У Маріуполі колосальне навантаження на медиків через велику кількість коронавірусних хворих і охочих вакцинуватися.
Терапевти, шкільні медсестри, працівники кол-центрів сьогодні підключені до організації, роботі й технічного обслуговування пацієнтів. Сімейні лікарі, крім своїх хворих, залучені в бригадах по вакцинації, лікуванні амбулаторних хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19. Щодня через них проходять тисячі маріупольців, а робочий день закінчується близько опівночі.
Про те, як організована робота медиків, сьогодні розповіли журналістам на брифінгу.
«Режим з 10 до 18, але взагалі ми працюємо до останнього пацієнта - вакцинація може закінчитися і о 18:30, і пізніше. Якщо люди вже стояли в черзі, ми нікому не відмовляємо і вакцинуємо. На цьому тижні тільки в наш центр щодня приходять до 800 людей, в суботу було близько 900. Тому адміністрації довелося посилити нашу команду до чотирьох медиків, вчора я вколола 200 доз CoronaVac і 60 AstraZeneca. Прийом своїх пацієнтів ми не ведемо, але консультуємо телефоном. Ми займаємося тільки вакцинацією, якщо пацієнту потрібен лікарняний лист, він йде до терапевта, який веде прийом. Але бригади змінюються, щоб не упускати своїх хворих», — розповіла pr.ua лікар-терапевт ЦПМСД №2 Тетяна Душа.
Вона додала, що перерву лікарі роблять лише за потреби — вийти в туалет, випити води. Поки одна бригада відпочиває, три залишаються працювати.
За словами директора департаменту охорони здоров'я Андрія Ремпеля, час роботи центрів масової вакцинації продовжений, але все ж збільшити кількість медпрацівників в бригадах зараз неможлива.
«Навантаження на медиків зараз колосальне, вони зайняті лікуванням хворих на коронавірус. У нас 4,5 тисячі активних хворих, з них 600 в стаціонарі та 3900 на первинному рівні — лікарі після прийому в центрах первинної допомоги виїжджають додому до амбулаторних хворих. У вихідні та в інші дні, по можливості, працюють в центрах масової вакцинації, а вечорами вводять в медичну систему всю інформацію. Лікарі на первинній ланці реально працюють з одним-двома вихідними в місяць по 14-15 годин щодня. При такому навантаженні, як сьогодні, хвороба навіть одного лікаря вносить суттєві корективи в роботу кожного ЦПМСД», — зазначив Андрій Ремпель.
Він додав, що сьогодні в Маріуполі розгорнуто близько 20 мобільних бригад для вакцинації, які працюють щодня, продовжено час роботи центрів, деякі центри вакцинують і понад графіка.
«Наприклад, вчора зроблено понад 4600 щеплень. Люди в бригадах змінюються, ми б хотіли збільшити їх кількість. Але це лікарі первинної допомоги, які залучені на прийомі хворих і в амбулаторному лікуванні тих самих 3900 коронавірусних хворих. Ми розглядаємо питання збільшення бригад по вакцинації, але це буде можливо після того, як зійде пік захворюваності. Сподіваюся, що це трапиться з середини листопада. Медсестри, які працюють в школах, також перейшли в центри первинної допомоги та вакцинації», — додав він.
Крім того, до завдання вакцинації підключені працівники кол-центрів соцзахисту і ЦНАПів міста. Попри це інформаційна медична система перевантажена, доктора змушені до 23-24 години ночі вносити інформацію про лікарняні, щеплення і генерувати сертифікати.
Нагадаємо, що в Маріуполі також очікують рекордне постачання вакцин від коронавірусу.