У Маріуполі за два дні роботи нового пункту масової вакцинації в будівлі залізничного вокзалу прищепили близько 400 жителів.
Про це під час пресконференції розповів головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Олександр Лазаренко.
«Новий центр вакцинації відкрився минулої суботи, - повідомив pr.ua Олександр Лазаренко. – На теперішній час тут працюють дві бригади медиків. Приймання пацієнтів ведеться щодня з 10:00 до 16:00. Тільки за перші два дні було вакциновано близько 400 осіб».
За його словами, на сьогодні у цьому пункті масової вакцинації є всі три вакцини, які отримав Маріуполь - Coronavac, Astrazeneca і Pfizer. Ця установа була перенесена сюди з будівлі Укрпошти у зв'язку з тим, що тут набагато зручніші умови для обслуговування людей.
«По-перше, тут є просторе приміщення - зал очікування, розташований на третьому поверсі будівлі, - зазначив головлікар ЦПМСД №3. - Крім того, тут є доступ до інтернету, є туалети та умивальники, що вкрай важливо для гігієни співробітників, які працюють. Минулі вихідні показали, що рішення про відкриття тут пункту вакцинації було дуже своєчасним і правильним».
Подружжя Валерія та Павло Астахови сьогодні були щеплені першою дозою вакцини Astrazeneca і відразу ж на місці отримали відповідну довідку.
«В цілому задум дуже потрібний, - каже Валерія. - Єдине, що поки організація трохи не на тому рівні, як хотілося б. Наприклад, ми записалися на вакцинацію ще о пів на восьму ранку. А близько 10:00 було перекликання, про яке ніхто людей не попереджав. І тих, хто був відсутній на перекликанні, просто викреслили зі списків. Чесно кажучи, ми на той час опинилися там випадково, а інакше нас би теж викреслили. Хочу звернутися до медиків із проханням, щоб вони повідомляли людям про необхідність присутності на перекликанні».
На питання про те, чи зможуть пасажири «Укрзалізниці» вакцинуватися тут безпосередньо перед поїздкою, Олександр Лазаренко відповів, що, швидше за все, це зробити не вдасться. За його словами, все-таки потрібно робити це заздалегідь, оскільки приймання ведеться по живій черзі, й ніхто не може гарантувати, що пасажир встигне зробити щеплення до посадки в поїзд.
Що стосується відкриття мобільного пункту, де пасажири могли б зробити ПЛР-тест безпосередньо перед від'їздом, головлікар ЦПМСД №3 зазначив, що можливість відкриття такого пункту раніше вже обговорювалася.
«У нашому місті є три державних лабораторії, які займаються ПЛР-тестуванням, а також кілька приватних фірм. Одна з приватних медичних фірм пропонувала нам відкрити такий пункт у будівлі, що розташована поруч з вокзалом лабораторії. Але, по-перше, приймати такі рішення - це поза моєю компетенцією. А по-друге, я вважаю, що якщо така лабораторія й буде відкрита, то вона повинна знаходитися безпосередньо в будівлі вокзалу», - підкреслив очільник ЦПМСД №3 Олександр Лазаренко.
Раніше pr.ua повідомляв, що в Маріуполі у 2,5 раза збільшилися темпи COVID-вакцинації.
Світлини Олександра Українського