадує дитинство та звертає увагу на все дивне, кумедне, страшне чи прекрасне на своєму шляху. Жадан жартує над радянською спадщиною, над неідеальністю багатьох куточків країни. І в кожному його слові – любов до України. Жадан бачить красу навіть там, де її, здавалося б, не мало бути. І дає побачити її своїм читачам.


Відновлене життя

Вперше роман Юрія Андруховича «Рекреації» опублікували в журналі «Сучасність» за січень 1992 року. Головні герої – компанія друзів-­поетів, які прямують на фестиваль до карпатської глибинки. Вони спілкуються, сперечаються, не гребують алкоголем та нецензурними висловами. Це фантасмагорія, яка місцями є настільки реальною, що заплющуєш очі на неможливість того, що відбувається.


Невмируща класика

«Тореодори з Васюківки» Всеволода Нестайка – та сама книжка, яку із задоволенням читають усі. Герої – звичайні школярі з села, які знаходять багато пригод на свою голову. Книжка гарантує гарний настрій та повертає більш старшу аудиторію в дитинство без гаджетів, коли копали метрополітен, грали в «козаків», добудовували недобудови та намагалися весело приносити користь іншим. Книжку варто читати вже через те, що вона передає чудове почуття гумору автора.


Вперед, в минуле

Перше, що відчуваєш в романі Любка Дереша «Культ», – дух маленьких містечок, які немов застигли в часі: кінець перебудови – початок підприємницьких 90-х. Поєднання культур народів Радянського Союзу в побуті, конфлікт між неформалами та «гопніками». Пісні «Мертвого півня» Дереш ставить на противагу «Запрещенным барабанщикам». Любко повертає нас в минуле, яке, здається, давно пережите й забуте. Але ні. Все в історії обертається по колу. Тут немає позитивних героїв, та це лише додає до образів життя.


Лихі дев’яності

Виходець з Івано-Франківська Олег Криштопа розкриває тему дев’яностих. Якими вони були в колишньому Станіславі (Франківську. – Ред.), що мали робити люди для виживання, якими були стереотипні «бандюки» і як в ці буремні часи виживав сам маленький Криштопа. «Лихі дев’яності: Станіславський феномен» – це книга, в якій з гумором описані страшні речі. Тож ті, хто ще сумує за цим часом, можуть поринути в спогади. А для тих, хто тоді ще народився чи був зовсім малим, книжка стане цікавим зануренням у сучасну історію.


Божевільний роман

Олесь Ульяненко у 1994 році написав твір «Сталінка». В ньому зображено життя в божевільні. В цій лікарні люди перетворюються на рослини. Але головний герой намагається втекти. Проте куди бігти в Радянському Союзі – де навколо суцільна божевільня? Триматися допомагає віра.


То он яка ти, Україно!

Український письменник Богдан Логвиненко став ініціатором проєкту «Ukraїner. Кpaїнa зcepeдини». Це розповідь про те, що побачили учасники експедиції під час першого кола дворічної експедиції країною. Сюди увійшли огляди таких історичних регіонів, як Буковина, Слобожанщина, Волинь, Поділля та інші. Під час експедиції вдалося залучити декілька сотень волонтерів, які безпосередньо взяли участь у створенні однієї з найкращих книжок про Україну. Історії людей з усіх куточків країни, унікальні світлини та атмосфера – те, заради чого книжку точно варто прочитати.


Секс – і нічого більше

Роман «Польові дослідження з українського сексу» Оксани Забужко включено до списку «Від Сковороди до сьогодення: 100 знакових творів українською мовою». Він сповнений відвертими еротичними сценами та сміливими міркуваннями про жіночу ідентичність. Його вперше видано в 1996 році, але актуальність думок не втрачається і сьогодні. Роман перекладений англійською, російською, чеською, польською, угорською, болгарською, німецькою, шведською, італійською, румунською та голландською мовами. Його двічі інсценізували у Варшаві та Києві.


Книга про щастя

Катерина Бабкіна в книзі «Щасливі голі люди» написала про щастя і те, як різні люди його знаходять. Це збірка, в кожному оповіданні якої герої шукають свій шлях та намагаються не звернути з нього, попри всі негаразди і перешкоди.


Електронна читальня

На час карантину варто відмовитися від відвідувань книгарень та бібліотек, а перейти на електронні видання. Інтернет-портал womo.ua підготував список сайтів, де можна завантажити електронні книги українською мовою.

Libruk – сайт, на якому завантажити книги можна в популярних форматах fb2, epub і mobi. Можна читати онлайн: є функція запам’ятовування останньої прочитаної сторінки і можливість налаштування зображення.

Читанка – дитяча онлайн-бібліотека, де зібрані книги українською мовою, які не перевидаються. Видання представлені в форматі DjVu, тому для їх прочитання знадобиться програма WinDjView.

УкрЛіб – онлайн-бібліотека, де зібрані українські твори і чимала колекція з літературних енциклопедій, біографій, шкільних творів, рефератів і коротких переказів.

E-bookua – бібліотека електронних книг українською мовою на найрізноманітнішу тематику: від детективів і фентезі до сучасної прози і біографій. Є тут і популярний розділ «Аудіо­книги».

27.03.2020 | Олена Березіна


Другие новости ПР № 23 от 27.03.2020

  • Ответственность, дисциплина, дезинфекция 27.03.2020   Чтобы не допустить распространения коронавируса, обезопасить сотрудников и сохранить стабильность в работе предприятий, Группа Метинвест принимает беспрецедентные меры   Сейчас от бесперебойной работы градообразующих предприятий во многом зависи...
  • Карантин не помеха 27.03.2020   Для читателей, которые оформили подписку на газету «Приазовский рабочий» с получением в киосках, с 1 апреля организована адресная доставка на дом С введением карантина киоски «Приазовского рабочего» и торговой сети «Натали» при­остановили свою ра...
  • В условиях чрезвычайной ситуации 27.03.2020   В Мариуполе по-прежнему один случай COVID-19, но в Украине число заболевших растет   В минувшую среду Кабинет министров Украины ввел во всей стране режим чрезвычайной ситуации (ЧС) и продлил карантин еще на месяц, до 24 апреля. Ранее такой режим...
  • Переходим на летнее время 27.03.2020   В ночь с 28 на 29 марта в 03:00 Украина  переходит на летнее время и переводит стрелки часов на час вперед. 
  • Кредитные каникулы и депозиты без ограничений 27.03.2020   Пять приоритетов антикризисной формулы Национального банка Украины   Национальный регулятор утверждает, что В банках достаточно средств для обслуживания по текущим и депозитным счетам В условиях коронавирусной турбулентности, когда ...
  • Детские площадки под запретом 27.03.2020   Парки, скверы и дворы практически опустели – большинство родителей озаботились тем, чтобы их чада не подхватили новую инфекцию   Детские площадки закрыты, но прогулки не запрещены. Медики их даже рекомендуют для укрепления иммунитета. Но б...
  • Донетчина получила поддержку от Китая 27.03.2020   Тест-системы и средства защиты направлены в качестве гуманитарной помощи жителям области 5000 быстрых тест-систем, 18 лабораторных тестов, каждый из которых рассчитан на 96 исследований, 900 респираторов и 430 медицинских защитных халатов поступи...
  • Въезд в область под контролем 27.03.2020   Сотрудники Национальной полиции проводят температурный скрининг людей, пересекающих границу региона Заместитель председателя Донецкой облгосадминистрации Вадим Филашкин побывал на блокпосте полиции возле села Долина Славянского района, сообщает с...
  • Элегантная защита 27.03.2020   Мариупольский дизайнер шьет авторские медицинские маски   В условиях всеобщего дефицита средств защиты мариупольцы занялись пошивом масок. «Приазовский рабочий» уже рассказывал, что одними из первых профессиональным изготовлением повязок занялис...
  • Теперь и по всей стране 27.03.2020   Что изменится для украинцев с введением чрезвычайной ситуации?   Напомним, подобный режим ввели в Донецкой области с 21 марта, на четыре дня раньше, чем в Украине – в связи с угрозой распространения коронавируса. Тем же руководствовались и в Каб...
Все новости 23 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Август 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31