У Маріуполі з 20 години вчорашнього вечора і до сьогоднішнього ранку випала місячна норма опадів. Злива супроводжувалася градом і ураганним вітром. Все це призвело до підтоплень будинків, падіння дерев.
Ще з минулого тижня, після удару стихії 7-8 червня, в місті працює оперативний штаб з ліквідації наслідків стихії. Сьогодні відбулося позачергове засідання комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника міського голови Сергія Захарова.
«Всі комунальні служби міста працюють в особливому режимі, організовано цілодобове чергування в усіх комунальних підприємствах міста, – розповів він. – Завдяки прогнозу Маріупольської гідрометеобсерваторії ми знали про наближення негоди. Напередодні ми провели засідання штабу, визначили першочергові заходи, щоб не допустити повторення наслідків, які принесла стихія 7-8 червня».
За словами директора департаменту з питань управління підприємствами з благоустрою міськради Ігоря Бабека, в місті впало 33 дерева. На всіх дорогах і тротуарах їх прибрали до 8 години ранку. А до 16-ї години будуть прибрані всі дерева, що впали в місті. Що стосується парків, то, як зазначив Ігор Бабек, підтопило автопарковку в парку імені Гурова.
Також відбулися намивання ґрунту – на вулицях Торговій та Котовського, на площі Кірова та проспекті Металургів. Всього нанесло зливою 159 кубометрів ґрунту. На 50% ці намивання ліквідовані, решта забирається. Зараз на ліквідації наслідків стихії залучені техніка та фахівці «Зеленбуду», «Комунальника».
На завершення засідання Сергій Захаров акцентував на тому, що робота всіх служб і комунальних підприємств триває в аварійному режимі. Про ситуацію в районах і наслідки стихії розповіли голови райадміністрацій.
У Лівобережному районі надійшло понад 30 заявок по деревах, які впали – КП «Зеленбуд» уже прибрав дерева і гілки з проїжджої частини та тротуарів. Є також й автомобілі, які придавило деревами – їх кількість зараз уточнюється. Найбільш проблемною зоною залишається перетин вулиць Виноградна та Українського козацтва, оскільки там відсутні відводи до зливових стоків. Однак суспільний транспорт в районі працює без збоїв.
У Приморському районі за ніч зливовими та ґрунтовими водами було підтоплено близько сотні житлових будинків. Особливо постраждало селище Гавань-Слобідка. Зараз для відкачування води залучено 5 одиниць техніки комунальних підприємств та 4 одиниці техніки ДСНС.
«Ми тримаємо ситуацію на контролі - роботи по підтримці в робочому стані зливової каналізації в частині очищення зливоприймальних решіток, огороджувальних решіток на вході в тюбінги. Серйозних підтоплень проїжджої частини не допущено, транспорт рухається згідно з графіком», – прокоментував голова Приморської райадміністрації Володимир Петров.
У Центральному районі головні вулиці та проспекти не затопило, але вулиці Малофонтанна, Казанцева та Волзька, за словами глави адміністрації району Михайла Орліченка, залишаються проблемними ділянками. Як мінімум три великих дерева придавили автомобілі – поліція та страхові компанії визначають збитки.
У Кальміуському районі було затоплено два будинки. 47 дерев і гілок впало на основних дорогах – «Зеленбуд» уже прибрав їх і зайнявся розчищенням другорядних доріг.
Читайте також: У Маріупольському районі та регіоні стихія залишила без електрики 16 населених пунктів.