Сайт pr.ua визначає рейтинг районів Маріуполя – на нашому порталі жителі голосують за найкращий із них.
На момент підготовки публікації у голосуванні взяли участь вже понад 20 тисяч людей. Дані рейтингу станом на 21 грудня. Проголосували 20 323 особи. За Центральний район – 4803 особи, рейтинг 2,9. За Приморський район – 3967 осіб, рейтинг – 2,4. За Лівобережний район – 6801 особа, рейтинг 2,7. За Кальміуський район 4752 особи, рейтинг – 3.
Чому жителі виявляють таку активність, що вже зроблено і як розвиватимуться райони міста, обговорили у пресклубі "Приазовського робочого" з головами районних адміністрацій: Центральної – Володимиром Могильним, Приморської – Володимиром Петровим, Кальміуської – Петром Чекером та Лівобережної – Віктором Очеретіним.
Показник успішної роботи команди Вадима Бойченка
Голови райадміністрацій перед зустріччю у пресклубі "ПР" з цікавістю обговорювали результати голосування та ділилися думкою про рейтинг районів.
Головний редактор "Приазовського робочого" Олена Калайтан зауважила: "Кількість тих, хто проголосував, зростає щодня. І результати рейтингу можуть змінюватися протягом доби двічі, або й більше разів. Маріупольці ведуть активну дискусію – який район кращий і чому".
У Маріуполі суворі та вимогливі жителі - прийшли до висновку голови районів, а це змушує постійно розвиватися.
"Ми звернули увагу на цифри, – додав Віктор Очеретін, – і пам'ятаємо, що аналогічний рейтинг намагалися визначити п'ять років тому, тоді відгук мешканців виявився мінімальним – до 150 осіб. А тут за два тижні проголосували понад 16 тисяч городян. Це свідчить про активність мешканців".
За його словами, дивлячись на покращення у місті, маріупольці хочуть, щоб їх було ще більше.
Як зазначили усі керівники районів, за великим рахунком, не так важливо, який район переможе. Важливо інше: Маріуполь розвивається та впорядковується комплексно. Так, Віктор Очеретін як приклад назвав реконструкцію Ювілейного парку імені Гурова у Кальміуському районі, парку "Родина" та Міського палацу культури – у Лівобережному, створення площі Свободи в Центральному районі та оновленого пірса – у Приморському.
Охопити програмами розвитку селища, що приєдналися.
Нині до Маріуполя приєдналася низка населених пунктів. Наприклад, у Лівобережному районі – села Виноградне, Приморське та інші, у Кальміуському – Старий Крим та Зірка-2.
У місті вже працюють програми – транспортна, з благоустрою, "Місто без околиць". Тепер важливо включити до цих програм населені пункти, що приєдналися.
"Днями ми розглядали проєкт Стратегії розвитку Маріуполя до 2030 року, завданням якої є максимально покращити життя кожного маріупольця за всіма напрямками", - зазначив Віктор Очеретін.
Володимир Могильний наголосив, що всі найбільші проєкти, позначені у попередній Стратегії-2021, розпочиналися у Центральному районі – це масштабні реконструкції Театрального скверу, площі Свободи. За його словами, коли справи щодо благоустрою йдуть добре, хочеться, щоб вони йшли ще краще.
"Тому і були розроблені всі міські програми, – продовжив Володимир Могильний, – у тому числі й "Місто без околиць" та щодо підтримки ОСББ, аналогів якої немає в інших містах України. Загальне завдання місцевої влади – забезпечити комфорт мешканцям усіх районів міста у найвіддаленіших мікрорайонах та селищах".
Петро Чекер, погоджуючись із колегами з приводу спільних завдань, зазначив, що Кальміуський район – найбільший у Маріуполі, він займає 52% від площі всього міста. У ньому є найбільший реконструйований парк, цього року закінчено ремонт унікального для всієї України плавбасейну "Нептун".
"Цього року було проведено дуже багато робіт із благоустрою в Кальміуському районі, більше ніж в інших, – розповів Петро Чекер. – Все робилося планомірно – було розроблено стратегію".
Він наголосив, якщо кілька років тому ключовим питанням була робота комунальних служб, то сьогодні рівень задоволеності маріупольців роботою комунальників є дуже високим.
Говорячи про підсумки року, що минає, Володимир Петров зазначив, що оскільки місто динамічно розвивається, перед ним відкриваються нові виклики: "Запити у маріупольців стають дедалі вищими. У Приморському районі навіть у календарі "Приазовського робочого" бачимо точки тяжіння – оновлений пірс, Приморський бульвар. Також маріупольці з нетерпінням чекають на реконструкцію набережної".
Він додав, що особливість благоустрою району полягає в тому, що роботи проводяться для комфорту мешканців та для того, щоб тут могли відпочивати усі городяни та гості міста, які приїжджають до курортного Маріуполя. Все це вимагає приділяти увагу роботі зливової каналізації, що проходить схилами, житловим фондом, дорогами. Влітку зростає навантаження на комунальні служби – з вивезення відходів, підтримання чистоти на пляжах та прибережній зоні.
Як боротися з вандалізмом
На жаль, у нашому місті не обходиться без випадків вандалізму. Це негативне явище притаманне не лише Маріуполю – від нього страждають в інших містах нашої країни та за кордоном.
У Маріуполі були випадки, коли виривали квіти у парку "Веселка", ламали дошки на оновленому пірсі, розмальовували лавки та відкриту сцену в Ювілейному парку імені Гурова, ламали гойдалки на площі Свободи та біотуалети на пляжі та в парках, палили євроконтейнери для збору відходів та били скло сучасних зупинок. Боротися з цим негативним явищем необхідно за декількома напрямками. Насамперед це виховний момент.
"Ми намагаємося спільними зусиллями розвинути у людях почуття власності, – пояснив Петро Чекер. – Парки, квіти, гойдалки, фонтани – це все наше. Створено із залученням наших податків для нас".
Віктор Очеретін додав, що водночас треба застосовувати і якісь штрафні санкції. За словами Володимира Петрова, дасть результат та робота з вандалами, які мають відновлювати зруйноване ними. А для цього необхідно, щоб виявлення та припинення випадків вандалізму було у пріоритеті правоохоронних органів.
Володимир Могильний закликав маріупольців також реагувати на такі випадки, повідомляти про вандалізм до правоохоронних органів.
Перспективи Маріуполя
Керівники райадміністрацій були одностайними: неможливо розглядати благоустрій та розвиток Маріуполя окремо по районах, оскільки це комплексні завдання, розроблені у Стратегії-2030.
Відповідно до її положень, велика увага приділятиметься розвитку медичних та інших послуг – відкриттю амбулаторій, реалізації роботи пересувних ЦНАПів. Поряд із цим будуть реалізовані масштабні проєкти – друга черга модернізації плавбасейну "Нептун", реконструкція пляжів міста, будівництво заводу з очищення питної води, будівництво басейну в Лівобережному районі. Велику увагу приділено будівництву доріг – ремонту магістралей, будівництву сучасного асфальтного заводу. Свій розвиток отримає транспортна модель забезпечення маріупольців комфортним громадським транспортом з акцентом на електричний.
Стратегія-2030 торкається всіх сфер життєдіяльності Маріуполя, в центрі якої стоїть людина. І це є унікальна для України програма. Маріуполь не просто перетворюється, він створюється, як місто майбутнього. Причому все це відбувається швидко, на наших очах.
Як проголосувати
Нагадуємо, що голосування триває до 30 грудня. Ви можете віддати свій голос, клацнувши на банер "Рейтинг районів Маріуполя" на сайті pr.ua у розділі "Новини".
Оцінку ви можете дати кожному району за п'ятьма факторами та натиснути кнопку "Голосувати" під кожним районом. Це дозволить побачити результат рейтингу від початку його проведення.
Враховуються такі фактори:
- Благоустрій району – місця відпочинку (парки, сквери, зелені зони, вулиці).
- Ефективність реагування районної влади на звернення мешканців.
- Стан доріг у районі.
- Проведення районних масових заходів – від толоки до концертів.
- Транспортне сполучення – зручність маршрутів, їх регулярність.
Також ви можете залишити свій коментар чому віддали свій голос саме за один з районів. Найкращі з коментарів будуть опубліковані на сайті pr.ua та в газеті "Приазовський робочий".
А ваші пропозиції та побажання щодо подальшого благоустрою районів Маріуполя ми направимо спеціалістам муніципалітету та дізнаємося, чи можливо здійснити пропозиції маріупольців у найближчі рік-два або у перспективі. Адреса для коментарів та пропозицій: pr.golosyem@gmail.com.