В Україні запустили послугу електронного лікарняного. Переведення послуги в електронну форму матиме значний антикорупційний ефект, заощадить час і лікаря, і пацієнта.
Про це написав міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, передає PR.UA.
Алгоритм отримання лікарняного буде наступним. Пацієнт приходить до лікаря на огляд. Лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність в Реєстрі та запевняє його електронним підписом (КЕП). Лікарняний відразу ж потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду. Там і формується безпосередньо листок непрацездатності.
При цьому ані роботодавець, ані ПФУ не знатимуть діагноз. У Реєстрі ПФУ буде міститися тільки інформація про причини непрацездатності, періоди лікарняного і лікаря, який його виписав. Лікарняний буде закрито автоматично в останній день захворювання, якщо нема потреби його продовжити.
Як заявив міністр, щорічно лікарняний отримують 5,5 мільйона українців. Їм виплачується 18 мільярдів гривень за листками непрацездатності. Але частина з них видається здоровим людям. Переклад послуги в електронний вигляд спростить життя хворим і позбавить можливості видавати та отримувати лікарняні незаконно.
«Цифровізація лікарняних збереже Україні мільярди гривень, сприятиме знищенню корупційних зловживань у цій сфері. І найголовніше – перетворить державу на комфортний сервіс, який дійсно полегшує життя кожному», – заявив Федоров.
З червня по серпень в Україні діятиме перехідна модель впровадження е-лікарняних – медичні заклади поступово переходитимуть на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. А з 1 вересня цього року всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді.
Раніше PR.UA повідомляв, що в спорткомплексі «Іллічівець» у Маріуполі відкриється перший в Донецькій області центр масової вакцинації від COVID-19.