Надавати туристичні послуги стане простіше: замість ліцензування пропонується створити електронну систему Єдиний туристичний реєстр, передає PR.UA.
Проєкт закону про внесення змін в Закон України «Про туризм» пропонує впровадити державну електронну інформаційну систему – Єдиний туристичний реєстр, який міститиме відомості про всіх суб'єктів туристичної діяльності, створювати рівні можливості на ринку послуг і забезпечувати як учасників, так і споживачів достовірною інформацією.
Право на здійснення туристичної діяльності суб'єкт господарювання буде отримувати, подавши в Державне агентство розвитку туризму повідомлення про початок такої діяльності.
Проєктом пропонується замінити ліцензування туроператорської діяльності на внесення відомостей про суб'єкта господарювання до Єдиного туристичного реєстру. Це призведе до зменшення корупційної складової та адміністративного тиску на бізнес, спрощення його відкриття та усунення зайвих обмежень.
У структурі місцевих бюджетів пропонується створити місцеві фонди розвитку туризму. Їх наповнення планують здійснювати за рахунок туристичного збору, штрафів за порушення вимог законодавства у сфері туризму, а також цільових та інших добровільних внесків підприємств, установ, організацій та громадян.
Якщо зараз кошти туристичного збору надходять до загального фонду бюджету громади та розчиняються в ньому, то з відкриттям місцевих фондів розвитку туризму ці гроші повинні будуть використовуватися виключно для реалізації пріоритетів країни в галузі туризму відповідно до затверджених місцевих програм розвитку туризму.
Проєкту закону слідом за першим належить бути прийнятим у другому читанні. Закон набуде чинності на наступний день після його опублікування, а через рік після цього буде введений в дію.
У коментарі для PR.UA директорка комунального комерційного підприємства «m.EHUB» Марія Сльота наголосила на актуальності прийнятого законопроєкту для сталого розвитку внутрішнього туризму в Україні і в Маріуполі, зокрема.
«Створення Єдиного туристичного реєстру – це тільки «плюс» для всіх учасників ринку. Для бізнесу це спрощує можливість відкриття туристичної діяльності та її популяризацію на всю країну. Для споживачів послуг – це достовірна інформація про те, хто є хто. Для громади – це додаткові джерела доходів міського бюджету, пов'язані з детінізацією сфери туристичних послуг. На сьогодні в Маріуполі туристичний збір платять лише кілька великих готелів. З утворенням Єдиного туристичного реєстру і з розумінням малого бізнесу вигод від участі в ньому ситуація може змінитися на краще», - вважає Марія Сльота.
Облаштування туристичної інфраструктури та сталий розвиток туризму – одна з головних складових Стратегії Маріуполя-2030, що розробляється. Прийнятий законопроєкт, як то кажуть, на допомогу.
Світлина з відкритих джерел