На варті фінансової безпеки - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

На варті фінансової безпеки

 

Маріупольські казначеї відзначають ювілей – 25 років з дня створення служби          

 

У більшості з нас казначейство асоціюється з працею бухгалтерів. Але без цієї служби неможлива робота шкіл та садочків, ремонт житлового будинку чи прокладення дороги – жодна витрата з бюджету не проходить повз казначеїв. Напередодні 25-ї річниці створення Державної казначейської служби України пропонуємо ближче познайомитися з роботою маріупольського управління.


Скарбниця історій

Гроші лік люблять. А ще… контроль, облік та грамотне розподілення. Це розуміли в усі часи, а тому історія казначейства багата та тривала. Ще за панування Ярослава Мудрого в Київській Русі існувала княжа казна. Козаки Запорізької Січі фінанси зберігали у військовій скарбниці. Процес створення казначейства у більш сучасному розумінні розпочався у ХІХ столітті. У 1802 році створено міністерство фінансів, а у його структурі – департамент державного казначейства. Сюди стікалися всі платежі у державі і здійснювали виплати.

У Маріуполі ця історія також залишила відбиток. На початку ХХ століття Маріупольське повітове казначейство знаходилося у будинку на розі двох вулиць – Георгіївської та Костянтинівської (нині вулиця Архітектора Нільсена). Тут видавали свідоцтва про право торгівлі і промислів, накопичували державні кошти, обслуговували урядові установи. Пізніше його ліквідували, а функції передали Державному банку. Державне казначейство України створено у 1995 році.


Бюджетний банк

Сучасне казначейство нагадує «бюджетний банк». Спеціалісти виконують важливі державні функції: забезпечують виконання державного та місцевих бюджетів, здійснюють обслуговування бюджетних установ та організацій.

Начальник управління Державної казначейської служби України у Маріуполі Олена Ніколенко розповідає: «Кожна бюджетна установа для ведення фінансової діяльності відкриває рахунки в управлінні. З них оплачують комунальні послуги, виплачують працівникам заробітну плату, закуповують ліки та обладнання».

Складну роботу казначейства можна показати на прикладі шкільного харчування. Кожен директор укладає договір з надавачем послуги. Угоду розглядають працівники казначейства. «Ми перевіряємо, чи відповідає договір законодавству, чи правильно через систему Prozorro проведена закупівля, чи заплановані для цього в бюджеті кошти. Потім в казначействі реєструються акти наданої послуги, казначей отримує платіжне доручення, здійснює оплату», – зазначає Олена Ніколенко.


Всі доходи й витрати –  на контролі казначейства

Від однієї школи до цілого міста – казначейство обліковує усі надходження до бюджетів та бюджетні витрати. У службі відкрито рахунки для зарахування податків, зборів та інших бюджетних платежів. Кошти, сплачені платниками податків, щоденно акумулюються на рахунках відповідних бюджетів, які витрачаються на ремонти житлових фондів, оплату послуг та виконаних робіт підрядним організаціям, що реалізують інфраструктурні проекти, звідти перераховуються пільги та субсидії громадянам. Казначейство обслуговує також усіх, хто отримує бюджетні кошти.

«Наприклад, кілька років тому міська рада прийняла Програму підтримки ОСББ, й ОСББ почали отримувати кошти на реалізацію міні-проєктів. Контроль за дотриманням бюджетного законодавства з їхнього боку здійснює казначейство», – розповідає Олена Ніколенко.


Любов до бухгалтерської справи – у спадок

Сучасний казначей – це професіонал  з високим рівнем відповідальності, вмінням працювати з різними документами, орієнтуватися в інформаційному просторі, впевнена Олена Ніколенко. Більше півсотні таких співробітників працюють у Маріупольському управлінні, всі вони – економісти та фінансисти за фахом. 

Начальник відділу звітності та бухгалтерського обліку – головний бухгалтер Віталіна Тодоракі працює тут вже 17 років. Її відділ приймає звіти від клієнтів та займається зведенням звітності про виконання державного та місцевих бюджетів: «Може здатися, що це суха статистика, але складати її дуже цікаво та відповідально. Треба постійно вивчати зміни у законодавстві, розвиватися, повністю віддаватися професії».

Вона – представник бухгалтерської династії. І мама, і бабуся працювали в цій сфері. Віталіна встигла попрацювати у різних відділах казначейства, тому знає службу зсередини. Свій перший робочий день згадує з посмішкою: «Починала з посади спеціаліста першої категорії у операційному відділі. Зараз у нас вся робота автоматизована, а тоді потрібно було вручну вводити платіжні доручення, звіряти кожну цифру, це було непросто, але колеги усього навчили. Зараз вже я, як керівник, навчаю нових спеціалістів».

24 роки у маріупольському управлінні працює головний спеціаліст відділу видатків державного бюджету Анжеліка Марухненко. Саме у цьому відділі обслуговуються організації, що фінансуються з державного бюджету: «Нудьгувати не доводиться, адже кожного дня ми приймаємо безліч документів. Дуже важливо бути уважним і точним, адже обсяг роботи великий, постійно опрацьовуємо нову інформацію».

В 2014 році в Маріуполь також переїхало Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області. Працівників та їхні сім’ї в нашому місті підтримали і виділили місця для тимчасового проживання.


Перейшли у «цифру»

Управління Державної казначейської служби України у Маріуполі має багато здобутків. Система обслуговування клієнтів змінюється, додаються нові сервіси дистанційної роботи. Спеціалісти працюють із клієнтами у зручній системі дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства – Казначейство», впроваджено систему подання електронної звітності АС «Є-Звітність».

«Дистанційна система є економічно ефективною та зручною формою казначейського обслуговування, яка оптимізує взаємодію клієнтів з управлінням, забезпечує економію робочого часу та витрат на матеріали для друку та транспортування документів», – підсумовує Олена Ніколенко. У структурі також функціонує акредитований центр сертифікації ключів, що надаються клієнтам. З їхньою допомогою можна підписувати електронну  звітність, отримувати доступ до державних електронних реєстрів та послуг.

В планах – далі залучати клієнтів до дистанційного обслуговування, з 2021 року – відкрити єдиний рахунок на ім’я Державної податкової служби, на який платники податків зможуть сплачувати кошти.

24.04.2020 | Еліна Прокопчук


Другие новости ПР № 30 от 24.04.2020

  • Буйство красок, благоухание цветов и мечты о скорой встрече 24.04.2020 Как выглядят сегодня мариупольские парки и скверы и готовы ли они принять отдыхающих после карантина?   Быстротечная весна пересекла «экватор», радующее глаз разноцветье клумб, свежая зелень аккуратно подстриженных газонов и кустарников, молодая ли...
  • Защитный барьер от пандемии 24.04.2020   Мариупольский филиал Донецкого лабораторного центра получил от Фонда Рината Ахметова оборудование для проведения исследований на коронавирус   До недавнего времени в Донецкой области было две ПЦР-лаборатории – в Славянске и Мариуполе на ...
  • Диета для бюджета 24.04.2020   В кратчайший срок в Мариуполе переформатировали расходы в пользу здравоохранения и социальной сферы   Критично пересмотрев неприоритетные расходы бюджета, город нашел резервы, чтобы достойно выйти из карантина и продолжить развитие ...
  • Вкусно как дома 24.04.2020   На время карантина столовые металлургических комбинатов Мариуполя переведены в режим буфетов с продажей первых блюд в термобоксах   Чтобы не допустить распространения COVID-19, на предприятиях Группы Мет­инвест тщательно следят за соблюдением са...
  • Карантин в Украине продлен до 11 мая 24.04.2020   Но план выхода из него в правительстве уже есть  Решение о продолжении карантина принято на заседании Кабинета министров 22 апреля. Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль отметил, что страна еще не прошла пик заболеваемости. По прогнозам его ожида...
  • Откликнулись на призыв о помощи 24.04.2020   Маски и антисептики для людей с инвалидностью – от благотворительного фонда Вадима Новинского   Общество инвалидов Кальмиусского района объединяет 120 человек, в числе которых преимущественно пожилые люди. Помещение, где располагается организаци...
  • Карантин бьет по рабочим местам 24.04.2020   Жесткие ограничения, введенные для борьбы с распространением коронавируса, привели к росту безработицы во всем мире   В период карантина при помощи центров занятости в донецкой области трудоустроено 1835 человек, 1200 из них – из числа без...
  • Иррациональная экономия 24.04.2020   Почему бесплатный инсулин по госпрограмме доступен не для всех?   Общественные ассоциации пациентов с сахарным диабетом из ряда областей, в том числе Донецкой, обратились к Президенту Украины с просьбой увеличить финансирование программы обеспеч...
  • Поджег траву – заплати 153 тысячи гривен! 24.04.2020   Существенные штрафы должны остудить пыл нарушителей правил безопасности   Вступивший в силу закон нацелен на то, чтобы уменьшить число поджогов и их разрушительные последствия, защитить право граждан на безопасную окружающую среду ...
  • По единому счету 24.04.2020   Изменения в законодательстве Украины упрощают механизм уплаты налогов   Еще с прошлого года в нашей стране пытаются внедрить единый счет для уплаты налогов и сборов. Как он будет работать и с какого периода, в чем преимущества, разбирался «Приаз...
Все новости 30 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Август 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Виниловый сайдинг — современный вариант фасадной отделки