ГогольFest завжди славився своєю театральною програмою – актуальні теми, сміливі рішення та експерименти з мультидисциплінарністю зробили його відомим в Україні та Європі.
Раніше ми розповідали про культурну, нічну та візуальну програми ГогольFest, який пройде 28-30 травня в Маріуполі. Театральна ж складова не обмежиться цими днями – крім показів вихідного дня заплановані марафон театральних резиденцій і фестиваль вільної сцени iStage.
Про це PR.UA розповів куратор театральної програми ГогольFest Андрій Палатний.
28 травня – «Де наш дім»?
Низку перформансів відкриє постановка засновника ГогольFest Владислава Троїцького «Дорога додому». Глядачі вистави зберуться в автобусі в центрі Маріуполя, щоб відправитися в дорогу трасою Маріуполь - Донецьк (Н20). На місці прибуття їм відкриється суть дороги, ландшафт стане сценографією постанови. Також там буде створена інсталяція «Древо життя».
«Ця інсталяція буде символізувати собою точку нашої зустрічі заради відповіді на питання: де наш дім? Ми не зможемо дати відповідь, але ми сформуємо спільний простір, де і ми, і глядачі зуміємо знайти відповідь на це питання», – розповів Андрій Палатний.
29 травня – феномен актриси та пошук голосу
На вихідних пройдуть покази вистав, над якими працювали європейські та українські режисери. Народний театр «Театроманія» разом з колективом з Берліна ogalala kreuzberg покажуть «Маріупольську Рапсодію», покладену на мотиви казки «Палац мовчання». Буде два покази – о 14:00 та 22:00 в ЦСМ «Готель "Континенталь"».
О 16:00 на малій сцені «Готелю "Континенталь"» пройде показ інноваційної вистави ALONE [ЦИФРОВА Одіссея] – історія подорожей головного героя, маленької дерев'яної ляльки, між знайомим дзеркальним і чужим металевим світами стане втіленням втрати і самотності.
О 20:00 на великій сцені буде представлена музично-документальна постановка від Dakh Daughters - Make up, що досліджує артиста як феномен і парадокс під акомпанемент музики ДахаБраха і поезії Іздріка, Плужника та актрис Dakh Daughters.
30 травня – про Стуса та Українку
На малій сцені о 16:00 пройде камерна опера «Стус: Перехожий» – медитативний твір про кохання, ніжність та крихкість життя, яка поставлена KLIM, одним з лідерів сучасного авангардного театру і одним з авторів п'єс ЦСМ «ДАХ».
О 18:00 «Театроманія» представить новий спектакль, зрежисований Антоном Тельбізовим, Ольгою Самойловою і британським режисером Джозі Дейл-Джонс в рамках програми співпраці британських і українських режисерів Taking the stage 2.0, яка реалізована за підтримки Британської Ради в Україні. Також в суботу та неділю будуть проходити лекції від інших режисерів, який розкажуть про свій досвід постановки інноваційних вистав.
О 20:00 на великій сцені зазвучить Re: post-опера - LE, присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Поезія Лесі зазвучить з академічною та електронною музикою, а ще вона буквально знайде голос – глядачі почують архівні записи голосу поетеси.
Липень-серпень – iStage і театральні резиденції
На цьому театральна програма ГогольFest не закінчується – в липні, в рамках марафону театральних резиденцій, в Маріуполь приїдуть чотири європейських режисери. Разом з місцевими колективами вони підготують і поставлять чотири перформанси. Це будуть постанови на стику різних видів мистецтва, які будуть показані 13-15 серпня.
«Це дієвий культурний інструмент, який дозволяє вибудувати стійкі культурні зв'язки між діячами мистецтва з Маріуполя та європейськими колегами. Колектив познайомиться з методикою цього режисера, отримає новий досвід і, можливо, новий спектакль в свій репертуар, а режисер досліджує новий для себе простір Маріуполя та країни з усім його контекстом – проблемами, специфікою, мріями», – зазначають організатори.
Кульмінацією театральної програми стане серпневий фестиваль iStage, який пройде 11-15 серпня. На його платформі зустрінуться міжнародні проєкти і артисти, а також українські театри, найактуальніші та цікаві за своєю формою.