У Маріуполі 28-30 травня пройшов фестиваль сучасного мистецтва StartUp ГогольFest. Він проводиться вже втретє в столиці Приазов'я, зібравши за три дні близько 5 тисяч глядачів, передає PR.UA.
Так, незважаючи на пандемію коронавірусної інфекції, маріупольці та гості міста змогли минулого уїк-енду приєднатися до подій театральної, музичної, візуальної та освітньої програм.
Як зазначили організатори, StartUp ГогольFest презентував за три дні понад 70 різноманітних майстер-класів, виступів, екскурсій, перформансів на різних локаціях Маріуполя. А під час проведення фестивалю його відвідали понад 5 тисяч осіб, в онлайн-форматі StartUp ГогольFest охопив майже 50 тисяч.
«За два минулі роки взагалі не можна створити чогось неунікального. Адже ми знаходимося в умовах, які нам диктує сьогодення. І зробити класичний проєкт таким, яким він був раніше, вже неможливо. На це, зокрема, вплинули карантинні вимоги і обмежене фінансування», - сказав директор ГогольFest Максим Демський.
За його словами, унікальною подією фестивалю в Маріуполі став проєкт «Дорога додому», який режисував Владислав Троїцький.
«Ця гранд-подія вимагала багато зусиль і від команди ГогольFest, і від Маріуполя. Зокрема, один з місцевих провайдерів проклав інтернет в степ, на місце проведення заходу. Без цього неможливо було б забезпечити трансляцію цього перформансу, щоб люди наживо спостерігали за всім, що відбувається», - додав Демський.
Організатори фестивалю організували трансфер до спецподії, на яку приїхало 500 глядачів.
«Багато хто до місця «Дороги додому» добирався і на особистому транспорті. Тому, майже одна тисяча людей змогли подивитися наживо і через трансляцію в інтернеті цей унікальний захід. А станом на сьогодні, 31 травня, тільки на ютуб відео побачили майже 3 тисячі людей», — додав Максим Демський.
Вже зараз мер Маріуполя Вадим Бойченко на місці проведення арт-перформансу «Дорога додому» ініціює доброустрій території навколо мосту та 14-метрової інсталяції «Древо життя».
«Адже вона може стати не просто ключовою культурною, а й туристичною точкою на карті Донецької області, та й усієї України в цілому», — додав міський голова.
Крім того, ще одним особливим моментом фестивалю стала візуальна програма ART-WAGON. Так, на узбережжі Азовського моря, неподалік від яхт-клубу «Азовсталь», розташувався склад з семи вагонів, які художники з України всередині й зовні перетворювали їх в художні об'єкти.
На дану реалізацію «Укрзалізниця» дала тимчасовий дозвіл. У вагонах створили арт-сквот з різними експозиціями та інсталяціями. І ті напрацювання, які були зроблені тут, можуть надалі використовуватися як ідеї в спеціальному поїзді GogolTrain.
Також організатори StartUp ГогольFest додали, що одним з важливих елементів фестивалю цього року – музично-театральні проєкти.
«Цього року довелося скасувати велику сцену в Міському саду та інтегрувати музичну програму в інші. До таких проєктів належать вистава Make Up від кабаре Dakh Daughters, RE-post опера LE від формації Nova Opera, вистави «Стус. Перехожий» та Alone у виконанні акторів ЦСМ "ДАХ"», - зазначив директор фестивалю Максим Демський.
Крім того, на фестивалі показали наживо «Маріупольську рапсодію», яку протягом року спільно в режимі онлайн готували маріупольські актори з «Театроманії» і німецькі з ogalala kreuzberg, режисер Крістін Діссманн. Також серед міжнародних колаборацій був і проєкт від швейцарської актриси Ельза Куврьор.
Зазначимо, що організатори вже повідомили про проведення в Маріуполі фестивалю StartUp ГогольFest у 2022 році. На це міська влада дала добро.
Нагадуємо, Група Метінвест підтримала проведення Startup ГогольFest в Маріуполі та інвестувала в проєкт 500 тисяч гривень.
Світлини Аліни Комарової та Олега Рисьєва