У Маріуполі розробляється проєкт масштабної реконструкції центрального пляжу.
Наразі французькі експерти представили рішення щодо його благоустрою, передає pr.ua.
На Приморському бульварі пропонують розширити пішохідну зону, створити велодоріжки та обмежити рух транспорту влітку. У зоні нового пірсу – облаштувати скейт-парк та зону для проведення свят. Також експерти рекомендують відремонтувати решту пірсів і зробити їх символами узбережжя.
В місті відбулася зустріч французької делегації – експертів Beten, Interland та інших компаній із маріупольською владою. Відкрив обговорення Вадим Бойченко. Він зазначив, що проєкт реконструкції пляжу має велике значення для мешканців міста:
«Ми спільно працюємо для того, щоб Маріуполь змінювався, ставав туристичним центром України та найближчого закордону. Азовське море – найтепліше море у світі, і ми хочемо, щоб мешканці їм надихалися. Вже у 2022 році розпочнеться розробка технічного завдання проєкту, а у 2023-му – його реалізація».
Президент компанії Beten Жан Рош подякував за тепле вітання і зазначив:
«До проєкту реконструкції маріупольської прибережної зони було залучено французьких експертів, надано фінансову допомогу від Міністерства закордонних справ Франції. Це справді важлива ініціатива для всього регіону».
Експерти запропонували принципи, які потрібно застосовувати під час ремонту центрального пляжу, а також розробили нові туристичні маршрути. Усього принципів шість:
- Раціональне використання простору на пляжах. Сьогодні, на думку фахівців, воно перевантажене, є невеликі будівлі, конструкції, які заважають проходу.
- Благоустрій входів на пляж. Зараз їх багато, але головні потрібно зробити зручнішими та привабливішими для мешканців.
- Знайти рішення для сусідства із залізницею. Зону між залізничними шляхами та пляжем пропонують озеленити та упорядкувати, щоб відпочивальників не відвертали потяги.
- Сконцентрувати основні інвестиції у зоні пірса. Ця частина пляжу вже користується популярністю у городян, там потрібно продумати ще більше розваг та зон відпочинку.
- Розширити пляж та відремонтувати хвилерізи. Експерти пропонують розширити пляж на 100 метрів у районі пішохідного мосту та на 30 – у районі хвилерізів.
- Використовувати лише екологічно чисті матеріали.
Докладніше про благоустрій пляжу розповіла експерт-урбаніст Interland Алізе Моро:
«Ми пропонуємо розширити пішохідну зону Приморського бульвару, озеленити його, уздовж пляжу створити прогулянкову набережну. Потрібно скоротити кількість автомобілів та розвивати екологічно чисті види транспорту. Одне з рішень – створити два паркінги по обидва боки пляжу, це дозволить звільнити бульвар від припаркованих автомобілів. Натомість – пустити туди більше автобусів, створити велодоріжки. Влітку проїзд машин бульваром можна закривати».
Також експерти виділили головні входи на пляж та запропонували оформити ці місця у вигляді площ з велопарковками, дитячими майданчиками, ресторанами та пляжними службами. Серце центрального пляжу - зона пірсу - має приваблювати ще більше мешканців та туристів. Для цього там потрібно створити місце проведення святкових та спортивних заходів, а також скейт-парк.
«Кожен сектор пропонуватиме різні види активності, у кожному буде своя атмосфера. Їх треба зв'язати довгим туристичним маршрутом», - говорить Алізе Моро.
Нова будівля яхт-клубу, можливо, поєднуватиме і приміщення для спортсменів, і ресторан з панорамою на море.
«Ми вважаємо важливим відремонтувати решту хвилерізів, розташувати ресторани далі від моря. Нині вони перевантажують пляж. Від моря до них можна прокласти велику прогулянкову терасу», - додає експерт-урбаніст.
Щоб зробити акцент на ідентичності Маріуполя, фахівці рекомендували серед будівельних матеріалів обирати сталь, а також звернути увагу на світлий бетон, пісок та дерево.
Варіанти, які запропонувала делегація, обговорюватимуться, а остаточне бачення увійде в основу технічного завдання.
Світлини Маріупольської міськради