«Кораблі» Сергія Жадана дісталися Маріуполя - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

«Кораблі» Сергія Жадана дісталися Маріуполя

 

У нашому місті відомий письменник вперше представив дві нові книги

   

Культурна ізоляція потроху добігає кінця. Поетичні вечори, спілкування з митцями та творчі заходи нарешті повертаються до нашого життя. Тож ми знову можемо гортати сторінки книжок разом з автором, слухати один одного та говорити про важливе, дивлячись в очі. Маріупольці 3 червня зустрілися з поетом та письменником Сергієм Жаданом. Перша офлайн-зустріч з читачами відбулася у платформі «ТЮ».


Про нас і країну

Не варто й казати, що Сергія Жадана в Маріуполі добре знають. Митець зі сходу, він чудово розуміє, як живуть «міста з каменю та заліза», що відчувають люди, які опинилися на лінії вогню. Його поезія і проза – про війну, про любов, про нашу Україну і, мабуть, про нас, свідків сучасних подій.

Нова книга письменника – п’єса «Хлібне перемир’я» – теж гостро соціальна. Вона повертає у 2014 рік, на рідну для автора Луганщину, коли місцеві жителі вперше почули звуки пострілів.

Сергій Жадан розповідає – книга стала певним продовженням роману «Інтернат» та першою п’єсою, яка вийшла окремим друком.

 «Вона розказує про початок війни, ті місяці, коли українські військові звільняли міста від сепаратистів. Про людей, які живуть на лінії фронту, опиняються між двома вогнями та намагаються якось вижити та зрозуміти, що робити далі. Про суспільство,  де існує тотальна недовіра, підозра, страх та небажання називати речі своїми іменами», - пояснює автор слухачам.


Пам’ять, повага та вдячність

Збірка поезій «Список кораблів» теж говорить про минуле, але по-­іншому. Автор і копирсається у власних спогадах, і підіймає теми,  важливі для кожного. Ось він на футбольному полі після програшу разом зі шкільним вчителем. Ось – ховають його близьких… Вірші пронизує тема пам’яті, вдячності та поваги.

«Це твори, які написані минулого, позаминулого року. Один з головних мотивів – це пам’ять, передавання знань між поколіннями», – зазначає Сергій Жадан.

Зі слухачами автор поділився, що змусило його замислитися над темами: «Ця книга для мене особлива та дуже особиста. Вона пов’язана з людьми, яких я знав, з якими ріс та яких вже немає. Коли помер мій тато, я приїхав на похорон, стояв на цвинтарі й раптом  піймав себе на думці, що навколо – могили батьків моїх однолітків, надгробки того покоління, яке було перед нами. У мене виникло дивне відчуття, що тепер ми заступили на їхнє місце, це печально, але дуже відповідально!»

Як зізнається митець, ця книга не надто весела, але в ній значно більше поваги й ніжності, аніж смутку і печалі.


Місто Марії надихає

Дві нові книги вийшли друком ще у квітні, з ними Сергій Жадан збирався поїхати у тур містами України. Плани порушив карантин, тому автор презентував їх лише у онлайн-форматі.

Перша жива зустріч пройшла у нашому місті, за нею будуть концерти у Харкові та Києві.

Як розповідає письменник, у Маріуполь він завжди приїжджає з великою цікавістю, з задоволенням бачиться з читачами, навідує військових.

«Так сталося, що ваше місто для мене справді багато важить», – зізнався Сергій на зустрічі. Це можуть підтвердити і віршовані рядки, де «держава птахів» стоїть на північ від Приазов’я, а у новому  місті пронизує «відчуття моря».

«Кілька моїх текстів пов’язано з Маріуполем, хоча там і не вказується його назва», – розповідає письменник.

Маріупольці ж змогли почути твори не лише зі збірки «Список кораблів», а й абсолютно нові – написані у нашому місті. А також – придбати книги, неформально поспілкуватися з письменником та поставити свої запитання.

Сергій Жадан підкреслює: хоча карантин і не минув марно – автор багато писав та працював з музикантами – він дуже скучив за живими зустрічами. «Хочеться бачити людей, чути їх. А разом з тим – нагадувати собі і нашій владі, що культура не менше за інші сфери потребує захисту, підтримки, розвитку», - говорить жаданий для містян гість.

Спілкування з митцем стало першим офлайн-заходом, який відбувся у платформі «ТЮ» після послаблення карантину, і справжнім ковтком свіжого повітря для маріупольців, які чекали на нові події.

На світлині Аліни Комарової: Атмосфера творчості та натхнення. Містяни з задоволенням слухали віршовані твори у виконанні автора.


 

 

05.06.2020 | Еліна Прокопчук


Другие новости ПР № 41 от 05.06.2020

  • Мгновения и впечатления 05.06.2020   Любим свой город и показываем его красивым – «Приазовский рабочий» подвел итоги фотоконкурса Mariupol. Street photography   «Нестрик, посмотри на меня!» Александр Полосухин – заместитель начальника отдела коммуникаций Главного управлени...
  • Морская набережная при деньгах 05.06.2020   Строительство в Левобережном районе переходит в активную фазу и обеспечено финансированием   Начатое в прошлом году строительство морской набережной в Левобережном районе обеспечено финансированием за счет средств областного экологического фонда...
  • Есть спрос – есть и предложения 05.06.2020   В мариупольских вузах – новые образовательные программы с акцентом на прогресс и «цифровизацию»   Выбор будущей профессии – ответственное решение, но большой выбор специальностей помогает определиться с тем, что ближе и интереснее К...
  • Новости на карантин не поставишь 05.06.2020       Завтра в Украине отметят День журналиста – по большей части, конечно же, онлайн. Карантинные ограничения все еще не позволяют журналистскому братству устроить массовое мероприятие. Ведь несмотря на то, что мы постоянно вращаемся в сфере комм...
  • Стойкости и творческого вдохновения 05.06.2020   Накануне профессионального праздника Донецкая областная организация Национального союза журналистов Украины поздравила коллег Донецкий областной союз НСЖУ рад сообщить, что главный редактор бахмутской газеты «Вперед» Светлана Овчаренко награждена...
  • Новости коротко 05.06.2020   В Украине Новое смягчение ограничений Обязательная самоизоляция для лиц старше 60 лет отменяется. Кабинет министров Украины поддержал инициативу Минздрава по смягчению части ограничительных мер с 5 июня. Также разрешается прием посетителей внутр...
  • Подсчитали, обдумали, объединились 05.06.2020   Жители 16 сел создали Кальчикскую объединенную территориальную громаду и поддерживают вхождение в Мариупольский район       Около десяти тысяч жителей 16 сел Никольского района, входящих в состав четырех сельских советов - Кальчикского, Зарянс...
  • От локальных улучшений до «Большого строительства» 05.06.2020   По самым высоким стандартам: городской голова проверил, как идут ремонты в школах   Пожалуй, еще никогда подготовка школ к новому учебному году не начиналась до того, как прозвенит последний звонок. Пока дети завершали дистанционно учебный год, ...
  • Продавцы иллюзий 05.06.2020   В эпоху диджитализации в интернете можно заказать не только продукты или цветы, но и купить запрещенные законом наркотики, а реализаторами могут оказаться даже несовершеннолетние   «Приазовский рабочий» уже неоднократно поднимал в своих публикац...
  • Накапливай и выбирай 05.06.2020   В Украине с 1 января 2021 года намерены ввести общеобязательное накопительное пенсионное обеспечение   Наряду с действующей сегодня солидарной системой, когда работающий человек платит взносы за себя и «за того парня», который платил раньше, а с...
Все новости 41 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Сентябрь 2020
ПнВтСрЧтПтСбВс
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930