Від радянської системи – до сучасних практик - Новости - Приазовский Рабочий, Мариуполь

Від радянської системи – до сучасних практик

 

В Україні відбувається реформування військових комісаріатів. Як змінюється їхня робота та які можливості відкриваються для громадян?

 

Зручні умови для громадян, ефективна та прозора робота – ось головні завдання реформи військових комісаріатів

Рекрути у штаті, зручні умови для громадян та прозора система роботи. Ще на початку року ми писали про те, які зміни очікують на місцеві органи військового управління. 1 листопада цього року реформа дісталася нашого регіону – колишні військові комісаріати перетворилися на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Варто розуміти: змінилася при цьому не тільки назва, а й основні підходи до роботи з населенням. Про суть реформи, призовну кампанію цього року, соціальний та правовий захист військовозобов’язаних розказав військовий комісар Донецького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Віктор Павлюк.


Відкриті зони для відвідувачів та широкий спектр послуг

– Відповідно до державної програми розвитку Збройних сил в Україні відбувається реформа системи військових комісаріатів. Вони перетворюються на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Розкажіть, чи відбувся такий перехід в Донецькій області і чим відрізняються новостворені центри?

– Так, з 1 листопада військові комісаріати Донецької області пе­рейшли на структуру територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Головне завдання, яке ми в цьому бачимо, – відійти від радянської системи.

В першу чергу для цього треба підвищити ефективність роботи з військовозобов’язаними, резервістами та ветеранами, аби вони могли швидко та якісно отримати необхідні послуги. Тому наразі у територіальних центрах створено відкриті зони, де працівники консультують населення щодо проходження військової служби, отримання правової допомоги та соціального захисту. Діє ресепшн, куди можна звернутися за допомогою особисто або в онлайн-режимі. З людьми працюють юристи, соціологи, психологи. Надається правова консультація військовим та ветеранам, психологічна допомога сім’ям загиблих. Якщо раніше громадяни могли звернутися до військових комісаріатів з вівторка по четвер, то зараз відкриті зони працюють щодня.

Також реформування центрів до­зволить посилити заходи вербування громадян на військову службу за контрактом. У нас з’явився відділ рекрутингу, набір на контрактну службу здійснюється для кожного роду військ окремо.

– Чи змінюються згідно з реформою пріоритети роботи центрів?

– Центри, як і раніше, займаються проведенням відбору та направленням кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, призовом громадян на строкову військову службу, беруть участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві ЗСУ. Ми готуємо та ведемо територіальну оборону, займаємось обліком військовозобов’язаних. В особливий період повинні мобілізувати людей та ресурси для боротьби з ворогом. Також центри займаються забезпеченням соціального і правового захисту військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхніх сімей. Одне з важливих завдань – військово-патріотичне виховання громадян, а особливо молоді. Тобто всі основні напрямки зберігаються, а завдання реформи – зробити нашу роботу більш ефективною та прозорою, покращити комунікацію з населенням.

– Які послуги соціального вектору ви надаєте?

– Спектр послуг великий. По-перше, це медичне забезпечення. Наприклад, ми направляємо військовослужбовців та пенсіонерів ЗСУ на санаторно-курортне лікування. Також люди можуть звертатися з приводу оформлення документів для пенсійного забезпечення, виплат одноразової грошової допомоги у разі загибелі члена родини, при набутті інвалідності. Займаємося оформленням та видачею документів на отримання статусу учасника бойових дій, також громадяни приходять, аби стати або знятися з військового обліку, у разі потреби відновити військовий квиток, отримати довідку про те, де та коли вони проходили військову службу. Також надаємо юридичні послуги. Отримати їх можна за адресою районних, міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

– А як організовано прийом громадян під час державного карантину?

– Через пандемію, звісно, введені певні обмеження. Всі співробітники та відвідувачі дотримуються маскового режиму та соціальної дистанції, ведеться температурний скринінг, створено дезінфекційні кутки. Також для отримання послуг треба попередньо записатися на прийом. Люди приходять з пакетом документів, передають їх та вдома очікують на дзвінок. А потім у визначений час їх викликають для завершення процедури.

– Як згідно з реформою буде продовжуватися робота з комплектування військ особовим складом, військовослужбовцями за контрактом та військовослужбовцями строкової військової служби?

– Сьогодні до штату центрів введені відділення рекрутингу, це одне з нововведень. Рекрути відповідають за комплектування військ контракт­никами, займаються агітацією, відбором та направленням кандидатів до військових частин та навчальних центрів ЗСУ.

На кожній посаді мають знаходитися фахівці своєї справи, а тому одна з вимог до рекрутів – участь у бойових діях. Кандидати, які бажають служити за контрактом, теж підлягають відбору. Аби визначити морально-­ділові якості, психолог проводить спеціальне тестування, юрист дивиться довідку щодо відсутності судимості, військово-лікарська комісія вивчає фізичний стан здоров’я кандидата. Після цього рекрут збирає всі документи та надає до територіального центру для оформлення особової справи. Оскільки контракт­на служба – це добровільна справа, ми обов’язково враховуємо бажання людини з приводу того, за якою спеціальністю вона хоче проходити військову службу.

– Наразі триває чергова призовна кампанія. Як вона відбувається в умовах пандемії та хто підлягає призову?

– Призов на строкову військову службу розпочався 1 жовтня та триває до кінця року. Відповідно до вимог чинного законодавства на строкову військову службу відправляються громадяни України чоловічої статі з 18 до 27 років, придатні за станом здоров’я. Цього року відправки команд молодого поповнення з Донецької області вже завершені. До військових частин направлено близько 500 осіб. Більшість з них – 75% – потрапили у Сухопутні війська, 17% – до Державної прикордонної служби, ще 8% – до Державної спеціальної служби транспорту. Треба зазначити, що хлопці, яких відправляють на строкову військову службу, не виконують бойові завдання у зоні проведення операції об’єднаних сил.

Робиться все можливе, аби звести до мінімуму ризик поширення COVID-19 у військових частинах. Всі призовники перед відправленням проходять тестування на коронавірус. Жодного випадку захворювання призовників в Донецькій області виявлено не було. Також по прибутті до військових частин молоде поповнення розміщується на двотижневий карантин та знаходиться під постійним наглядом військових медиків.

– А які переваги дає громадянам проходження строкової військової служби?

– Варто пам’ятати, що вона є обов’язковою і ухиляння від проходження строкової військової служби тягне за собою адміністративну відповідальність. Проте є інші ризики. Наприклад, аби влаштуватися на державну службу, особливо на керівні посади, треба пройти спеціальну перевірку. І, якщо людина свого часу ухилялася від проходження служби (неважливо, десять чи двадцять років тому це було), їй буде відмовлено.


Обороняти свій дім та свою країну

– Одне з завдань центрів - планування проведення мобілізації та організація військового обліку. Як проходить ця робота?

– Аби підтримувати належний рівень мобілізаційної готовності, проводиться призов та направлення на навчальні збори резервістів та військовозобов’язаних, де вони покращують свої професійні навички у володінні військовою технікою та стрілецькою зброєю.

- Роз’ясніть читачам, що таке служба у військовому резерві?

– Кожен військовозобов’язаний може заключити контракт на службу у військовому резерві Збройних сил України. Військовий резерв потрібен для того, аби підвищувати військову навченість громадян та мати опору на випадок мобілізації. Резервісти проходять навчальні збори у військових частинах. Там вони проходять бойову підготовку (стрільбу, тактичні навчання тощо). Кожен резервіст робить це у своєму підрозділі, який зазначено у контракті. Щоразу термін проведення зборів командир військової частини заздалегідь узгоджує з резервістом та його роботодавцем.

А на початку мобілізації людина, як вже професійно підготовлена особа, має право нести службу лише у своїй частині, на своїй посаді, за якою вона закріплена. На даний час у нас на обліку перебуває близько двох тисяч резервістів, які кожного року проходять навчальні збори у військових частинах ЗСУ.

Також один з напрямків роботи центру – це ведення територіальної оборони. Це структура, яка допомагає підтримувати порядок серед населення на території області. Наразі на Донеччині створено окрему бригаду територіальної оборони, яка займається захистом морського узбережжя, охороняє важливі об’єкти інфраструктури, веде боротьбу з диверсійно-розвідувальними силами, незаконно утвореними озброєними формуваннями. Приблизно 10% бригади – це люди, які мають досвід участі у бойових діях. Проте вступити до неї можуть всі військовозобов’язані громадяни.

– Чи займаєтесь ви військово-патріотичним вихованням молоді?

– Ми проводимо уроки мужності у школах, військово-патріотичні ігри, молодь відвідує військові частини, які розташовані на території Донецької області, знайомиться зі зразками військової техніки та зброї. У навчальні заклади приходимо разом з учасниками бойових дій, показуємо документальні відеоролики. Дітям все цікаво: як що працює, як стріляє, багато з них вже з захопленням розповідають про своє бажання стати військовим. Також ми спільно з громадськими організаціями проводимо тренування з метання ножів, стрільби з автомату для всіх бажаючих школярів. Нещодавно ми випустили книгу, з якої можна дізнатися історію кожного героя, який віддав своє життя за Україну.

 

Світлина прес-служби Донецького обласного ТЦК та СП:   Служити заради України. Віктор Павлюк наголошує на тому, як важливо захищати територіальну цілісність держави.


 

04.12.2020 | Еліна Прокопчук


Другие новости ПР № 89 от 04.12.2020

  • За каждым кислородным баллоном – спасенная жизнь 04.12.2020   «Несколько вдохов – и чувствуешь, как возвращаются силы»: выздоровевшие мариупольцы – о том, как кислородная поддержка помогает победить коронавирус   «Насыщение крови кислородом способствует восстановлению тканей легких и прерывает сам па...
  • Сделать успешным Мариупольский район 04.12.2020   На первой сессии председателем районного совета избран Степан Махсма, депутаты приняли присягу   Мариупольский райсовет одним из первых среди ново­образованных районов в Украине приступил к исполнению своих полномочий. В минувшую среду, 2 декабр...
  • Успейте выписать «Приазовский рабочий» по льготной цене! 04.12.2020   На днях подписчика каждый получит приз – беспроигрышная лотерея ждет вас Редакция газеты «Приазовский рабочий» проводит в декабре традиционные дни подписчика. На следующей неделе ждем вас 8 и 11 декабря в помещении главпочтамта по адресу: проспе...
  • Горсовет Мариуполя – с утвержденным регламентом, депутатскими комиссиями ... 04.12.2020   В Мариуполе 3 декабря состоялось третье пленарное заседание первой сессии восьмого созыва под председательством городского головы Вадима Бойченко и при участии секретаря городского совета Ксении Суховой. Депутаты собрались в актовом зале Левобере...
  • «Под елочку» Мариуполь получит бюджет-2021 04.12.2020   Заместитель городского головы Сергей Орлов – о формировании главного финансового плана на предстоящий год   Горячая пора: завершается подготовка проекта городского бюджета Мариуполя на 2021 год. А это основа основ местного самоуправления – эффек...
  • Від радянської системи – до сучасних практик 04.12.2020   В Україні відбувається реформування військових комісаріатів. Як змінюється їхня робота та які можливості відкриваються для громадян?   Зручні умови для громадян, ефективна та прозора робота – ось головні завдання реформи військових коміс...
  • Полный апгрейд 04.12.2020   На «Азовстали» модернизировали агрегат огневой резки металла В отделении термообработки и огневой резки металла толстолистового цеха меткомбината «Азовсталь» Группы Метинвест после комплексного ремонта ввели в эксплуатацию агрегат огневой резки м...
  • Календарь знаменательных и памятных дат 7 – 13 декабря 04.12.2020     7 декабря Международный день гражданской авиации. День местного самоуправления в Украине. 210 лет назад родился Теодор Шванн (1810-1882), немецкий физиолог, автор клеточной теории, признанной одним из трех величайших открытий в естествознани...
  • ГОРОДСКАЯ АФИША 04.12.2020     ДОНЕЦКИЙ АКАДЕМИЧЕСКИЙ ОБЛАСТНОЙ ДРАМАТИЧЕСКИЙ ТЕАТР (МАРИУПОЛЬ) (Театральная площадь, 1, тел. (0629) 34-56-63) 4 декабря, 18:00 шутка в двух действиях «Кохання в стилі бароко». 5 декабря, 18:00 комедия в двух действиях «Играем в дружную ...
  • О 2020 годе снимут фильм 04.12.2020   Над ним будет работать создатель сериала «Черное зеркало» Британский писатель Чарли Брукер имеет уже немалый опыт в создании антиутопических миров, поэтому год, в котором произошла глобальная пандемия, идеально подходит для новой истории, сообщае...
Все новости 89 номера...
Подписка на газету online Вы можете выбрать издания, на которые хотите подписаться. ВНИМАНИЕ!
Подписка оформляется только для жителей Мариуполя и Донецкой области.

Архив газеты

Январь 2021
ПнВтСрЧтПтСбВс
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031