Особливості жіночої і чоловічої вишиванки

21.10.2019

Жіночі вишиванки виглядають досить сучасно, щорічно вони набувають величезну популярність. Це дуже стильні, самобутні і красиві вироби, що відрізняються оригінальністю. Вони заслуговують на увагу з боку, як жінок, так і чоловіків. Вишивка затребувана не тільки в світовому дизайні, її використовують українці, білоруси, росіяни та інші національності. Це означає, що мистецтво цінується. Вишиванки виглядають шикарно, доповнюються сучасними малюнками і візерунками.


Високоякісні сорочки виконуються за допомогою спеціальної техніки для вишивання. Спеціалізовані магазини вишиванок пропонують широкий асортимент виробів, серед яких кожен для себе зможе знайти підходящий варіант.


Різновиди вишиванок для жінок


Жіночі сорочки мають різні цінові діапазони. Вишиванка є вишивку прямо на полотні, але іноді є і нашиті виставки. Вироби зі вставками коштують дешевше, ніж ручна робота. Зробити наряд вручну це тривала робота, що вимагає терпіння, вона виконується дуже ретельно. Машинні вироби відрізняються від ручної вишивки та цінуються не так високо. Поряд з жіночими, є і вишиванки чоловічі, які виглядають стильно.


Розкрій сорочки підрозділяється на наступні види:

- туніки;

- сорочки з суцільним рукавом;

- на кокетці;

- з плечовими вставками.


В окрему категорію виділяються суцільні і підточує сорочки. За способом поєднання рукава і плеча, за формою, з розрізом, по застібкам і коміра сорочки теж різняться. Кожен для себе вибирає підходящий варіант, одним подобаються вільні, іншим приталені моделі. Важливою характеристикою є органічність і колірна гамма.


Чоловічі вишиванки


Традиційно чоловіча сорочка належить до української одязі. Ще в стародавньому світі вишиті елементи були затребувані, тільки в XX столітті подібна сорочка була представлена як окремий елемент гардероба. Вишиванки для чоловіків теж бувають машинної і ручної роботи, де вартість першої дешевше. Самостійна робота вимагає старанності і концентрації в роботі. Тільки так шов буде рівним, без вузлів і переходів. Вишивка на чоловікові виглядає елегантно і вишукано.


До поширених тканин відноситься лляне і конопляне полотно. Вишита сорочка повинна бути широкою, якщо доповнюється штучними тканинами, вони повинні гармонійно поєднуватися з натуральними. Штучні тканини коштують дешевше і вимагають дбайливого догляду, натуральні матеріали приємні до тіла, вони дихають і вбирають вологу. Одяг для чоловіків антиаллергенная, протигрибкова і антисептична. На будь-який гаманець можна вибрати гарний одяг, тип крою підбирається індивідуально. Колір підбирається під очі чоловіка, з огляду на його характер і інший одяг, з якої вишиванка буде одягатися. Серед орнаментів популярні геометричні форми, тварини та багато іншого. Чоловічі сорочки зазвичай вишиваються за допомогою техніки вишивання хрестиком. В сорочці має бути комфортно і зручно, тільки тоді вона принесе приємні позитивні емоції.