Співробітники меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест вже четвертий рік поспіль беруть участь у безстроковій акції «Здай батарейку – Врятуй природу!», яку проводить громадська спілка «Зелений центр Метінвест».
Металурги кожні півроку передають зібрані батарейки для подальшого перероблення та утилізації. Цього разу азовстальці зібрали 160 кг відпрацьованих гальванічних елементів.
Вперше Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» ініціювала акцію «Здай батарейку - Врятуй природу!» у 2016 році серед школярів-учасників екологічної освітньої програми «Зелений паросток». Потім до неї приєдналися співробітники маріупольських активів Групи Метінвест, а минулого року і підприємства компанії з міст Запоріжжя та Авдіївка.
На всіх прохідних меткомбінату «Азовсталь» і в адміністративних будівлях встановлені спеціальні бокси для збору відпрацьованих батарейок. У міру їх наповнення зібрані елементи живлення передають до громадської спілки «Зелений центр Метінвест» для подальшого централізованого пересилання та утилізації на спеціалізованих підприємствах.
«Меткомбінат «Азовсталь» модернізуючи виробництво, піклується про екологію не тільки в промислових масштабах, а й приділяє увагу малій екології. Так, все більше співробітників усвідомлено підходить до питання утилізації батарейок, залучаючи до процесу і своїх родичів. Зараз ми зібрали та передаємо на утилізацію понад 160 кілограмів відпрацьованих елементів живлення, це правильний підхід, адже всього один такий елемент живлення, вагою близько 20 грамів, здатний отруїти 20 кубометрів ґрунту або 400 літрів води», - зазначив голова Ради молодих фахівців меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Артур Матешайтіс.
Відпрацьовані елементи живлення будуть спочатку відправлені до Києва, де їх розсортують, а вже потім на спеціалізований завод до Румунії, де їх переробляють за європейськими технологіями.
«Наш проєкт «Здай батарейку - врятуй природу!» минулого року розширив свої кордони і тепер реалізується не тільки в Маріуполі, але і в Запоріжжі та Кривому Розі. Це досить масштабна ініціатива, що вимагає чимало ресурсів. «Зелений центр Метінвест» оплачує всі витрати, пов'язані з сортуванням, упакуванням, перевезенням для утилізації батарейок. Але ці витрати непорівнянні з обсягами врятованих природних ресурсів від хімічного забруднення», - підкреслила координатор громадської спілки «Зелений центр Метінвест» Вікторія Кошманова.
Нагадаємо, у 2020 році співробітники меткомбінатів імені Ілліча і «Азовсталь» Групи Метінвест спільно з маріупольськими школярами зібрали 510 кілограмів батарейок. На початку цього року працівники ремонтного підприємства «Метінвест-Промсервіс» приєдналися до акції. Також понад 50 кілограмів відпрацьованих елементів було зібрано співробітниками підприємств компанії в Авдіївці, Запоріжжя та Києва.