Останнім часом у соціальних мережах усе частіше з’являється інформація про те, що мешканцям Маріуполя не вдається викликати швидку медичну допомогу.
Чому так сталося, pr.ua дізнався з перших вуст – ситуацію для нас прокоментував заступник головного лікаря Маріупольської станції швидкої медичної допомоги Андрій Кононов.
«Перш за все це відбувається через перенавантаженість ліній, - зазначає заступник керівника Маріупольської станції швидкої медичної допомоги. - Диспетчери не можуть відволіктися від телефону ані на мить. Багатоканальна телефонна лінія станції швидкої медичної допомоги обладнана пристроями IP-телефонії. І коли ви чуєте у слухавці сигнал виклику, але з’єднання довго не відбувається, це зовсім не означає, що диспетчер «не бере слухавку». Просто в цей час ваш виклик знаходиться в режимі очікування, і як тільки диспетчер оформить попереднє звернення, вас обов’язково вислухають».
Андрій Кононов повідомив, що зараз Міністерство охорони здоров’я змінило свої рекомендації щодо госпіталізації хворих на COVID-19. Якщо раніше згідно з наказом МОЗ підозру на коронавірусну хворобу діагностували за наявності п'яти-шести симптомів, то зараз для цього достатньо наявності лише двох – це може бути підвищена температура та задишка.
За словами заступника головного лікаря станції швидкої медичної допомоги, на теперішній час абсолютна більшість звернень стосується сезонних застудних захворювань, які мають звичні для таких хвороб симптоми – підвищення температури тіла, слабкість і нежить. Але водночас ці симптоми можуть свідчити й про коронавірусну хворобу.
«Останнім часом ми отримуємо величезну кількість звернень – близько 70 викликів на добу надходить лише з підозрою на COVID-19, - відзначив Андрій Кононов. - При цьому ми повинні вислухати кожного, з’ясувати симптоми захворювання, адже цього вимагає регламент. До того ж маріупольці звертаються до нас не лише з приводу госпіталізації. Іноді наші диспетчери консультують пацієнтів з приводу того, куди їм звертатися, які ліки приймати тощо».
Заступник головного лікаря Маріупольської станції швидкої медичної допомоги звернувся до всіх містян з проханням по можливості звертатися за консультацією до сімейних лікарів. Адже таким чином ви отримаєте необхідну інформацію, при цьому не перенавантажуючи лінію 103, що дасть можливість лікарям якомога швидше відреагувати на звернення тих, хто потребує справді першочергової, а, можливо, й екстреної допомоги. До речі, викликати швидку медичну допомогу у Маріуполі можна за двома телефонними номерами – 103 або 112.
Раніше pr.ua повідомляв про госпіталізацію жінки, яка постраждала внаслідок ДТП у Кальміуському районі Маріуполя.