Будинок Ґампера, Олександрівський сквер, вітрильна регата та інші знакові міські пейзажі вже вийшли з-під її «пера». Останнім незвичайним зображенням стала пластилінова копія фотографії Євгена Сосновського, про яку сам фотограф відгукнувся схвально.
«Коли копія краща за оригінал», — написав він у соцмережах і опублікував знімки для порівняння.
PR.UA Жанна зізналася, що Маріуполь займає особливе місце в її творчості, і вона планує присвятити йому чимало робіт.
«З самого початку мені дуже хотілося намалювати Маріуполь в пластиліні. Задумала зробити серію таких робіт, поки їх тільки вісім. Вони виконані по роботах фото Євгена Сосновського, моїм знімкам, кадрам інших фотографів і картин художників. Далі будуть роботи за мотивами знімків Євгенія, він дав добро», — розповідає Жанна і зізнається, що працювати в пластиліні складно.
Необхідно так прорахувати перспективу і кут подачі, щоб була ілюзія присутності, а глядач хотів опинитися в картині.
«На роботі «Старі двері» випадково вийшов дивовижний ефект. Якщо дивитися на сходи перед собою — вони стоять на місці, бічний погляд бачить неправильний і нестандартний їх нахил. Все, що виходить, це завжди результат пошуків. Мені хочеться, щоб було оригінально і в картину хотілося зайти, була 3D-фотографія або голограма. Так що я працюю над цією серією і думаю, що все в ній буде зі своїми секретами і нюансами», — додає Жанна.
Залежно від натхнення і деталювання, на одну картину в техніці пластилінографії йде до двох-трьох місяців. При цьому майстриня створює відразу кілька робіт.
«Якщо від однієї роботи я втомилася, переходжу на іншу, яка в іншій кольоровій гамі. Ось на «Старі двері» пішло два місяці, вона трудомістка. Можна і за добу зробити зображення, але краще не поспішати. Маріупольську мечеть, наприклад, відклала в сторону — там стільки рівнів! Щось просте робити не хочеться, а хочеться, щоб люди дивилися і питали: "А як це ви зробили?"» — додає вона.
Спільно з художницею Наталією Прокопішеною Жанна Юрковська працює над виставкою пластилінового Маріуполя. Так що свого часу глядач побачить ще більше незвичайних робіт з міськими об'єктами.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден