Державне агентство України з питань кіно презентувало онлайн-довідник «База національних фільмів України». Це найповніша база даних про українські фільми, кінокомпанії та професіоналів кіно.
Про це PR.UA стало відомо за повідомленням Держкіно.
«У довіднику доступна інформація про фільми, створені не лише за період Незалежності, а й у попередні роки, в тому числі – фільми Всеукраїнського фотокіноуправління, Українфільму, кіностудії ім. Довженка, УкрАнімаФільму, Київської студії науково-популярних фільмів, Укркінохроніки та багатьох інших», – йдеться на сайті Держкіно.
В каталозі кінофільмів представлено 2157 стрічок, які були зняті в Україні з 1911 по 2020 роки. Це ігрові повно- та короткометражні стрічки, екранізації, документальні та анімаційні роботи, науково-популярні фільми, міні-серіали.
На сторінці кожного фільму вказано його жанр, компанія-виробник, акторський склад, режисер, знімальна команда, дата прем'єри, бюджет і сума державної підтримки (якщо фільм був знятий за рахунок держави). Також вказується синопсис фільму і, за наявності, його трейлер.
«Спеціально для онлайн-довідника зроблено кадри та оцифровано титри до майже 20 відсотків представлених кіноробіт. До цього в публічному просторі такої інформації про них не було (перш за все, це стосується науково-популярних серій виробництва Київнаукфільм, значної кількості короткометражних фільмів)», – повідомляють у Держкіно.
Наприклад, на сайті представлена інформація про перший український повнометражний ігровий фільм – 50-хвилинну стрічку «Запорізька Січ», яка розповідає про боротьбу отамана Івана Сірка і козаків з татарами і турками. Зйомки почалися в 1911 році, хоча стрічка значиться роком старше. Сам фільм не зберігся, від нього залишилося лише чотири кадри, які Держкіно оцифрувало та опублікувало в каталозі.
Також в базі міститься інформація про 12 713 кінопрофесіоналів (режисери, оператори, художники-постановники, актори 1-го і 2-го планів, диктори, актори озвучування, монтажери і т. д.) та 384 компанії-виробники українського кіно.
Ознайомитися з онлайн-довідником «База національних фільмів України» можна за посиланням: https://usfa.gov.ua/movie-catalog
Також в Держкіно зазначають: щоб додати інформацію про фільм, актора або кінокомпанію, можна написати на пошту info@usfa.gov.ua, вказавши в темі повідомлення «Онлайн-каталог».