До маріупольського Парку дикої природи з Урзуфа везуть у спеціалізованому транспорті левів, тигрів, леопардів та інших звірів.
Як розповів pr.ua власник Парку дикої природи Савелій Вашура, мінізоопарк, площа якого близько 20 соток, працював в Урзуфі під час курортного сезону. І туди відправляли частину мешканців. Тепер настав час повернути їх додому.
Перевезення звірів – складна справа, тож процес дещо затягнувся. До парку вже повернулися чорно-бурі лисиці, лами, верблюд, дикі кози, птахи різних видів.
Зараз у маріупольському зоопарку вже переведені в зимові «квартири» - приміщення, що опалюються, - теплолюбні звірі, тварини та птиці. До зимової сплячки в «розкішних номерах» - просторих барлогах, обладнаних прямо у вольєрах, - готуються ведмеді.
А у звірів, які спокійно переносять зиму, утеплені соломою їх місця відпочинку – штучно створені печери та нори.
Утримання зоопарку сьогодні власнику «влітає» у копійчину. Подорожчало все: корми - м'ясо, риба та зерно; медикаменти – для профілактики та лікування захворювань, вітаміни, різні добавки. Дорого коштує й опалення.
Як розповів Савелій Вашура, котельню доводиться топити дровами, щоби заощадити. А на тиждень їх йде близько п'яти кубометрів, що теж недешево.
Також на території зоопарку через запровадження у регіоні «червоної» карантинної зони довелося закрити кафе, які приносили нехай невеликий, але дохід. Маріупольці відвідують Парк дикої природи, дотримуючись всіх норм епідбезпеки, але гостей вкрай мало.
Однак на його вихованцях це не позначається – годують їх, як то кажуть, «від пуза», і доглядають часом краще, ніж за домашніми тваринами.
Нагадаємо, що на початку жовтня до маріупольського зоопарку приїхали дикі кішки – каракали та сервал.
Світлини: Фейсбук Парку дикої природи