У Маріуполі відпочинок в міських парках і на виїздах може загрожувати укусами кліщів.
З початку року до медиків звернулися вже півсотні постраждалих. Про те, які парки міста кишать паразитами, PR.UA розповіла ентомолог паразитологічної лабораторії Маріупольської міської філії ГУ «ДОЛЦ МОЗ України» Людмила Доценко.
За її словами, максимальна кількість зареєстрованих укусів у 2021 році прийшлася на травень.
«З початку року в Маріуполі 51 випадок укусів, всього за травень зареєстровано 29 випадків. Для порівняння з минулим роком: тоді в травні було 35 укушених. Більшість випадків привізні — багато дітей класами після школи поїхали до Форест Парку і повернулися з кліщами. Також постраждали відпочивальники в Хуторці, приватній базі під Маріуполем. Там був укушений чоловік, а деякі навіть приводили собак, постраждалих від кліщів, тобто на території, явно, не косять траву і кліщів дуже багато», — повідомила Людмила Доценко.
Привозять кліщів і з Білосарайської коси, Широкої балки і Мангушського району. У Маріуполі за кількістю укусів кліщів лідирують Приморський парк та парк ім. Петровського, де траву ще не встигли скосити.
Людмила Доценко додала, що червневі зливи в Маріуполі є сприятливими погодними умовами для кліщів. Паразитів при потеплінні буде чимало і жителям це слід враховувати.
«Як тільки встановиться гарна погода і люди вийдуть в парки та на природу, кліщів буде дуже багато. Поки випадків хвороби Лайма та енцефаліту в Маріуполі не зареєстровано», — резюмувала вона.
Нагадаємо, що в Маріуполі за першу добу літа рівень опадів досяг небезпечної позначки — випало більша частина місячної норми. Люди добираються по вулицях вплав, затоплює приватні двори та під'їзди.
Фото з відкритих джерел