Проєкт «Поліцейський офіцер громади», ініційований Маріупольським районним управлінням поліції в Донецькій області, знаходить активну підтримку з боку муніципалітету.
Зокрема, майбутні шерифи зможуть розміститися в блок-модулях, що будуються у віддалених районах міста для комітетів самоорганізації населення, передає PR.UA.
Робочий проєкт будівництва блок-модуля на вулиці Світлій, 99б, що в Кальміуському районі, затверджено рішенням виконкому міської ради. Це мобільний будиночок розміром 7,5 на 4 метри, оснащений обладнанням та інженерними комунікаціями. Проєктна вартість - трохи більше 1 млн гривень.
Це вже не перший блок-модуль, запланований в місті. А для чого вони потрібні?
«У Маріуполі впроваджується програма «Місто без околиць». Коли у жителів виникають ті чи інші проблеми, їм хотілося б їх вирішувати безпосередньо на місці, не витрачаючи час на поїздку в центр. Це можна зробити в комітеті самоорганізації населення: голова комітету збирає проблеми жителів, обговорює їх на рівні депутатів міської ради, керівників районних адміністрацій та моїх профільних заступників для того, щоб максимально вирішити питання, що піднімаються», - зазначив міський голова Вадим Бойченко.
Мер також підкреслив подвійне призначення блок-модулів. Крім КСН, в них будуть працювати поліцейські офіцери громади.
«За своєю суттю, це шерифи, які повинні будуть постійно перебувати на закріпленій території і тісно взаємодіяти з населенням. Ми підтримуємо цю ініціативу і будемо пілотно впроваджувати її в чотирьох районах міста. Ключове: кандидатури поліцейських офіцерів громади будуть узгоджуватися з нами. У своїй роботі вони будуть підзвітні громаді і в разі невдоволення громади роботою шерифа він буде замінений на своєму посту. Це людина, яка буде постійно перебувати у віддаленому районі або селищі Маріуполя, підкорятися муніципалітету, але числитися в МВС і вирішувати ті чи інші правоохоронні завдання. У тому числі по боротьбі з «наливайками», попередженню крадіжок, підпалів і так далі. Тобто це наші «очі» і «вуха» з наведення порядку у віддалених частинах міста», - підкреслив Вадим Бойченко.
«Місто без околиць», за словами мера, це велика робота, якої сьогодні впритул займаються перший заступник міського голови Михайло Когут і заступник міського голови Сергій Захаров. По кожному віддаленому району розробляється паспорт з включенням в нього семи ініціатив, сформованих спільно з громадами. Зміцнення правопорядку, будівництво амбулаторії, дитячого садка, реконструкція вуличного освітлення, дороги і так далі - маріупольці самі виберуть і розставлять необхідні громадам пріоритети.