Багато маріупольців мріють провести Різдво на Полтавщині.
Спробувати знамениті галушки та вареники, які самі залітають у рот, побачити, як створюються шедеври кераміки в Опішні, дізнатися про секрети традиційної вишивки.
І хоча б на один день перенестися туди – в зимову Диканьку XIX століття, де співають колядки, ворожать перед дзеркалом, і по-справжньому вірять, що на Різдво може статися будь-яке диво.
Цього року ми матимемо таку можливість. Маріупольський краєзнавчий музей готує незвичайну різдвяну виставку, повідомляє pr.ua.
Жителі нашого міста зможуть згадати історію про Оксану та Вакулу, більше дізнатися про народні ремесла, а також побачити зразки кераміки та рушників Полтавщини кінця XIX-початку XX століття. Все це – на виставці "Вечори на хуторі поблизу Маріуполя".
Атмосфера старовини
Директор Маріупольського краєзнавчого музею Наталія Капустнікова розповідає:
“Цього року ми довго думали, що організувати до свят. І вирішили відійти від теми Нового року, Діда Мороза та підготувати різдвяну виставку. Тут зійшлося все: і історія Гоголя, і наявність у нас виробів з Полтавщини, і той факт, що найбільша кількість українських переселенців, які приїхали заселяти наш край, були полтавцями".
На виставці маріупольці побачать кераміку з Опішні – українського центру гончарства у Полтавській області, помилуються рушниками із цього регіону. Всі вироби - кінця XIX-початку XX століття. Частину з них зберігають у фондах музею, частину – надала маріупольська майстриня Тамара Пархоменко.
Зал, де розташовуватиметься виставка, красиво та автентично оформлять: на вході гостей зустрічатиме вказівник з написом "Хутір Маріуполь". Маріупольці побачать тин, лісок, місяць, що вкрав чорт. У центрі кімнати встановлять проєктор, на якому транслюватимуть кадри з фільму "Вечори на хуторі поблизу Диканьки". Також зал прикрашатиме картина маріупольського художника Сергія Баранника, на якій можна впізнати Миколу Гоголя та його героїв.
У музеї змайстрували ялинку, прикрасили її саморобними іграшками. На ялинових гілках – плетені конячки, горіхи, шишки. На стінах також декорації з природних матеріалів.
"Ми робили їх самі, вручну, - говорить Наталія Капустнікова. - Вийшли в наш сад, зібрали гілочки берези, туї, сплели їх. Такі вироби створюють тепло та затишок".
У гості до Солохи та Вакули
Виставка "Вечори на хуторі поблизу Маріуполя" проходитиме з 21 грудня до 19 січня. Щоб відвідати її, потрібно заздалегідь записатися за телефоном 097-670-01-17. Маріупольці можуть прийти та самостійно оглянути експонати, тоді ціна дорослого квитка становитиме 30 грн, а дитячого 15 грн.
Також можна прогулятися музеєм разом із героями Гоголя, які проведуть для вас інтерактивну екскурсію. Образи Солохи та Вакули приміряють на себе співробітники музею. Такі заходи організують лише для груп, і за попереднім записом вас можуть включити до однієї з них - це коштуватиме 60 грн (дорослий квиток) та 30 грн (дитячий).
Солоха розповість маріупольцям, із чого складається справжній український борщ та поділиться секретами його приготування. Вакула проведе до своєї кузні – у ній буде горн, ковадло, а екскурсовод нагадає жителям, як кували у давнину. Також гості побачать зону Оксани – там розташують скриню з усіма дівочими багатствами: вишивкою, рушниками, прикрасами. Будуть навіть черевички, як у самої цариці! Приміряти образи героїв зможуть усі охочі – маріупольчанкам запропонують одягнути плахту та сорочку.