В рамках реформи середньої освіти в Україні та відповідно до норм Закону «Про повну загальну середню освіту» школи Маріуполя змінять свою структуру.
Зокрема, з'являться ліцеї, де навчатимуться 10-12 класи. Зараз сформований план ремонтів майбутніх ліцеїв, після якого кожен з них отримає свій профіль спеціалізації і прив'язку до вузу.
Про це розповів заступник міського голови Олександр Кочурін на зустрічі з представниками батьківських комітетів шкіл Кальміуського району, передає PR.UA.
«Протягом 2021-2022 років в Маріуполі з'явиться сім ліцеїв. Профіль ліцею буде визначати в тому числі і те, в який вищий навчальний заклад підуть випускники. Посилена підготовка з гуманітарного або технічного напрямів допоможе дитині вступити на бажану спеціальність», - пояснив Олександр Кочурін.
У Кальміуському районі Технологічний ліцей готуватиме своїх учнів до вступу в ПДТУ і «Метінвест Політехніку».
Два ліцеї функціонуватимуть в Приморському районі: IT-ліцей на базі нинішньої гімназії №2 з аналогічною прив'язкою і Морський, який отримає прив'язку до Азовського морського інституту.
Школу-ліцей №48 в Лівобережному районі переформатують в ліцей з юридичним ухилом - передбачається, що його учні стануть абітурієнтами Донецького юридичного інституту, МДУ, ДонНУ.
У Центральному районі - відразу три ліцеї. Технічний ліцей з прив'язкою до ПДТУ, «Метінвест Політехніки» і Донецького національного медичного університету; Міський ліцей - до МДУ і ДонНУ, школа №7, яка незабаром стане IT-школою - до ПДТУ і «Метінвест Політехніки».
Олександр Кочурін також розповів батькам учнів про навчання в Метінвест Політехніці.
«Буде набір по 200 чоловік на кожному курсі, всього - тисяча студентів. Навчання для маріупольців буде безоплатним. Набір спеціальностей великий: «Комп'ютерні науки», «Економіка», «Металургія» і багато інших», - зазначив Кочурін.