У Києві підбили підсумки щорічного конкурсу інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і світ».
Три команди маріупольського ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» здобули відзнаки в секціях «Промисловий хайтек і космос» та «Аграрна інженерія».
Про це передає PR.UA.
Стартап «Mr.Seaweed — органічний стимулятор росту для рослин з водоростей Азовського моря» здобув абсолютну перемогу в секції «Аграрна інженерія». Його автори – студентка ІІ курсу за спеціальністю «Біомедична інженерія» Марія Шабанова, кандидат біологічних наук Володимир Монін та кандидат технічних наук Елеонора Бутенко.
«Однією з особливостей нашого проєкту є соціальна направленість. Ми будемо збирати водорості з пляжів Азовського моря, очищуючи його таким чином, адже неприбрані водорості повертаються в море та перетворюються на мул, - розповіла Марія Шабанова. – Наш стимулятор повністю органічний, без хімічних домішок».
Як зазначила студентка, стимулятором вже зацікавилися працівники сільськогосподарської сфери. Зокрема, поступили замовлення на виробництво від агрохолдингу та кількох підприємств. З одним із замовників – фермерами з Київської області – дівчина зав’язала ділове знайомство під час фестивалю SikorskyChallenge 2021.
Стартап науковців кафедри транспортних технологій підприємств університету - Ганни Маслак, Олександра Красуліна, Олександра Жилінкова та представника ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «АЗОВМАШПРОМ» Віктора Агаркова «Unitruc — універсальна машина на пневмо-рейковому ходу» здобув перемогу в номінації «Краще технологічне рішення» в секції «Промисловий хайтек і космос».
«Ми розробили комбінований транспортний засіб, який може переміщатися як автомобільною дорогою, так і рейковим ходом. Його можна використовувати на промислових підприємствах, де є залізничні колії та звичайне покриття, - розповіла Ганна Маслак. – Інакше кажучи, це трактор, оснащений залізничними напрямними. За основу ми взяли трактор Харківського заводу».
Проєкт «ProWeldEnergy - універсальне комбіноване джерело живлення» у цій же секції отримав грант від науково-технологічного парку міста Люблін (Польща). Його авторами виступили науковці з кафедри систем автоматизації та електроприводу – Світлана Поднебенна, Володимир Бурлака та Володимир Кисляк.
Унікальна розробка поєднує функціональність трьох приладів в одному корпусі. Так, його можна використовувати як джерело безперебійного живлення, зарядний пристрій для акумуляторів, джерело живлення для проведення зварювальних робіт від мережі та в автономному режимі (за наявності акумулятора достатньої потужності).
«У рамках гранту, що ми отримали, передбачається просування нашого винаходу на польський ринок. Наразі ми вже займаємося оформленням всіх необхідних документів, щоб їм скористатися., - зазначила Світлана Поднебенна. – Також ми отримали запрошення до акселераційної програми Sikorsky Challenge, за допомогою якої плануємо вийти на ринок України».
Зазначимо, що на конкурс «SikorskyChallenge 2021: Україна і світ» було подано 323 проєкти, 126 з яких пройшли до фіналу. Міжнародне журі оцінювало роботи учасників в шести секціях: «Оборона і безпека», «Промисловий хайтек і космос»; «Зелена енергетика, воднева економіка, екологія»; «Біомедична інженерія і здоров’я людини»; «Аграрна інженерія»; «Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека».
Нагадаємо, що в Маріуполі розпочав роботу унікальний на Донбасі бізнес-інкубатор.
Світлини: Стартап Школа Sikorsky Challenge