У Донецькій області перевищений показник заповненості ліжок з киснем, виділених під COVID-19.
При нормативному максимумі в 65%, встановленому МОЗ України, у регіоні зайнято майже 72,5 % ліжкового фонду.
Про це передає pr.ua, посилаючись на офіційні дані системи «Сота».
Зазначимо, що для «ковідних» хворих в медзакладах Донецької області відведено 2999 ліжок, з них 2683 мають систему подачі кисню. За станом на 12 жовтня у стаціонарах перебувають 2233 мешканці області: 1915 хворих з підтвердженим коронавірусом та 318 з підозрою на цю інфекцію. Тобто зайнято майже 74,5% ліжкового фонду. Кисневу терапію отримують 1944 пацієнти (майже 72,5% фонду).
За показником заповненості ліжок з киснем Донецька область посідає перше місце серед регіонів України. Серед лідерів такого «антирейтингу» - також Одеська (69%), Запорізька (67%), Сумська (66%) та Дніпропетровська (65%) області.
На Донеччині найбільш завантаженими за даним показником є медичні заклади таких громад, як:
- Лиманська;
- Великоновосілківська;
- Костянтинівська;
- Покровська.
У Маріуполі, як розповів pr.ua директор департаменту охорони здоров’я Маріупольської міськради Андрій Ремпель, для «ковідних» хворих розгорнуто 623 ліжка, усі вони мають підведений кисень. Госпіталізовано наразі 424 маріупольці. Тобто заповненість ліжок з киснем складає 68%. Проте причин для хвилювань немає, адже ресурс медичних закладів міста дозволяє розгорнути до 1000 ліжок для хворих на коронавірус. Зважаючи на цей факт, показник заповненості ліжок з киснем автоматично падає до 42%.
Нагадаємо, що за останні два тижні у Маріуполі кількість госпіталізованих хворих на коронавірус подвоїлася.
Світлина з відкритих джерел