В Україні спостерігається ускладнення епідситуації щодо коронавірусу: в країні зафіксували спалах захворювання.
Першими "удар" інфекції взяли на себе західні регіони.
На Донеччині також зростає добовий приріст хворих, проте вірус поширюється не так швидко. Якою є поточна епідситуація в Маріуполі та кому з городян найбільше загрожує інфікування, pr.ua спитав у директора департаменту охорони здоров'я Маріупольської міської ради Андрія Ремпеля.
"Захворюваність зростає, але в цілому нова "хвиля" коронавірусу до Маріуполя ще не дійшла, - розповів він. – Наразі ми до неї готуємося. Ми спостерігаємо за ситуацією на Західній Україні, де вже одна область знаходиться у "червоній" зоні, а три – в "помаранчевій". Тож, думаю, найближчим часом ця "хвиля" докотиться й до нашого міста".
Також він зазначив, що наразі епідситуація в Маріуполі залишається стабільною. Перевантаження медичної системи немає. На стаціонарному лікуванні знаходяться 130 мешканців міста, тобто, зайнято лише 13% ліжкового фонду. Усі вони отримують кисневу підтримку, черверо хворих - на ШВЛ.
"Захворюваність у першу чергу зростає серед дітей та людей поважного віку, тобто невакцинованого населення", - додав Андрій Ремпель, нагадавши, що щеплення проти коронавірусу - єдиний доступний засіб уберегтися від інфекції та зменшити ризики щодо важкого перебігу хвороби.
На сьогодні в Маріуполі наявні близько десяти тисяч доз вакцин проти COVID-19 – CoronaVac та Pfizer. Першою, як правило, прищеплюють мало мобільні групи населення (виїзні бригади), а друга доступна усім охочим для отримання першої, другої або третьої дози.
Постачання вакцини проти коронавірусу відбувається на регулярній основі, щотижневого. Так, днями до Маріуполя привезуть чергову партію препарату Pfizer.