У Маріуполі продовжується масова вакцинація проти COVID-19.
Маріупольці, які отримали щеплення, питають – а чи можна їм бути донорами крові? А також виникає питання - а чи можна використовувати кров тих, хто перехворів на коронавірус?
На ці запитання відповів журналісту pr.ua директор Маріупольської станції переливання крові Володимир Мавров.
"У нас Міністерство охорони здоров'я України обмежень по здачі крові вакцинованими не прописувало, - розповів він. - Як після першого щеплення, так і після другого. Але ми виходимо з власного медичного досвіду і рекомендуємо донорам не здавати кров після введення першої дози вакцини від COVID-19".
За його словами, це пов'язано з тим, що одразу після щеплення у людини з'являються антитіла проти коронавірусу, виробляється імунітет. А якщо проводити відбір крові відразу, кількість антитіл знижується. Тому вакцинованим маріупольцям, які хочуть здати кров, рекомендують робити це через місяць після другого щеплення.
На станції переливання крові її запасів достатньо, щоб забезпечити поточні потреби лікувальних закладів міста.
На станції з кінця минулого року застосовують тестування, щоб визначити наявність антитіл у крові донорів.
В установі проводили тестування крові на наявність антитіл, які свідчать про те, що людина могла перехворіти на COVID-19, навіть не підозрюючи про це. Виявляється, що донорів, які не знали про перенесену хворобу, було досить багато – близько 35%.
Заготовлену плазму такої крові після витримки протягом дев'яти місяців відправили до київської фірми "Біофарма". З неї виробляються імуноглобуліни спрямованої дії – проти коронавірусу.
Як зауважив Володимир Мавров, плазма крові тих, хто переніс коронавірус, могла б використовуватися для лікування хворих COVID-19 завдяки вже виробленим антитілам. Однак щодо цього немає вказівок і рекомендацій МОЗ.
Раніше таким чином лікували хворих стафілококом і навіть правцем. Донорів, які перенесли ці захворювання, імунізували та брали у них плазму для лікування хворих.
Само так могла б використовуватися для лікування хворих на коронавірус плазма крові тих, хто переніс COVID-19 і одужав.