Уже два роки в селищі Піщаному викладають йогу. Але незвичайну. Маріупольці тренуються на воді. Килимок для занять замінює sup-борд, а фітнес-зал – море.
Чим корисні такі практики, як тримати баланс і зловити дзен, для PR.UA розповіла тренер Олена Надів.
Вже сім років вона займається цим видом спорту, а два роки – викладає. Ідея занять на воді виникла під час карантину. Тоді уроки в залах довелося припинити, а практики на природі стали чудовою альтернативою.

«Хотілося витягнути людей з будинку, але при цьому – без шкоди для здоров'я, – ділиться спогадами Олена. – Заняття на море для цього відмінно підходять – навколо свіже повітря, відстань між учнями навіть більше ніж півтора метра. До того ж це цікаво – спробувати щось нове».
![]()
Обладнання Олена бере напрокат. Для тих, хто чує про нього вперше, розповідаємо. Sup-борди – це дошки, кататися на яких можна навіть без вітру і хвиль. Серфери допомагають собі веслом і виходять в море за будь-якої погоди. У випадку з йогою хвилі точно не потрібні. Сапи, як їх називають, беруть на себе роль плавучого килимка.
![]()
Заняття з йоги проводять щодня о 7:30, крім вівторка та четверга. Іноді спортсмени збираються о 5:00, щоб зустріти світанок. Урок триває годину – маріупольці встигають потренуватися перед роботою і зарядитися енергією. Особливих умінь від новачків не вимагають.
«Головне – дружити зі своїм тілом, – вважає тренер, – Сапи дуже м'які і не травматичні. Навіть якщо людина один раз впаде, то швидко зрозуміє, що сталося і як тримати своє тіло, щоб такого не повторювалося».
![]()
Тим більше, що впасти в літнє море – зовсім не страшно. Спортсмени відпливають всього на 20 метрів від берега і на глибину не виходять. Немає ризику навіть для тих, хто не вміє плавати.
Йога на сапах – не зовсім класична. Це скоріше варіант цікавого проведення дозвілля. Проте, учасники розучують асани – спеціальні положення тіла в йозі. Навантаження підбирають, виходячи з рівня людини.
![]()
«Для мене важливо, щоб людина отримала задоволення та хороші емоції. Йогою не займаються на результат, – пояснює тренер. – На початку кожного уроку ми повторюємо три асани – бхуджангасану (позу змії), ардхаматсьєндрасану (позу скручування спини) і пашчимоттанасану (позу розтягування спини). Вони дозволяють «включити» всі м'язи. З їх допомогою можна також розтягнути тіло».
Всі ми знаємо, що йога корисна для здоров'я. Це правда – при регулярних тренуваннях люди починають «відчувати» своє тіло, у них вирівнюється хребет. Дихальні практики збагачують організм киснем і дарують емоційний спокій.
![]()
«Йога передбачає і витривалість, і гнучкість, і вміння тримати баланс. Тіло стає більш еластичним, м'яким», – ділиться Олена Надів.
Заняття дуже популярні серед маріупольців – черга стоїть на два тижні вперед. Приходять і жінки, і чоловіки, і навіть діти.
![]()
«Мої клієнти – і люди в 70, 50, і спортсмени, які постійно перенапружуються в тренажерному залі і хочуть розслаблення. Діти теж приходять, але в основному ті, хто старше 12-ти. Малюкам важко сконцентруватися, вони хочуть купатися», – каже тренер.
На заняття запрошують усіх охочих. Головне – взяти з собою купальник і гарний настрій.