Жителі Маріуполя можуть принести натуральні хвойні дерева, що відслужили святковий термін, до спеціальних місць складування.
Звідти вони вирушать на перероблення – стануть паливом для деяких котелень міста.
Як розповів pr.ua директор департаменту з питань управління підприємствами з благоустрою Ігор Бабек, у місті створили 67 місць складування ялинок у всіх чотирьох районах. Незабаром на локаціях з'являться відповідні інформаційні таблички.
"Після того, як мешканці попрощаються з новорічними красунями, підприємство зеленого будівництва вивозитиме їх з місць складування, а з контейнерних майданчиків дерева забиратиме КП "Комунальник", - зазначив він.
Зібрані дерева відправлятимуться до чотирьох пунктів перероблення – по одному в кожному районі Маріуполя. Тут хвойній деревині дадуть друге життя: за допомогою механізованої дробарки ялинки та сосни перетворяться на щепу.
"Щепа передаватиметься на підприємство "Маріупольтепломережа" для використання на котельнях, які працюють на твердому паливі", - розповів головний інженер комунального підприємства зеленого будівництва Павло Дереклєєв.
Також він зазначив, що з кожним роком зменшується кількість маріупольців, які використовують як новорічний декор натуральні дерева. Дедалі більше городян надає перевагу штучним варіантам.
Зазначимо, що в багатьох містах України натуральні хвойні дерева після свят можна здати до зоопарків, де вони підуть на корм тваринам. Проте кіпер маріупольського зоопарку Наталія Луценко дотримується іншої думки:
"Крім залишків прикрас, що само собою небезпечно для тварин, дуже часто на ялинках залишається ефект сучасних ароматизаторів, барвників, хлопавок або штучного снігу з балончика. Їхні залишки також можуть опинитися на деревах і випадково потрапити тваринам у шлунок, що дуже небезпечно".