Індивідуальні пломби з номерами і фотофіксація процесу обрізки допоможуть упорядкувати видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території Маріупольської громади.
До останнього часу в Маріуполі де-факто не існувало жодних регламентуючих документів по обрізці дерев, що дозволяло так званим «чорним лісорубам» масово вирубувати зелені насадження.
Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території Маріупольської громади затверджений рішенням сесії міськради від 29 вересня.
Як розповів начальник управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці міськради Ваагн Мнацаканян, прийнятий документ пропонує більш детально підійти до обрізки і видалення зелених насаджень.
«Зокрема, запроваджується обов'язковий акт обстеження перед обрізкою. Це робиться для того, щоб під приводом обрізки «чорні лісоруби» не зносили дерева», - розповів Ваагн Мнацаканян.
Про що йде мова? Всі заявки пропонується подавати через Центр надання адміністративних послуг - для того, щоб була чітка фіксація і терміни. Ці заявки розглядає комісія при районній адміністрації в складі представників «Зеленбуду», екологічної інспекції та заявника. Вони виїжджають на місце. Якщо дерево вимагає обрізки або знесення, складається відповідний акт і на кожне дерево вішається індивідуальна пломба з номером, який вноситься до акту.
Це дозволить уникнути ситуації, коли, наприклад, потрібно знести три тополі на перехресті проспектів Миру та Будівельників. А там більше тополь, і які з них конкретно слід знести - покаже пломба і фотофіксація. Всі ці дані завантажуються в IT-програму благоустрою міста, яка вже діє.
Начальник управління вважає: «Таким чином процес обрізки буде відбуватися максимально прозоро. А після виконання робіт також передбачена фотофіксація і результати завантажуються на сайт. Тобто для поліції, жителів і активістів ми робимо цей процес абсолютно прозорим. Сподіваємося, що розроблений порядок принесе свої плоди і ми зможемо зберегти зелені насадження Маріуполя».