Звіт народного депутата України Елли Рєпіної за 2020 рік: робота у Верховній раді та Комітеті
У кінці року ми підбиваємо підсумки, аналізуємо свою роботу, визначаємо свої здобутки і помилки. Це більш, ніж актуально для народного депутата, адже результати його праці повинні оцінити виборці. Для цього і потрібне звітування – як перед суспільством, так і перед кожним членом громади, яка довірила народному обранцю представляти свої інтереси.
Священний обов’язок народного депутата – дбати про благо України і добробут українського народу, захищати інтереси виборців та держави. Коли парламентарій про це пам’ятає і кожного дня підтверджує свою позицію реальними справами, звітування не формальність, а щира бесіда з виборцями, адже легко розповідати про виконане, коли робота направлена на покращення життя людей. Саме так відчуває і діє народний депутат України Елла Рєпіна (на фото), член депутатської фракції «ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ». підсумовуючи свою роботу за 2020-й рік.
У народного депутата багато напрямків роботи. Та зараз зосередимось на тих, що безпосередньо пов’язані з виконанням основного обов’язку народного депутата: законотворчій діяльності та роботі з виборцями.
Законотворча діяльність
Елла Рєпіна є Головою підкомітету з питань функціонування небанківських фінансових установ та страхової діяльності в одному з самих стратегічно важливих для країни Комітетів Верховної Ради – у Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики. Тому значна частина внесених нею законопроектів, як особисто, так в співпраці з колегами, стосується саме сфери надання фінансових послуг. Мова йде про зміни до Податкового, Господарського, Бюджетного кодексів України, вдосконалення законодавства у кредитуванні, у банківській сфері, у сфері цінних паперів, страхування, лізингу, оренди, недержавного пенсійного забезпечення, реклами, тощо.
В цифрах: впродовж року на розгляд Верховної Ради України внесено 13 законопроєктів та проєктів постанов, подано 290 поправок до 12 законопроєктів.
Законотворча діяльність парламентарія повинна вирішувати проблеми як всієї країни, так і окремого регіону. Тому, чимало зусиль народна депутатка спрямувала на покращення життя в Донецькій та Луганській областях, бо саме вони потребують особливої уваги у зв’язку з проведенням на їх території бойових дій. Зупинимося на сьогоденні цих регіонів, щоб зрозуміти, які першочергові задачі стояли перед Еллою Рєпіною, як народним депутатом. І, відповідно, оцінити її роботу по вирішенню цих питань.
Реальна ситуація в Донецькій та Луганській областях
Об'єктивний аналіз свідчить про те, що серед основних сфер, які найбільш постраждали та потребують негайного втручання, є система охорони здоров’я населення та інфраструктура регіону.
Цілісна система організації надання медичної допомоги населенню в регіоні зруйнована. Більшість високоспеціалізованих закладів охорони здоров’я залишилась на непідконтрольній українській владі території. А заклади, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу в регіонах, прилеглих до цих територій, фінансуються лише на 30-50 % від необхідної потреби. І це у ситуації світової пандемії коронавірусу, яка важким тягарем лягла на плечі вітчизняної медичної галузі.
На даний час в області функціонує 24 опорні школи, до складу яких входить 29 філій, а також чимало приймальних відділень лікарень. Під’їзні дороги до них зазнали значних пошкоджень через проведення бойових дій. На їх ремонт потрібно понад 1 млрд. грн. Для будівництва Обласної багатопрофільної лікарні необхідно 800 млн. грн. Для реконструкції будівлі дитячої лікарні необхідно 200 млн. грн. Зрозуміло, що ні обласний, ні тим більше міський бюджет таких коштів не мають.
Результати роботи народного депутата щодо розвитку регіону
Парламентарка обговорила ситуацію, що склалася з представниками обласної адміністрації Донецької області та очільниками міста Маріуполя. На консультаціях було прийняте спільне рішення – надати відповідні пропозиції до проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік». Свою законодавчу ініціативу Елла Рєпіна (на фото) вбачає частиною основного обов’язку народного депутата – підтримки таких життєво важливих сфер як охорона здоров’я та освіта.
Схвальне голосування депутатського корпусу щодо цих пропозицій дозволить в найближчому майбутньому спрямувати фінансовий ресурс туди, де він конче потрібен. А саме – на покращення інфраструктури у сфері охорони здоров’я та освіти в районах Донецької області, прилеглих до тимчасово окупованих територій.
Задля підтримки місцевого самоврядування та врахування інтересів територіальних громад, також були внесені пропозиції, які дадуть можливість українським громадам ефективно працювати в умовах нового адміністративно-територіального устрою, надавати якісні послуги, наповнювати свої бюджети та розвиватися. Завдяки переведенню громад на прямі міжбюджетні відносини та законодавчому закріпленню на постійній основі зарахування до бюджетів місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне, громади Донецької області отримають ресурс в обсязі 208 млн. грн. Це дозволить не допустити зростання дефіциту місцевих бюджетів та сприятиме забезпеченню фінансової спроможності місцевого самоврядування як здобутку децентралізації.
Для комплексного і більш ефективного вирішення питання фінансового забезпечення регіону також потрібні зміни до Бюджетного кодексу України, вважає Елла Рєпіна. Запропоновані Кабінетом Міністрів України зміни щодо зменшення фінансування з державного бюджету місцевих програм розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров'я, які належать відповідним територіальним громадам, та місцевих програм надання населенню медичних послуг, зробили цей крок ще більш необхідним.
Адже у положеннях частини 1 статті 3 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» йдеться: «…держава гарантує повну оплату згідно з тарифом за рахунок коштів Державного бюджету України надання громадянам необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій».
Тому, народним депутатом України Еллою Рєпіною (на фото) були подані пропозиції для усунення цього протиріччя та забезпечення належного фінансування місцевих лікарень.
Не менш актуальним у регіоні залишається питання фінансування спеціалізованих санаторіїв. Йдеться про дитячі кістково-туберкульозні санаторії, туберкульозні санаторії для дорослих, дошкільні санаторії для дітей з захворюваннями органів дихання не туберкульозної етіології, центри реабілітації дітей, медичної статистики та генетики, лікарсько-фізкультурні диспансери, які не включені до переліку закладів охорони здоров’я, які повинні фінансуватись з Державного бюджету.
Для відновлення фінансування цього надважливого напрямку медицини Еллою Рєпіною були розроблені і надані відповідні пропозиції щодо змін до Бюджетного кодексу.
Для того, щоб ці зміни почали діяти, необхідна підтримка більшості народних депутатів. Тим не менше, більшість пропозицій була підтримана, а для прийняття інших пропозицій парламентарка планує наполегливо працювати і надалі.
Результати роботи народної депутатки Елли Рєпіної щодо роботи з виборцями читайте у наступному випуску газети.
13.01.2021 | З повагою - народний депутат України Елла Рєпіна
Другие новости ПР № 2 от 13.01.2021