У Маріуполі мешканці міста укриваються від постійних обстрілів з боку окупантів у бомбосховищах підприємств Групи Метінвест. Сюди й наразі приймають усіх охочих.
Про це розповів у ефірі телеканалу "Україна, 24" генеральний директор металургійного комбінату "Азовсталь" Енвер Цкітішвілі.
Він зазначив, що підприємство спиралося на досвід 2014 та 2015 років і весь цей час готувалося до найгірших сценаріїв подальших подій, але на те, що зробила Росія з Маріуполем не міг розраховувати ніхто.
На МК "Азовсталь" було підготовлено 34 бомбосховища, які розраховані на понад 13 тисяч осіб, тобто людей, що працювали там за штатним розкладом. Енвер Цкітішвілі зазначив, що відчуваючи небезпеку, підприємство закупило майже 5000 сухих пайків на щоденне перебування людей в укриттях підприємства. Також були придбані дві установки "Осмос" для очищення будь-якої води. Подумали металурги і про дітей, яких треба буде чимось відволікати – закупили дитячу канцелярію та настільні ігри.
"За ці роки ми підготувалися, але навіть у найстрашнішому сні не могли уявити собі, що у 21 сторіччі може відбуватися такий геноцид по відношенню до мирного населення, - підкреслив Енвер Цкітішвілі, розповідаючи про те, що влаштувала армія РФ у Маріуполі. – З перших днів війни ми казали людям, що наші бомбосховища відкриті для всіх, незалежно чи людина працює на підприємстві, чи ні. Не потрібні були ні перепустки, ні будь-які документі. Ми приймали і приймаємо всіх".
Генеральний директор "Азовсталі" також розповів, що в перші дні машини "швидкої допомоги" підприємства виїжджали у квартали, які підверглися обстрілам зі сторони Росії, щоб вивезти тих людей, які не можуть самі дістатися до укриття. Але вже на десяту добу російські варвари обстріляли та знищили цей транспорт.
"Кожного дня на нашому підприємстві укривалося близько 1500 людей, - розповідає гендиректор "Азовсталі". – Були прямі попадання у бомбосховища, але вони витримали і люди не постраждали. Весь цей час наші спеціалісти, майстри знаходилися і знаходяться зараз на підприємстві, обслуговують укриття, допомагають людям".
Цкітішвілі зазначив, що підприємству допомагають волонтери та українські військові, які доставляють у бомбосховища продукти першої необхідності, щоб нагодувати жінок та дітей.