Під час форуму «Маріуполь-2030. Великі інвестиційні можливості» розгорнулася дискусія про розвиток Маріуполя як про місто майбутнього.
Йшлося про будівництво аеропорту, канатної дороги, капітальні ремонти доріг, реконструкції пляжів і багатьох інших важливих проєктів, що міняють місто.
Як зазначив голова виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі, у Маріуполя зараз є один соціальний партнер, який допомагає реалізувати практично всі масштабні проєкти та є його головним спонсором - це Група Метінвест.
«Група Метінвест вкладає 1,5 мільярда доларів до Маріуполя», - акцентував Міхеіл Саакашвілі.
Компанія будує сучасний вищий навчальний заклад Метінвест Політехніка, зводить найкрасивішу будівлю в центрі Маріуполя і допомагає розвивати міську інфраструктуру. Міхеіл Саакашвілі високо оцінив ефективне партнерство муніципальної влади з бізнесом, і наголосив на необхідності надалі розвивати державно-приватне партнерство. Це дозволить збільшити надходження інвестицій і прискорить реалізацію Стратегії-2030.
Міхеіл Саакашвілі переконаний, що Маріуполь сьогодні - приклад розвитку для всієї України.
Міський голова Вадим Бойченко зазначив, що Маріуполь в процесі трансформації та приватний бізнес також зацікавлений у розвитку міста.
Як зауважила генеральний директор підприємства «Метінвест Інжиніринг» Мар'я Васильєва, для неї Маріуполь практично рідне місто, адже саме тут починалося її знайомство з металургією. Відтоді поняття «металургія» кардинально змінилося, саме металургійне виробництво в Маріуполі тому приклад.
«Метінвест за останні 10 років пройшов велику еволюцію, - розповіла Мар'я Васильєва. - І тепер ніколи не виникають питання - давати гроші на екологію чи ні, покращувати якість життя чи ні. У нас це величезна цільова програма - як зробити місто краще. Для нас це важливо, тому що ми тут живемо і працюємо, наші співробітники тут живуть і працюють. Ми хочемо, щоб вони не їхали до Польщі. Ми хочемо, щоб коли відкриємо наш університет, в Маріуполь приїжджали люди з усього світу».
Вона додала, що Групою Метінвест багато було зроблено для поліпшення екології в місті - закриті мартен і аглофабрика на «Азовсталі», зараз йде робота по нейтралізації викидів над конвертерним цехом. Інвестиції в екологічну модернізацію підприємств Маріуполя за останні дев'ять років склали 15,3 млрд грн. Більш того, зараз Метінвест поставив перед собою завдання перейти на «зелений» спосіб виробництва сталі, відмовившись від конвертерного.
Мар'я Васильєва наголосила, що Група Метінвест - партнер міста з корпоративної соціальної відповідальності. За останні п'ять років компанія направила понад 400 млн соціальних інвестицій. Це стосується і вкладень металургів в реконструкції парків «Веселка», імені Гурова, площі Свободи, у відкриття IT-хабів і багатьох інших проєктів.
Варто також відзначити величезну допомогу Метінвесту в боротьбі з коронавірусом - установку кисневих станцій і безперебійне постачання в лікарні міста кисню. На ці цілі Група Метінвест направила понад 72 млн гривень.
«Попереду у нас - високе технологічне майбутнє», - сказала Мар'я Васильєва.