Організатори для PR.UA розповідають: сюди можна прийти з мрією, а піти з готовим шедевром.
Любов до рукоділля була з дитинства
Ідея створити «АбиЩо» з'явилася у блогера Марії Панасій – на це її надихнула поїздка до Львова.
«У цьому місті є багато творчих студій, куди можна прийти у вільний час. У Маріуполі мені цього не вистачало - були гуртки для дітей, але не так багато сімейних майстер-класів. Хотілося чогось нового і креативного», - розповідає дівчина.
Тим більше що хендмейдом Марія захоплювалася з дитинства - любов до рукоділля прищепила мама. Вона згадує: «скільки себе пам'ятаю, завжди щось робила: Бісер, скрапбукінг, навчання в художній школі. Та й педагогічний досвід був - я працювала в таборі».
Задумкою вона поділилася з маріупольським фотографом Дариною Агафоновою. Нещодавно дівчата втілили свою мрію - 20 лютого відкрилися двері арт-простору. Самостійно вони проводять уроки по склу і малюванню алкогольними чорнилами. Також залучають інших маріупольських майстрів - платформа відкрита для всіх бажаючих.
Зараз в «АбиЩо» організовують безліч майстер-класів - виготовлення флораріумів, малювання алкогольними чорнилами, стрінг-арт, розпис шоперів, ф'юзинг і багато іншого. Марія Панасій розповідає про кожен з уроків: «Стрінг-арт – це панно з ниток, флораріуми – об'ємні 3-D Геометричні фігури зі скла. По контуру вони обклеюються мідною стрічкою, а всередину засаджуються Сукуленти. Можна вибрати форму будиночка або куба».
Вам теж цікаво, що таке алкогольні чорнило? Це спеціальні спиртові фарби, за допомогою яких можна створювати цікаві Абстракції.
«Вони наносяться на форму і за допомогою фена, пензликів, рук ми малюємо незвичайні композиції. Фарби моментально випаровуються, і за рахунок легкої текстури виходить об'ємні повітряні роботи, - розповідає Марія Панасій. - Це картини, які не можна повторити двічі. Кожен раз вийде щось нове».
Також в арт-просторі навчають ф'юзингу - техніці запікання декоративного скла. З дрібних елементів створюються композиції, наприклад, квіти, дерева, птахи. Потім вони запікаються в печі, і шматочки з'єднуються разом. Піч для ф'юзинга в «АбиЩо» - єдина в місті. Також, завдяки сучасному обладнанню, можна займатися арт-ресайклінгом. З використаних скляних пляшок майстри створюють незвичайні дощечки.
У майбутньому вони планують перетворювати сміття в годинник, страви і тарілки. До речі, за попередньою домовленістю свої використані пляшки можна принести на переробку.
«Кожна викинута скляна пляшка може розкладатися до 1 млн років. Філософія нашого простору - допомогти планеті дихати вільно. Тому ми займаємося виготовленням різних предметів побуту зі скляних пляшок», - розповідає Марія Панасій.
В арт-просторі пропонують майстер-класи і для дітей, і для дорослих.
«У нас немає обмежень - на будь-який урок можна прийти сім'єю. Але все-таки зі склом дітям буде не дуже цікаво працювати. Їм більше сподобаються майстер-класи з розпису пряників і пончиків, пошиття іграшок з фетру. Хочемо також додати скрапбукінг і малювання», - розповідає власниця арт-простору.
Найприємніша частина занять - побачити готову роботу. Всі вироби учасники забирають додому: пряник можна з'їсти, а картину повісити у вітальні. Ціна на майстер-класи варіюються: найдешевші - розпис пряників і пончиків, таке задоволення коштує 250 грн. А ось створення флораріуму обійдеться вже в 700 грн. Щоб потрапити на урок, потрібно стежити за анонсами «АбиЩо» в соціальних мережах – зараз арт-простір в основному працює на вихідних. Але в майбутньому Марія і Дарина планують організовувати заняття щодня.
Для тих, хто не хоче виготовляти вироби власноруч, є хендмейд-магазин. В «АбиЩо» можна купити соєві свічки ручної роботи, букети з сухоцвітів, в'язані подушки, іграшки, твори з епоксидної смоли, брошки, картини в техніці стрінг-арт і багато іншого. Асортимент буде поповнюватися - маріупольці також можуть приносити свої товари на продаж.
Крім того, в арт-просторі є фотозона – її можна орендувати і провести свою зйомку. Знайти «АбиЩо» можна за адресою торгова, 24. Кожні вихідні там відкриваються двері для тих, хто не втомлюється розвиватися і пробувати щось нове.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)