З 21 жовтня проїхатися в міжміському транспорті зможуть лише пасажири з COVID-сертифікатом або негативним ПЛР-тестом.
Передає pr.ua з посиланням на «Нові правила пасажирських перевезень», затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 1236 від 11 жовтня 2021 року.
Але що робити тим, хто щойно перехворів на коронавірус і не має можливості зробити щеплення? Адже ПЛР-тести дійсні лише протягом 72 годин, тому людям, які багато подорожують у зв’язку зі службовою необхідністю, вкрай невигідно користуватися такими довідками. Тож спробуємо розібратися в ситуації, що склалася.
Останнім часом у деяких ЗМІ з'явилася інформація, що замість довідки про вакцинацію або негативного результату ПЛР-тестування, пасажири можуть пред’являти документ, який засвідчує перенесене захворювання на COVID-19.
Журналіст pr.ua запитав директора департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради Андрія Ремпеля, чи справді це відповідає дійсності.
«Насправді, будь-яка людина, що перехворіла на коронавірус, може отримати в лікувальному закладі відповідну довідку. Інша справа, що така довідка не матиме жодної юридичної сили та не може використовуватися для міжміських подорожей замість сертифікатів про щеплення або довідок про ПЛР-тестування», - пояснив Андрій Ремпель.
Нагадаємо, що з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із "жовтим", "помаранчевим" чи "червоним" рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:
- документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;
- міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу "Дія";
- негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.
Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.
Раніше pr.ua повідомляв, що в Україні середньодобова смертність від коронавірусу зросла до 300 осіб.