У Маріуполі актори-початківці і грек-режисер шістьма мовами розкажуть про щастя та біль.
Творчий тандем України і Греції породив перфоманс «Аляска». У неділю, 19 вересня, гра акторів відобразить хвилюючі проблеми самотності, любові, війни і дружби, передає PR.UA.
Про те, як в Маріуполь приїхав режисер і актор національного театру Афін Євангелос Космідіс і що йому вдалося створити з учнями Першої театральної школи в рамках проєкту «Велика культурна столиця України» стало відомо сьогодні на пресконференції в ЦСМ «Готель Континенталь».
За словами куратора «Марафону міжнародних резиденцій» Андрія Палатного, робота над «Аляскою» триває вже кілька місяців.
«Ми оголосили через наші партнерські мережі про запрошення у міжнародну резиденцію і близько 12 режисерів відгукнулися. З них ми обрали саме Євана тому, що побачили його бажання приїхати сюди, амбіції і просто жагу миттєво почати працювати. Над виставою ми інтенсивно працюємо без вихідних 6 годин в день і діти горять цим процесом. Ми також дізналися про існування грецького фольклорного колективу пісні і танцю «Сартанські самоцвіти». Він також причетний до проєкту «Аляска», - розповів він.
Вистава вийшла непростою і саме в Маріуполі режисер Євангелос Космідіс визначив його тематику.
«У вас могутня спільнота греків. Тому моя місія була приїхати та актуалізувати ці стосунки, допомогти їх вибудувати. Я взагалі така людина, яка любить подорожувати та зустрічатися з іншими культурами. Я вражений Україною та Маріуполем і маю багато ідей, що зробити в майбутньому по приїзду в Афіни. Перфоманс «Аляска» це не те, що я вибрав самостійно, це ті теми, що обрали діти, аби озвучити їх на сцені. Я вірю в соціальні зміни і не розглядаю театр, як місце де просто красиві люди. Для мене це соціальний рупор і місце протесту. Це історія про дівчинку, яка з матір’ю приїхала з великого міста у маленьке містечко. Історія про те, як молода людина зустрічається зі складнощами побудови комунікації із батьками, вчителями і середовищем. І фактично про аб’юстивність середовища. Тут є багато болю і ця ситуація наштовхує на думки про самогубство», - поділився з журналістами грецький режисер Євангелос Космідіс.
За його словами, глядач також побачить, як саме вийде із ситуації головна героїня. «Аляска» дасть змогу не лише замислитися присутнім, але й може стати відправною точкою до змін у суспільстві.
Чому саме «Аляска»? Як відзначила акторка Марія Бойко, назва сучасної вистави символізує бажання людини сховати усі негативні почуття і події в далекому куточку душі, куди якщо потрапити, стає холодно: «В кожного з нас є своя Аляска». Вона розповіла, що, попри мовний бар’єр, співпраця із режисером склалася. А темою вистави стале саме реальні розповіді дітей:
«Всі моменти зустрічей із Єваном і наші розповіді про більш важливі для кожного з учасників питання, а також блок про війну, дружбу, відчування себе у всесвіті лягли в основу вистави. Ця можливість бути частиною резиденції показує насамперед те, що неважливо, де ти знаходишся, якщо ти хочеш робити щось сучасне і круте, ти в будь-якому випадку знайдеш таку можливість», - зазначила Марія Бойко.
Крім репетицій творці «Аляски» створили фотосесію в стінах колегіум-школи №1, світлини образно передають ідеї, емоції, побудови мізансцен і настрій вистави. Їх також представили на пресконференції. Крім того, на сцені 19 вересня зазвучать кілька мов - грецька, українська, російська, польська, італійська та румейський діалект.
Крім Маріуполя побачити «Аляску» можливо зможуть і в Афінах. Автори проєкту подали заявку на участь у театральному фестивалі - якщо її приймуть, творчий задум діячів культури Греції та України стане першим театральним проєктом, який побачать на міжнародній сцені.
Крім того, восени городянам обіцяють представити естетичну виставу про рідний Маріуполь.
Відвідати «Аляску» маріупольці можуть безкоштовно: для цього відкрита онлайн-реєстрація. Вистава відбудеться о 17:00 в ЦСМ «Континенталь», майданчик якого попередньо вмістить 80-100 глядачів.