Маріуполь ділиться з іншими містами своїм досвідом розвитку Програми підтримки ОСББ, яка діє з 2016 року.
Як повідомляє PR.UA, за цей час в місті створено 1120 об'єднань співвласників, що становить 60% житлового фонду. Жителі беруть управління будинками у свої руки та отримують підтримку від влади.
Сьогодні завдяки гранту «Добрі сусіди - єдина країна» в рамках Проєкту USAID «Демократичне врядування в східній Україні» стартував семінар «Місцеве самоврядування та ОСББ: синергія зусиль». Він буде проходити два дні: спочатку учасників чекає теоретичний блок, а потім - екскурсія в будинку ОСББ.
У семінарі взяли участь заступники міських голів, керівники відділів та головні спеціалісти місцевих муніципалітетів. Це понад 45 жителів Костянтинівки, Краматорська, Дружківки, Старобільська та інших населених пунктів. Їм представили маріупольську Програму підтримки та розвитку ОСББ, розповіли про те, як повинні працювати ресурсні центри, поділилися досвідом реконструкції житлового фонду та прибудинкових територій. Також слово надали керівникам ОСББ, які кожен день розв'язують проблеми та впроваджують нові практики на місцях.
Заступник міського голови Сергій Орлов дав старт семінару:
«Наша мета - зробити Маріуполь вітриною українського відновленого Донбасу. За п'ять років ми інвестували понад 1 млрд грн в розвиток ОСББ. Але коли ми говоримо про об'єднання співвласників, ми повинні брати до уваги не тільки питання фінансів. В першу чергу важливо змінити світогляд людей. Жителі повинні об'єднуватися, згадувати традиції добросусідства і створювати умови для своїх сімей».
Також він зазначив те, що зараз в Маріуполь приїжджають вчитися - результат системної роботи, яку розпочав міський голова Вадим Бойченко:
«Наш досвід вже має визнання, його можна передавати іншим. У Маріуполі можна повчитися не тільки підтримці ОСББ, а й будівництву інфраструктури, стратегічному розвитку міста».
Заступник менеджера Проєкту USAID DG East Activity Лариса Романенко наголосила:
«ОСББ - прекрасний приклад ефективного соціального інституту самоорганізації людей. І Маріуполь - лідер в цьому напрямку, у співпраці з USAID тут відкриті ресурсні центри».
Детальніше про досягнення у сфері ОСББ в Маріуполі розповів директор департаменту з питань розвитку житлового фонду та ремонтів комунальної власності Сергій Марчук:
«За ці роки ми провели 430 капітальних ремонтів, відкрили 336 затишних дворів, реалізували 1 039 мініпроєктів. Програма підтримки ОСББ буде продовжуватися».
В учасників виникло багато питань. Говорили і про «теплі кредити», і про ремонти конструктивів, і про мотивацію голів ОСББ. Головний спеціаліст відділу інвестиційної та інноваційної діяльності виконавчого комітету Костянтинівської міськради Наталія Осипенко ділиться:
«Я приїхала до Маріуполя, щоб навчитися нового, перейняти досвід підтримки ОСББ. Це дуже важлива тема, тому що таких об'єднань повинно ставати більше. У нашому місті їх поки 39, але ми вже активно з ними співпрацюємо».
Раніше PR.UA повідомляв, що в Маріуполі з гарантією капітально ремонтують покрівлі.
Світлина з відкритих джерел