Маріуполь став об'єктом пластилінових робіт майстрині Жанни Юрковської. Протягом п'яти років жінка створює унікальні зображення міста за допомогою нестандартного для картин матеріалу.
Будинок Ґампера, Олександрівський сквер, вітрильна регата та інші знакові міські пейзажі вже вийшли з-під її «пера». Останнім незвичайним зображенням стала пластилінова копія фотографії Євгена Сосновського, про яку сам фотограф відгукнувся схвально.

«Коли копія краща за оригінал», — написав він у соцмережах і опублікував знімки для порівняння.
PR.UA Жанна зізналася, що Маріуполь займає особливе місце в її творчості, і вона планує присвятити йому чимало робіт.
«З самого початку мені дуже хотілося намалювати Маріуполь в пластиліні. Задумала зробити серію таких робіт, поки їх тільки вісім. Вони виконані по роботах фото Євгена Сосновського, моїм знімкам, кадрам інших фотографів і картин художників. Далі будуть роботи за мотивами знімків Євгенія, він дав добро», — розповідає Жанна і зізнається, що працювати в пластиліні складно.
Необхідно так прорахувати перспективу і кут подачі, щоб була ілюзія присутності, а глядач хотів опинитися в картині.
«На роботі «Старі двері» випадково вийшов дивовижний ефект. Якщо дивитися на сходи перед собою — вони стоять на місці, бічний погляд бачить неправильний і нестандартний їх нахил. Все, що виходить, це завжди результат пошуків. Мені хочеться, щоб було оригінально і в картину хотілося зайти, була 3D-фотографія або голограма. Так що я працюю над цією серією і думаю, що все в ній буде зі своїми секретами і нюансами», — додає Жанна.
Залежно від натхнення і деталювання, на одну картину в техніці пластилінографії йде до двох-трьох місяців. При цьому майстриня створює відразу кілька робіт.
«Якщо від однієї роботи я втомилася, переходжу на іншу, яка в іншій кольоровій гамі. Ось на «Старі двері» пішло два місяці, вона трудомістка. Можна і за добу зробити зображення, але краще не поспішати. Маріупольську мечеть, наприклад, відклала в сторону — там стільки рівнів! Щось просте робити не хочеться, а хочеться, щоб люди дивилися і питали: "А як це ви зробили?"» — додає вона.
Спільно з художницею Наталією Прокопішеною Жанна Юрковська працює над виставкою пластилінового Маріуполя. Так що свого часу глядач побачить ще більше незвичайних робіт з міськими об'єктами.
Фото з архіву Жанни Юрковської.