На сьогодні в інтернаті №2 у Маріуполі залишилось 37 вихованців. З 1 січня 2022 року інтернат закривається. Що далі, розібрався pr.ua.
Соціальний захист дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, зобов'язані надати громади, де вони народилися. Начальник управління "Служба у справах дітей" Маріупольської міськради Наталія Красильникова розповіла pr.ua, що в інтернаті №2, який є обласним, виховуються 37 дітей з 15 територіальних громад Донецької області.
Подальша доля кожної дитини залежатиме безпосередньо від громади. Річ у тім, що інтернати в Україні закриваються повсюдно. Національна стратегія реформування робить ставку на так звані сімейні форми виховання. Тобто на усиновлення, опіку, піклування, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.
За цих умов, як раніше вже повідомляв pr.ua, Центр опіки у Маріуполі був реорганізований у комунальну установу, максимально наближену до сімейних форм виховання – "Центр соціальної підтримки дітей та сімей "Крила надії". За словами Наталії Красильникової, це перша і поки що єдина в Україні установа такого роду.
На сьогодні для дітей з інтернату №2 є дві перспективи. Перша: громада знаходить та влаштовує свою дитину в сім'ю (сімейні форми виховання). Друга: якщо із сім'єю не виходить з тих чи інших причин, громада може укласти договір на утримання дитини у маріупольському центрі "Крила надії".
Приблизний договір має бути затверджений депутатами Маріупольської міської ради на сесії 24 листопада. Напередодні його проєкт був підтриманий на засіданнях постійних комісій міськради.
"Згідно з договором, територіальні громади Донецької області, чиї діти виховуватимуться в центрі "Крила надії", мають відшкодовувати витрати бюджету Маріупольської міської територіальної громади, спрямовані на утримання вихованців", - розповіла Наталія Красильникова.
Вона також додала, що на сьогодні ведуться переговори з громадами, і вже є підтвердження від п'яти з п'ятнадцяти, що вони готові укладати такі договори:
"Зараз ми опрацьовуємо з усіма громадами це питання – або вони визначають своїх дітей у сімейні форми виховання, або укладають договори про перебування у "Крилах надії". Головна умова влаштування дитини до установи - підписання громадою цього договору. Кожна громада має відповідати за своїх дітей".
Начальник управління "Служба у справах дітей" розповіла, що в ході трансформації Центру опіки в "Крила надії" ставиться за мету зберегти всі найкращі традиції та примножити їх, максимально забезпечити дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, сімейні умови. Починаючи з того, що діти виховуватимуться у маленьких групах, максимально наближених до сім'ї.
Світлина з відкритих джерел