В Україні спостерігається ускладнення епідситуації щодо коронавірусу: в країні зафіксували спалах захворювання.
Першими "удар" інфекції взяли на себе західні регіони.
На Донеччині також зростає добовий приріст хворих, проте вірус поширюється не так швидко. Якою є поточна епідситуація в Маріуполі та кому з городян найбільше загрожує інфікування, pr.ua спитав у директора департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради Андрія Ремпеля.
"Захворюваність зростає, але в цілому нова "хвиля" коронавірусу до Маріуполя ще не дійшла, - розповів він. – Наразі ми до неї готуємося. Ми спостерігаємо за ситуацією на Західній Україні, де вже одна область знаходиться у "червоній" зоні, а три – в "помаранчевій". Тож, думаю, найближчим часом ця "хвиля" докотиться й до нашого міста".
Також він зазначив, що наразі епідситуація в Маріуполі залишається стабільною. Перевантаження медичної системи немає. На стаціонарному лікуванні знаходяться 130 мешканців міста, тобто, зайнято лише 13% ліжкового фонду. Усі вони отримують кисневу підтримку, черверо хворих - на ШВЛ.
"Захворюваність у першу чергу зростає серед дітей та людей поважного віку, тобто невакцинованого населення", - додав Андрій Ремпель, нагадавши, що щеплення проти коронавірусу - єдиний доступний засіб уберегтися від інфекції та зменшити ризики щодо важкого перебігу хвороби.
На сьогодні в Маріуполі наявні близько десяти тисяч доз вакцин проти COVID-19 – CoronaVac та Pfizer. Першою, як правило, прищеплюють мало мобільні групи населення (виїзні бригади), а друга доступна усім охочим для отримання першої, другої або третьої дози.
Постачання вакцини проти коронавірусу відбувається на регулярній основі, щотижневого. Так, днями до Маріуполя привезуть чергову партію препарату Pfizer.
Світлина Аліни Комарової
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)