У будівлі виконавчого комітету міської ради Маріуполя триває ремонт.
Згодом споруда стане ще одним магнітом міста - виконком пофарбують в кремовий колір, виступаючі колони зроблять більш рельєфними. Головною прикрасою будівлі стане навісний вітражний блок зі скла. Також планується упорядкувати другу частину Грецькій площі, яка знаходиться за виконкомом. Про це PR.UA розповів старший інженер технагляду управління капітального будівництва міської ради Ігор Радченко.
Після пожежі і проведення демонтажних робіт від величезної будівлі залишилася лише «коробка» - збереглися системи сходів, стіни, віконні прорізи. У 2014 році воно вигоріло частково - каркас офісу уцілів, але багато кабінетів та зали не врятували. За шість років запустіння його також розграбували вандали. В управлінні капітального будівництва розповідають: «Тут були відсутні будь-які комунікації. Провід, щитки, все, що було металевого, вкрали».
Реконструкція виконавчого комітету почалася в листопаді минулого року. Вона фінансується за кошти Європейського інвестиційного банку та міського бюджету. Партнери виділили на будівництво 112 млн грн, а муніципалітет - 5 млн грн в минулому році, і 3 млн грн в цьому.
За півроку ремонту були виконані всі демонтажні роботи, утеплений цоколь будівлі.
Ігор Радченко розповідає: «Також ми замінили металоконструкції покрівлі, частково встановили нові рами вікон. Утеплюємо фронтальну частину фасаду мінеральною ватою, ллємо підлоги».
Зараз кожен день на будівництві працює близько 30 осіб.
«Ми змінюємо всі інженерні мережі - електропостачання, електрообладнання, водопровід і каналізацію, систему опалення», - розповідає керівник проектів компанії «Мира» Бахтіяр Гасанов Бахтіяр Гасанов.
Крім того, з'являться система кондиціонування і вентиляції, система пожежної сигналізації.
У будівлі облаштують конференц-зал, великий зал для проведення сесій, кабінети для співробітників, їдальню, прийомні. Кабінети обслуговування населення обладнають по системі «Прозорий офіс». Для цього перегородки між маленькими кімнатами розбили. Кілька різних приміщень вирішили об'єднати в одне. Це зроблено для того, щоб люди не ходили з кабінету в кабінет за черговим документом, а могли отримати допомогу в одному місці.
«Будівля виконавчого комітету міської ради має символізувати прозору систему управління та послуг для городян», - підкреслює Ігор Радченко.
Також будуть створені всі умови для людей з інвалідністю - пандуси, ліфти, санвузли, тактильні смуги. Габарити дверей, коридорів, сходів дозволять переміщатися коляскам, а двері, кнопки і поручні будуть зручними для використання однією рукою.
Для залів та кабінетів уже підібрали сучасний мінімалістичний дизайн. Сірі, бежеві, коричневі меблі з якісних матеріалів плюс яскраве освітлення зроблять кімнати світлими і комфортними. Кабінети наповнять необхідним обладнанням - наради муніципалітету можна буде проводити як очно, так і онлайн.
Бахтіяр Гасанов розповідає: «Площа велика, роботи багато, але складнощів у нас не виникає. Правда, незважаючи на це, незрозуміло, чому відпочатку будівлю побудували так неякісно - фундамент встановлений з порушеннями, в стінах - різні цеглини і бетонні блоки. Зараз доводиться усувати ці недоліки».
Дах будівлі буде плоский, і на нього можна буде підніматися. Ймовірно, що саме в цьому місці відкриється оглядовий майданчик з прекрасний видом на центр міста. Паралельно з ремонтом будівлі робітники почнуть облагороджувати другу частину площі, яка знаходиться за виконкомом. Місця для прогулянок у маріупольців побільшає: комунальники висадять нові дерева і рулонний газон, вимостять територію плиткою, встановлять зручні лавки і подбають про сучасне освітлення.
Чи з'явиться на території нового виконкому музей ікони Георгія Побідоносця, як це анонсували раніше, все ще невідомо. В управлінні капітального будівництва відповіли: музей планується зробити в тому випадку, якщо місту повернуть оригінал ікони.
Завершити всі ремонтні роботи планують до грудня - з початком зими наше місто позбудеться від обпаленого вогнем символа протистояння. Замість цього городян зустріне нова красива будівля - символ мирного життя і переродження Маріуполя.
Світлини Аліни Комарової