Як не стати жертвою митних санкцій?

28.05.2019

Якщо підприємство України на регулярній основі здійснює експорт або імпорт різних товарів, вони обов"язково підлягають декларуванню на митниці. Але часто трапляється так, що виникають незаплановані перешкоди. Вони обумовлені відсутністю необхідного пакету документів, невірним визначенням митної вартості вантажу тощо.

Вирішити проблемну ситуацію здатна допомога адвоката. Він же буде здійснювати захист у випадку притягнення компанії, її посадових осіб до відповідальності за порушення митних правил. Більш детально дізнатися про митні спори можна на сторінці https://slinko.com.ua/uk/mytni-spory/.

Послідовність дій фахівця

Перш за все, він встановить, у чому саме полягає проблема. Для цього детально вивчаються документи стосовно експортної або імпортної операції (контракт, листування з контрагентом, митні декларації тощо). Після цього клієнту надаються необхідні рекомендації. Адвокат підкаже, що саме треба зробити для виходу із ситуації законним шляхом.

Вирішення спору з митницею можливе як в адміністративному, так і судовому порядку. Приймаючи рішення щодо здійснення подальших дій, адвокат враховує номенклатуру, кількість та вартість товару, інші чинники. У будь-якому випадку, усі кроки професіонала погоджуються з клієнтом.

Адвокат має право готовити необхідні документи, вести переговори с працівниками митниці відповідного регіону, здійснювати інші дії в межах чинного законодавства.

Судова робота адвоката

Практика свідчить про те, що більшість митних спорів вирішується у судових установах. По цьому напрямку можна привести наступну класифікацію:

  1. Окружні адміністративні суди розглядають справи за позовами щодо дій/бездіяльності, рішень митниць, пов"язаних з декларуванням товарів, транспортних засобів, визначенням їх вартості тощо.

  2. Місцеві загальні суди розглядають справи щодо накладення штрафів за окремі порушення митних правил, застосування конфіскації. Також у місцевих загальних судах здійснюється оскарження постанов митниць, органів ДФС про адміністративні правопорушення.

В залежності від ситуації адвокат підготовить необхідні процесуальні документи. Він же прийме участь безпосередньо у судових засіданнях з наданням клопотань, доказів, які вважає за необхідне подати або вимагає суддя по справі.

Якщо рішення буде прийнято не на користь клієнта, адвокат буде оскаржувати його по встановленим законодавством процедурам.

Допомога адвоката по митним справам здатна зберегти вантаж та попередити застосування штрафних санкцій. Важливо своєчасно звернутися за допомогою до фахівця.

Джерело: slinko.com.ua/uk/