Інші ракурси, нові деталі та багато історії — все це побачив при відвідуванні Маріуполя український мандрівник Олександр Мальон.
Більше 60 фотографій і кілька замальовок у своєму блозі він присвятив морському місту, його архітектурі та історичній спадщині, передає PR.UA.
Після Білосарайської коси, яка здивувала пейзажами та романтикою, фотограф з Каніву відправився в Маріуполь та відвідав кілька історичних місць. Він розповів PR.UA, що їхав до Маріуполя, щоб побачити «Вежу».
«Маріуполь зацікавив водопровідною вежею, яку вдало зробили художнім простором. Приїхавши, я відкрив для себе інші історичні пам'ятники. Дуже сподобався парк біля театру, видно, що до нього підійшли з розумом. З іншого боку, в місті чимало хороших історичних будівель в жахливому стані», — зазначив він.
Саме старій водонапірній вежі Олександр Мальон присвятив окремий пост, в якому підкреслив, що будівля і його нинішня доля один з кращих успішних в країні прикладів трансформації промислових споруд у творчий простір.
«Настільки тут все красиво зроблено, хочеться смакувати кожен елемент, кожну деталь», — охарактеризував «Вежу» мандрівник, додавши також її історичну довідку.
Абсолютно іншими ракурсами та деталями цікаві його знімки будинків-близнюків по пр. Миру. Шпилі, ліпнина, старі балкончики та під'їзд — всі, на його думку, будівлі оформлені багато.
«Рухаючись до Театральної площі Маріуполя, важко не помітити два чудових будинки зі шпилями. Побудовані в 50-х роках минулого століття на місці зруйнованих під час Другої світової війни. Проєкт архітектора Яновицького з Харківського інституту «Міськбудпроєкт». Будинки мають розкішне оздоблення в стилі «сталінського ампіру». У новому тисячолітті західний будинок пофарбований у білий колір, а східний будинок залишився в оригіналі», — поділився Олександр Мальон.
Сподобався жителю Каніва і Театральний сквер, в якому він побачив професійний підхід проєктування і втілення його в життя. Але були в Олександра і відкриття з сумом: «Старий Маріуполь. Прогулявся з чудовою компанією старими вуличками міста. Вразила надзвичайно велика кількість історичної забудови та її елементів - старих дверей, вікон, вуличних табличок, бруківки. Додала емоцій і весна — Маріуполь цвіте. На жаль, багато будинків у відверто поганому стані, деякі зіпсовані самими жителями».
Також мандрівник побував на узбережжі біля мозаїки «Вітрила» роботи Кузьменкова і Константинова, біля недіючої водної станції.
За словами Олександра, в цілому він відзняв на дрон сотні фотографій Маріуполя з висоти 100 м і спробував вибрати кращі кадри. Туристам він також порекомендував побувати в Приазов'ї: «Варто обов'язково відвідати це чудове азовське місто».
Нагадаємо, що раніше фотограф Олександр Мальон з Каніву зняв на камеру красу Білосарайської коси і найстарішого маяка під Маріуполем. Мальовничі знімки узбережжя він опублікував після поїздки на Донеччину. Морські баранці, безкрайня водна гладь Азова і романтика безлюдного пляжу з човнами вразили українського мандрівника.
Фото Олександра Мальона