Як схуднути в животі?

18.09.2020

Плоский підтягнутий живіт – одна з перших цілей тих, хто вирішив зайнятися своєю фігурою – як жінок, так і чоловіків. Однак навіть при схудненні багато хто стикається з проблемою випираючого живота. Здавалось б логічні рекомендації – про спеціальні фізичні вправи для живота далеко не завжди приносять бажаний результат.

Більш того, проблема може зберігатися навіть при дотриманні дієти та за наявності фізичної активності. Давайте розберемося, в чому причина і що з цим робити.

В більшості випадків надмірний жировий прошарок на животі з'являється за наявності зайвої ваги, але може формуватися і при нормальній масі тіла.

Для жінок наявність невеликого жирового прошарку в нижній частині живота – фізіологічно обумовлена ​​норма. Але при збалансованому харчуванні, направленому на зниженні ваги, і наявності хоча б мінімальної регулярної фізичної активності кількість жиру на животі має зменшуватися. Але нерідкі випадки, коли в інших частинах тіла помітний результат роботи над собою, а живіт залишається без зміни.

Для чоловіків при грамотному підході процес зниження ваги зазвичай проходить досить ефективно, але така проблема теж може бути актуальною.

Та все ж таки, перш ніж задатись питанням - як схуднути в животі, необхідно розібратись з причинами його винекнення.

Що може провокувати таку ситуацію?

Надлишок жирової тканини на животі. Для захисту внутрішніх органів від зовнішнього впливу – механічних пошкоджень, переохолодження, та ін. в черевній порожнині накопичується жирова тканина, необхідна для виконання цих функцій. При її надлишку – живіт збільшується. Якщо кількість жирової маси значно перевищує норму розвивається ожиріння.

Підвищені жировідкладення в черевній області можуть свідчити про вісцеральний тип ожиріння – це метаболічно небезпечний тип, при якому жирова тканина огортає внутрішні органи, що може призводити до порушення їх нормальної роботи.

Доведено, що вісцеральне ожиріння провокує виникнення ряду захворювань, таких як діабет, гіпертонія, хвороби сечостатевої системи. Тому поява живота – це не тільки естетична проблема, а тривожний сигнал, який свідчить про те, що ваш організм страждає від надмірного жировідкладення.

Для визначення кількості жирової тканини в організмі проводять спеціальне дослідження – діагностику складу тіла, що дозволяє точно визначити наявність надлишкових жирових відкладень, навіть при нормальній вазі.

У більшості випадків необхідною умовою схуднення в животі є зниження відсотка загального жиру в організмі. Навіть якщо ваша вага перебуває в межах норми, щоб прибрати надмірний жировий прошарок в проблемній зоні, потрібно запустити загальний процес спалювання жирів.

Для зменшення об'єму жирової маси необхідний перегляд раціону. Якщо у вашому меню все ще чимало солодощів, фаст-фуду, виробів з білого борошна – навряд чи ви швидко здійсните мрію про стрункий і підтягнутий живіт.

Про користь овочів ми знаємо. Але, це справді важливо. Овочів дають мінімум калорій, при цьому забезпечують обсяг їжі, клітковину, вітаміни і мінерали. Не менш важливий достатній вміст в раціоні білка і корисних жирів, в тому числі Омега-3 жирних кислот.

Ще один важливий моментрежим харчування. Рівномірний розподіл їжі протягом дня дозволить контролювати ситість, щоб не зриватися на калорійні перекуси. Також рівномірне надходження поживних речовин буде сприяти повноцінному їх засвоєнню. Уникайте низькокалорійних дієти і дієт зі значним обмеженням вибору продуктів – такі дієти якщо і дають ефект, то лише короткочасний, приводячи до нових проблем з вагою і здоров'ям.

Слабкі м'язи живота. Ще однією причиною збільшеного живота, що не пов'язана з надмірною вагою, може бути слабкість м'язів спини і живота. У черевній порожнині знаходяться внутрішні органи, завдання м'язів спини і живота – їх утримання. Коли м'язовий корсет слабшає, органи можуть опускатися, що може створювати ефект випираючого живота. З такою проблемою найчастіше стикаються люди у віці, жінки після пологів, оскільки тонус м'язів може знижуватися.

У цьому випадку рішенням проблеми буде зміцнення м'язового корсету, активізація кровотоку, що допоможе поступово повернути органи «на місце» і живіт підтягнеться.

Вплив кортизолу. Кортизол – важливий гормон, що впливає на багато процесів в нашому організмі, в тому числі на обмінні процеси. Викид гормону, наприклад, під час занять спортом, стимулює жироспалювання. Але якщо підвищений рівень кортизолу тримається тривалий час, то вплив гормону змінюється, жир починає накопичуватися, переважно в області живота. Причин підвищення кортизолу може бути досить багато, але основна – тривалий стрес. Симптомами підвищеного кортизолу можуть бути підвищена дратівливість, швидка стомлюваність, загальне збільшення ваги, тяга до солодкого. Кортизол знижує надходження глюкози в клітини і їх чутливість до інсуліну. Тобто в крові рівень цукру може високим, а клітини при цьому будуть голодувати. Тому тривалий стрес нерідко призводить до інсулінорезистентності та цукрового діабету.

Крім цього, причин збільшеного живота може бути багато – від неправильної постави до проблем з шлунково-кишковим трактом. Але основні зводяться до надмірного жировідкладення в області живота, що в свою чергу також вимагає діагностики та з'ясування причин цього.

Якщо ви пробували коригувати харчування і в вашому житті є місце фізичної активності, а обсяг надлишкової жирової тканини на животі не зменшується – знайти рішення проблеми допоможе лікар-дієтолог. Свій більш ніж 18-річний досвід і знання вам пропонують фахівці профільної дієтологічної клініки DietCеnter.

Щоб ефективно підійти до питання зниження ваги, зменшення показника жирової маси, корекції проблемних зон, в тому числі схуднення в животі, потрібно проаналізувати і врахувати ряд факторів. Тип жировідкладення, причини набору ваги, стан гормонального фону, обміну речовин, вік, стать, стан здоров'я, спадкові чинники – все це може мати важливе значення для діагностики причин і складання раціону харчування.

Врахувати всі параметри самостійно, не маючи спеціальної освіти і кваліфікації, досить складно. Тому допомога досвідченого лікаря-дієтолога – це можливість правильно діагностувати причину проблеми і підібрати гарантовано «працюючу» систему харчування для корекції ваги та фігури.

Медичні дієтологічні центри здоров'я і смачною дієти клініки лікаря Бровко працюють в Києві, Дніпрі, Кривому розі, Запоріжжі, Полтаві, Харкові, Одесі та Львові. Також ви можете скористатися послугою онлайн консультацій фахівців DietCеnter з будь-якого міста чи країни, щоб знайти відповіді на питання - «як схуднути в животі», «чому я набираю вагу», «яка система харчування для схуднення мені потрібна» та ін.

Якщо ви надаєте перевагу професійному підходу і системному вирішенню і хочете нарешті досягти мети – мати плоский і підтягнутий живіт – запрошуємо вас на консультацію фахівців медичних дієтологічних центрів здоров'я і смачною дієти DietCеnter.